Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Żarówki ze światłem białym

Elektryka
ODPOWIEDZ
giedymin22
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2015, 17:29
Lokalizacja: Białystok

Żarówki ze światłem białym

Post autor: giedymin22 » 27 sty 2016, 18:22

Witam. Jestem tu nowy. Mam zagwozdkę co do żarówek. Chcę wrzucić do siebie coś w stylu Philips White Vision (żarówki imitujące xenon). Tylko rodzi się pytanie czy kupować do samej soczewki (H1) czy tez do drogowych H7)? Nie za bardzo znam temat modyfikacji oświetlenia więc proszę o podpowiedź. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
yaszczur
Moderator
Moderator
Posty: 822
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:22
Imię: Paweł
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: yaszczur » 27 sty 2016, 22:28

...ale co jest nie jasne?
Kupisz tylko H1 w mijania, to będziesz miał nowe w mijania.
Kupisz H7 w drogowe, to będziesz miał nowe w drogowych.
Kupisz H1 + H7, to będziesz miał wszystkie nowe.

To które chcesz wymienić zależy od Ciebie :) Ja wymieniłem komplet.
giedymin22 pisze:Chcę wrzucić do siebie coś w stylu Philips White Vision (żarówki imitujące xenon)
"Imitują" to dobre słowo, nie warto przepłacać za coś, czego i tak się nie dostanie.
Polecam żarówki produkcji węgierskiej TUNGSRAM megalight, świetny stosunek jakości do ceny (około 30zł kpl) niczym nie odbiegają od 3x droższych Philips czy Osram.
Pozdrawiam...

memek29
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 19 sie 2015, 22:35
Lokalizacja: Wieliszew

Post autor: memek29 » 29 sty 2016, 20:50

Ja również polecam Tungrsam miałem w 3 autach a teraz mam xenon ale żeby nie to to bym już wymieniał jak były by słabe:)
Na twoim miejscu wymienił bym tylko mijania chyba że dużo na długich jeździsz bo jak nie to do mrugania wystarczą zwykłe;)

giedymin22
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2015, 17:29
Lokalizacja: Białystok

Post autor: giedymin22 » 30 sty 2016, 16:08

Ok. Dzieki za podpowiedź. Już lecą do mnie same mijania. :)

rafio83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 322
Rejestracja: 01 lip 2011, 22:40
Imię: Szymon
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: rafio83 » 30 sty 2016, 16:29

[quote="yaszczur
Polecam żarówki produkcji węgierskiej TUNGSRAM megalight,[/quote]

Jaką dają barwę światła?

Awatar użytkownika
yaszczur
Moderator
Moderator
Posty: 822
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:22
Imię: Paweł
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: yaszczur » 01 lut 2016, 16:29

rafio83 pisze:Jaką dają barwę światła?
Ciężko powiedzieć, xenon to nie będzie... z resztą żadna żarówka halogenowa nie zbliży się do jego barwy, ale są znacznie bielsze od zwykłych zamienników dostępnych w sklepach, czy na stacjach paliw, nie tracąc przy tym na mocy strumienia świetlnego.
Pozdrawiam...

Moreno
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 425
Rejestracja: 17 lis 2014, 00:54
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Moreno » 07 lut 2016, 02:56

Ja ze swojej strony dodam, że w trakcie ostatniej trasy jeszcze na H1, zmieniałem jedną żarówkę na stacji paliw, bo myślałem, że moje night breaker-y zaczęły słabiej świecić. ...choc to trochę nielogiczne bo żarnik świeci tak samo, aż do momentu przepalenia się, no ale "tonący chwyta się brzytwy".
Na stacji mieli tylko jedną markę - Narva. Kupiłem jedną sztukę (6zł to nie fortuna ;) ) i po zmianie i przejechaniu kolejnych setek km nie widziałem żadnej różnicy w świeceniu pomiędzy Osram night breaker a Narva (pewnie jakiś standard) - jak wcześniej było ch***wo, tak dalej ch***wo było. ...no ale to już przeszłość. ;d

Dodam jeszcze, że te wszystkie opisy typu +60 czy +90 to zwykły bełkot marketingowy.
Ostatnio nawet widziałem krzykliwe +120% na opakowaniu żarówek marki Ring, które ponoć wyprodukowane są w technologii xenonowej, heheh ...z jednej strony chciałem je kupić i przetestować tą ich technologię, ale mimo to szkoda mi było kasy, więc kupiłem bardziej sprawdzone, i może troche mniej kłamiące Philips white vision, które miały jeszcze 2szt. W5W w komplecie. ...oczywiście mowa o H7, bo te moje stare H7, w porównaniu do nowych świateł mijania, świeciły jak świeczki.
Po założeniu i porównaniu stwierdzam, że świecą lepiej niż moje stare, ale oznaczenia typu 4300K czy "intense white xenon effect" można śmiało puścić między bajki.

Nie wiem czy wiecie, ale homologacja na halogenowe źródło światła tj. 1500lm +-10%.
Jeśli dana żarówka halogenowa miałyby świecić +120%, to oznaczałoby, że świeci mocniej niż xenonowa lampa wyładowcza. <rotfl> ...nigdy w życiu. :)

krolewiec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 12 maja 2011, 22:03
Lokalizacja: Stolica

Post autor: krolewiec » 18 lut 2016, 13:43

najlepiej by było kupić parę h1+h7 ale to już spore koszty. Przy czym w większości będziesz używać h7 więc na nich bym się skupił.

A slyszałeś o Osram Night Breaker. Też są bardzo dobre. Wiele osób je chwali że ładnie oświetlają pobocze a i światlo też a'la xenon.

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 18 lut 2016, 15:58

@up, night breaker miałem w poprzednim aucie, może i lepiej świeciły ale przez 3 miechy, potem jak zwykła żarówka, a po pół roku padły jedna po drugiej w odstępie 30km. Teraz mam Philipsy, prawie dwa lata i narazie nie narzekam choć soczewki mają to do siebie że jak troszkę deszczu to już fajnie się nie robi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga