Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Konwerter Tiptronic

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
sebaaudi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 01 lut 2012, 13:10
Lokalizacja: Wrocław

Konwerter Tiptronic

Post autor: sebaaudi » 22 lut 2016, 10:15

Niedługo czeka mnie pewnie wymiana konwertera bo czuć wibracje na postoju na D i podczas jazdy falują obroty. Pytanie, czy jeśli skrzynia jeszcze nie szarpie- jedynie te falujące obroty a nie zrobię tego teraz i będę z tym jeździł może coś innego się uszkodzić co pociągnie za sobą większe koszty ?

elwarka1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 06 gru 2014, 20:54
Lokalizacja: Warka

Post autor: elwarka1 » 22 lut 2016, 11:09

Może paść pompa, ale nie musi. Mój kolega w BMW 528 zrobił 80 tysi na padniętym konwerterze i dalej jeździ. Wybór należy do ciebie. Pamiętaj, że auto teraz więcej pali.

Gość.

Post autor: Gość. » 22 lut 2016, 16:58

Syf z konwertera przedostaje sie jednak do skrzyni i w pierwszej kolejności szkodzi mechatronice ale i całej reszcie. Nie wolno jeździć na uszkodzonym konwerterze tylko jak daje objawy to go wymienić(dac do regeneracji) a jesli skrzynia zachowuje sie poprawnie to wymieniamy przy tej okazji w niej tez olej i filter wraz z uszczelką.

rzekan27
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 08 sie 2015, 20:09
Lokalizacja: kruszwica

Post autor: rzekan27 » 22 lut 2016, 19:38

witam koledzy niewiecie moze jakie moga byc objawy zlego oleju w skrzyni zf w audi a6 c5 2.5 tdi 150km 98r tiptronic quattro .mam problem auto wchodzi na obroty silnik az jeczy a wolno sie zbiera a na zimniym silniku niechce zmieniac dopiero po chwili jak troche sie rozgrzeje .moze byc to wina nie takirgo oleju ..jaki olej polecacie .

remont5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 472
Rejestracja: 15 lut 2015, 20:15
Imię: Przemysław
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 360KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: remont5 » 22 lut 2016, 21:13

wygląda mi to na niski stan oleju, dopiero jak się zagrzeje to zwiększa się jego objętość i jedzie jakoś?
Ochrona komponentu online, także zdalnie.
POLSKIE Menu, lektor i mapy w MMI 2G / 3G Basic, High, Plus / Concert / RMC / MIB2 / Mh2p + konwersja USA na EU, AndroidAuto - Carplay
Naprawa jednostek MMI 3G zielony\czerwony ekran oraz bez reakcji, naprawa BOOTLOADER 2G HIGH

Awatar użytkownika
dziii
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 199
Rejestracja: 25 kwie 2013, 12:54
Lokalizacja: wlkp

Post autor: dziii » 29 kwie 2016, 11:35

Nie będę zakładać nowego tematu więc napisze tutaj. Wibracja przy przyspieszaniu jak puści się pedał gazu nie wibruje przy hamowaniu również nie wibruje jedynie przy przyśpieszaniu delikatnym. Zero objawów jakich kol wiek, żeby coś się działo z skrzynią, tylko zaczęły się wibracje
efekt " jakby auto jechało po jakieś tarce" czy można diagnozować konwerter ? VCDS coś pokaże jak się podepnie ? gdzie szukać przyczyny ?
project by dziii

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 29 kwie 2016, 12:26

Też mam podobne objawy. Wydaje się, że samochód ma jakby dziwne zawieszenie. Wszystko czuć. Byłem na sprawdzeniu skrzyni w TEO-MOTORS i skrzynia jest w idealnym stanie. Wymieniłem wszystkie poduszki na nowe oryginalne. W przyszłym tygodniu wymieniam tuleje w sankach, bo jedna jest pęknięta, a objawy (drgania, mrowienie, wibracje, sztywne zawieszenie (mam 1BA)) mogą też pochodzić od niej. Tylko to mi zostało.

Awatar użytkownika
sosna
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 486
Rejestracja: 27 sty 2013, 14:15
Imię: Damian
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Jarosław/Stuttgart/DE
Kontakt:

Post autor: sosna » 29 kwie 2016, 12:50

dziii pisze:Nie będę zakładać nowego tematu więc napisze tutaj. Wibracja przy przyspieszaniu jak puści się pedał gazu nie wibruje przy hamowaniu również nie wibruje jedynie przy przyśpieszaniu delikatnym. Zero objawów jakich kol wiek, żeby coś się działo z skrzynią, tylko zaczęły się wibracje
efekt " jakby auto jechało po jakieś tarce" czy można diagnozować konwerter ? VCDS coś pokaże jak się podepnie ? gdzie szukać przyczyny ?
Napewno konwerter kolego,, nie zwlekaj bo bedzie tylko gorzej i zwiększą sie tylko koszta,, nie stety częsty problem naszych Audi <uoee>

Awatar użytkownika
dziii
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 199
Rejestracja: 25 kwie 2013, 12:54
Lokalizacja: wlkp

Post autor: dziii » 29 kwie 2016, 13:57

sosna pisze:
dziii pisze:Nie będę zakładać nowego tematu więc napisze tutaj. Wibracja przy przyspieszaniu jak puści się pedał gazu nie wibruje przy hamowaniu również nie wibruje jedynie przy przyśpieszaniu delikatnym. Zero objawów jakich kol wiek, żeby coś się działo z skrzynią, tylko zaczęły się wibracje
efekt " jakby auto jechało po jakieś tarce" czy można diagnozować konwerter ? VCDS coś pokaże jak się podepnie ? gdzie szukać przyczyny ?
Napewno konwerter kolego,, nie zwlekaj bo bedzie tylko gorzej i zwiększą sie tylko koszta,, nie stety częsty problem naszych Audi <uoee>
gdzie oddać auto do zrobienia wchodzi województwo Wielkopolskie lub Dolnośląskie ?

teraz byłem się przejechać autem i omówione objawy nie występowały dlaczego ? będzie to się dziać nie za każdym razem czy jak ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga