Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C5 2.8 problem z automatyczna skrzynia

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Avgan1672
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2016, 13:33
Lokalizacja: Proszowice

A6 C5 2.8 problem z automatyczna skrzynia

Post autor: Avgan1672 » 24 paź 2016, 15:40

To moj pierwszy samochod z automatyczna skrzynia biegow wiec jestem zielony w temacie.

A mianowicie - samochod jezdzi na wstecznym, na biegu 2,3,4 a gdy jest na 'D' pojawia sie problem, nie zmienia biegow, wybija na luz itp. nie reaguje rowniez na przyciski +-.

Slyszalem juz opinie, ze to moga byc jakies zawory...

W czym problem i czy warto to naprawiac, czy lepiej szukac skrzynii?

Bede wdzieczny za podpowiedzi :)

Pawelo96
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 64
Rejestracja: 22 wrz 2015, 20:55
Lokalizacja: Cielcza

Post autor: Pawelo96 » 24 paź 2016, 22:35

Podepnij vaga, błędy, wywali pewnie od zaworów, sterownik hydrauliczny do regeneracji.
Stan oleju prawidłowy?
Na fisie nie wywala trybu awaryjnego skrzyni?
Na wstecznym jedzie prawidłowo?

raziel2310

Post autor: raziel2310 » 02 lis 2016, 15:21

Nie będę zakładał nowego tematu, więc napiszę tutaj.

Ja mam problem trochę z innej beczki, mianowicie chodzi o to, że przy ostrym wpadaniu w zakręt w lewą stronę trzymam nogę na gazie cały czas tak samo, to mam wrażenie, że odłącza się napęd tj. obroty wskakują na wyższe i gdy prostuję kierownicę ( po zakręcie) czuć szarpnięcie jakby samochód wrzucił bieg i obroty spadają do tych co mniej więcej były na wjeździe w zakręt (mam nadzieję, że jest to zrozumiałe o co mi chodzi, w razie co postaram się nagrać wideo). Dodam, że auto mam od niedawna, dopiero biorę się za robociznę (wymiana oleju i filtru w skrzyni, rozrządu itp.) także jeszcze nie sprawdzałem stanu oleju w skrzyni (poprzedni właściciel mówił, że wymieniał olej (mam na to paragony) tylko chyba robił to sam i z tego co oglądam filmiki w sieci przydałby się podnośnik do tego, możliwe, że stan oleju jest za niski. Przy wolnym skręcaniu (powiedzmy maks do 30km/h) wszystko jest ok dodatkowo w prawą stronę nic nie odcina (czy to szybko czy to wolno się leci), cały czas jest ok

Ile wchodzi oleju do skrzyni i jakie jest jego oznaczenie, zalany aktualnie olej to ATF LT 71141 firmy MOBIL więc chyba nie za specjalny, jaki jest dedykowany olej, nie mogę znaleźć na forum <uoee>

Zbój
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 269
Rejestracja: 17 sie 2014, 21:28
Lokalizacja: Siedlce/Parczew

Post autor: Zbój » 03 lis 2016, 23:38

ATF LT 71141 firmy MOBIL to właśnie dedykowany olej do tipa... jak będziesz zmieniał olej to będziesz potrzebował 7L.Na forum jest opis jak prawidłowo wymienić olej w tipie poszukaj poczytaj i zaopatrz się w Vaga do prawidłowego sprawdzenia temperatury oleju...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga