Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

"Brake pads"+ścisk podczas ruszania+szum podczas h

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kid7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 29 kwie 2015, 22:05
Lokalizacja: Stuttgart

"Brake pads"+ścisk podczas ruszania+szum podczas h

Post autor: kid7 » 17 lut 2016, 05:39

Witam, to pierwszy mój post tutaj, więc proszę o wyrozumiałość (nie jestem mechanikiem). Mam C6-tkę od roku i mimo, iż ma ponad dekadę, to tylko elektryczne problemy się pojawiają (czujnik oleju, hamulca ręcznego). Tak właśnie kilka dni temu (nie ruszałem auta przez tydzień - stał w temp. zerowej na parkingu) ruszając na wstecznym usłyszałem stuk, jakby zaciski z przodu puściły i pojawił się też opór, który natychmiast zniknął. Po kilku kilometrach wyświeciła mi się żółta kontrolka odnośnie okładzin. Po przyjeździe do domu, znów kilka dni przerwy i ruszam z parkingu dziś - ponownie stuk na początku i istotny opór, a kontrolka pojawiła się natychmiast i już nie znika. Wiem, że niby mam ok.2.000 km na wymianę, ale mam obawy, że coś poza tym się tam dzieje, bo podczas hamowania (siła hamulców raczej w normie) słychać jakby szum, tj. tarcie wydaje się być twarde, jakby gum nie było....
Ponieważ mieszkam w Niemczech i jako świeży właściciel audicy nie chcę zbyt dużo kasy na tutejsze oryginalne ASO wydawać, proszę was o poradę co to może być i czy za granicą zdarza się, że mechanicy spoza oficjalnego środowiska AUDI naprawiają takie rzeczy?

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi z góry i pozdrawiam forumowiczów

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl