Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Sprężarka wyłącza się przy większym obciążeniu

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mattez
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 30 gru 2014, 08:03
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Sprężarka wyłącza się przy większym obciążeniu

Post autor: Mattez » 11 wrz 2016, 13:49

Witam,

Od pewnego czasu mam problem z klimatyzacją. Niezależnie, czy w trybie AUTO, czy w manualnym, nastawienie siły nawiewu powyżej 3 kresek po krótkim czasie skutkuje wyłączeniem się sprężarki i brakiem chłodzenia (na panelu zapala się ECON). Gdy pilnuję tryb AUTO by nie "wiał" szybciej niż na 3 kreski, lub ustawię tryb manualny na max 3 kreski, to chłodzi bajecznie, tylko słabo "wieje". Gdy sprężarka się już wyłączy, zgaszenie silnika i uruchomienie ponownie rozwiązuje problem do następnego razu.

Mam wrażenie, że sprężarka rozłącza się w momencie, w którym wentylator klimatyzacji powinien wejść na drugi bieg, jednak nie wchodzi (pierwszy bieg chodzi na okrągło) i prawdopodobnie w tym jest problem. Mechanik "na telefon" mówił mi o siadającej sprężarce, jakichś czujnikach, ale problem zaczął się po odebraniu auta z remontu silnika i zastanawiam się, czy jest coś, czego mogli nie podłączyć, co wywoływałoby powyższe objawy. Niestety za późno się zorientowałem i na reklamację nie mam co liczyć już :(

VAG nie widzi żadnych błędów, diagnostyka samego climatronica jest w tej wersji, do której nigdzie nie ma podpowiedzi - kilka osób na forum skarżyło się, że kody i wartości, które pokazuje im diagnostyka różnią się od tych, które są ogólnodostępne w sieci i ja też tak mam, więc nie jestem w stanie rozszyfrować diagnostyki climatronica.

Ma ktoś jakiś pomysł?
Every problem is easy... once it's solved.

kierowiec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 142
Rejestracja: 15 lut 2013, 13:36
Imię: Krzyszyof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 FSI 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sprężarka wyłącza się przy większym obciążeniu

Post autor: kierowiec » 12 wrz 2016, 14:15

Witam. ten wentylator to dobry pomysł. Proponuję sprawdzić ilość czynnika chłodzącego. Pozdrawiam.
Fan AUDI!!!!

Awatar użytkownika
Mattez
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 30 gru 2014, 08:03
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: Mattez » 19 wrz 2016, 17:28

@UP: Dziękuję za odpowiedź. Przepraszam, zapomniałem dodać, po odebraniu auta z serwisu silnika to był mój pierwszy pomysł. Czynnik uzupełniłem i nic to nie pomogło.

[ Dodano: 2016-09-19, 17:28 ]
Podbijam. Ma ktoś pomysł co to może być? Pojechałbym do mechanika z tym, ale szkoda mi wywalić stówkę za diagnostykę, jeśli to jakaś wtyczka...
Every problem is easy... once it's solved.

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 19 wrz 2016, 21:04

Zb porządek z wiatrakiem i zdejmij pas przedni odchul skraplacz od chłodnicy i wyczyść zalegający syf kurz i owady jeśli nie Pomorze to dysza rozpreżna do czyszczenia lub wymiany ew czujnik ciśnienia za wcześnie rozlacza
Bez sprawdzenia ciśnień na stronie zimnej i gorącej to wróżenie z fusow
ps po necie krązy kilka rozpisek kodów klimatronika i każda jest włąściwa ale tylko do odpowiedniego oprogramowania jakie posiada klimatronic a było 4 czy 5 rodzaji software

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga