Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ BMK 3.0 224 KM] Nastawnik (actuator) turbiny

Silniki wysokoprężne
pabllo292
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2014, 18:59
Lokalizacja: Bydgoszcz

[ BMK 3.0 224 KM] Nastawnik (actuator) turbiny

Post autor: pabllo292 » 28 paź 2015, 12:17

Witajcie koledzy. W paru slowach postaram sie wam opisac problem z jakim sie borykam i licze na wasze sugestie bo mi juz pomysly sie wyczerpaly. Tak wiec jadac pewnego dnia po rumunskich drogach moja C6 przelaczyla sie na limp mode. Przeskanowa
  • em ja VCDS-em i moim oczom ukazal sie owy blad w silniku.
    013128 - Control Circuit for Controller for Turbocharger 1 (J724): Electrical Malfunction z koncowka 004 - po poszukiwaniach w necie doszedlem ze prawdopodobnie nastawnik umarl.

    Odwiedzilem rumunski serwis jednak byli tak pomocni ze zaoferowali mi zakup kompletnej turbiny. Po 3 tygoniach otrzymalem przesylke z polskiego serwisu z nowym nastawnikiem trzema srubkami mocujacymi i ciegnem.
    Nowy nastawnik zamontowany w aucie ale nadal to samo. nie jestem w stanie go zaadoptowac. po przekreceniu kluczyka nastawnik ani drgnie. Output test nastawnika to samo zero ruchu.
    Sprawdzilem skrzynke bezpiecznikow lewe podszybie w komorze silnika wszystkie bezpieczniki ok. kable tez wygladaja dobrze moze ktos moglby poradzic jak je sprawdzic miernikiem ktore przewody to sygnalowki ktore masa i plus?
    Z forum sciagnalem opis skrzynek bezpiecznikow ale ni jak ma sie to do mojego auta np. bezpiecznik grzania lusterek na forum w opisach jest to bezpiecznik 9 lub 10 od strony kierowcy u mnie slot 9 jest pusty nawet nie ma tam zaciskow w ktore moglbym wlozyc bezpiecznik.
    Mam auto prawie rok i powoli dochodze do wniosku ze ta c6 jest najbardziej awaryjnym autem jakie mialem.
    Bardzo was prosze o jakies porady bo tu w Rumunii w rejonie w jakim jestem ciezko o dobrego fachowca a powrot na swieta na limp mode to jakas katorga.

    [ Dodano: 2015-10-28, 07:24 ]
    Co mogbym jeszcze dodac to posiadane autko to C6 3.0 TDI BMK 2005 VIN: WAUZZZ4F25N101368
    Bardzo dziekuje za wasza pomoc

    [ Dodano: 2015-10-28, 12:17 ]
    Dla potomnych jak ktos chcialby wymieniac nastawnik krotki opis jak to zrobic. Calosc zajmie wam okolo 15 min. Rada lepiej robic to na zimnym silniku. Tak wiec, aby dostac sie do nastawnik nalezy najpierw zdjac oslone termiczna turbiny - wykrecamy dwie srubki torx od gory, ta z boku z prawej strony tylko wystarczy poluzowac. Gotowe oslona juz nam nie przeszkadza. teraz zdejmujemy ciegno laczace nastawnik z turbina - delikatnie podwazyc srubokretem i zchodzi bez zadnych oporow. teraz mamy dostep do srubek mocujacych nastawnik klucz oczkowy 10 mi wystarczyl. tylko by miec latwe pole manewru do odkrecenia najnizej polozonej sruby wyjalem z plastikowego uchwytu jeden wezyk bo zachaczalem go kluczem. Nastawnik montowany jest na fasolkach by moc ustawic go w odpowiedniej pozycji do turbiny by pracowalal w pelnym zakresie i osiagal polaczenia krancowe. Ja zaczolem od polozenia zblizonego do poprzedniego nastawnika no coz czy poprawnie ... Jak w koncu sie jakos z nim skomunikuje dam wam znac. generalnie wymiana to bulka z maslem jesli chodzi o czesc mechaniczna.

arczi0044
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 361
Rejestracja: 22 cze 2008, 11:16
Imię: Artur
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Witkowo

Post autor: arczi0044 » 28 paź 2015, 14:34

Nie jestem pewny na 100% ale gdzieś czytałem że nastawnik turbiny może zaadoptować tylko ASO.

PrzemcioC6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 18 wrz 2015, 12:58
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: PrzemcioC6 » 30 paź 2015, 14:02

Są firmy które regenerują nastawniki.

Auris1986
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 339
Rejestracja: 29 sty 2012, 14:52
Imię: Zbyszek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: Auris1986 » 30 paź 2015, 18:07

Nastawnik turbiny może zaadoptować każdy kto posiada odpowiednie urządzenie, niestety nawet ASO nie każdy posiada takie urządzenie. Dla mnie w ASO Kielce ściągali od Kulczyka z Poznania. Na pewno maja W Poznaniu, Łodzi i Opolu bo tam dzwoniłem. <okok>

kamil666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1197
Rejestracja: 01 wrz 2013, 22:27
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 FSI 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil666 » 30 paź 2015, 18:33

Teraz można już zaprogramowany kupić na allegro.

pabllo292
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2014, 18:59
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: pabllo292 » 06 lis 2015, 11:15

Drodzy koledzy historia z nastawnikiem juz zakoczona. Samochod zostal wstawiony do zarekomendowanego serwisu( nie ASO). Nastawnik zaprogramowany , lekka korekcja polozenia. Po montazu na slepo brakowalo mu 3 mm by pracowac w pelnym zakresie. teraz najciekawsze ... Cena uslugi w przeliczeniu na pln 240 zl.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga