Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ BMK 3.0 224 KM] Zawór ERG - za niski przepływ powietrza P0

Silniki wysokoprężne
poczekaj
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 14 sty 2015, 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: poczekaj » 21 wrz 2015, 20:44

Jak nie ma kontrolki, znaczy że błąd występuje z małą częstotliwością, więc jeszcze EGR jest w miarę sprawny. Wyjmij i wyczyść, może coś z tego jeszcze będzie. Niestety dostęp jest trudny.
Bywają też przypadki, że wymiana na nowy EGR nie usuwa problemu, i błąd dalej występuje.
Wtedy właśnie trzeba dla wymienić chłodniczkę spalin, która nie jest tania.

P.S.
Czasem pomaga przeczyszczenie metalowego kolanka przed kolektorem dolotowym.

kamil666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1197
Rejestracja: 01 wrz 2013, 22:27
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 FSI 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil666 » 22 wrz 2015, 18:31

Nagraj to wycie, może wyje Ci kompresor klimatyzacji? Może też wyć każda inna rolka od osprzętu.

masud

Post autor: masud » 23 wrz 2015, 11:53

kupe robooty jest z tym wyciagnieciem egru mnie skasowali za wymiane na nowy 700zl. calosc egra kosztuje 2600zl(sama chlodniczka 1400zl)masakra ale auto po wymianie chodzi zauwazalnie lepiej

kamil666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1197
Rejestracja: 01 wrz 2013, 22:27
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 FSI 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil666 » 26 wrz 2015, 19:31

U mnie dziś ten sam błąd, wywaliło checka i błąd p0401.
Rozebrałem to kolanko przy przepustnicy wraz z przepustnicą. Montaż i demontaż całkiem spoko, trzeba uważać na śrubki bo 2 są szczególnie narażone na to by polecieć nam gdzieś dalej, więc powoli i z magnesem to robiłem.
Przepustnica była całkiem spoko, natomiast widzę że kolektory są zawalone delikatnie takim wręcz węglem. Ich nie rozbierałem, przejdę zatem do tematu problemu.

To kolanko ma kanalik który idzie do EGR'a, a w samej rurze przepustnicy ma 2 otwory. U mnie nawet nie było widać tych otworów - były tak zawalone. Czyli można powiedzieć że tak jakby EGR był zaślepiony. :| Kupę węgla zeskrobałem i teraz wygląda czyściutka jak nowa. Kanaliki stały się drożne i EGR w końcu ma dostęp do powietrza. Póki co zrobiłem jazdę 10 km i błędu nie ma. Miejmy nadziej, że to mi pomogło. <okok>

andi50
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 123
Rejestracja: 22 lip 2013, 18:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

chlodnica egr

Post autor: andi50 » 30 wrz 2015, 20:00

Witam !

Podlacze sie do tematu EGR Chlodnica ; mam Taki Problem od pewnego czasu walcze z temperatura plynu chlodniczego , wyglada to tak po miescie wolna jazda temperatura jest ok 90 st. ale jak wyskocze na autobane Spada nawet do 60 st.. wymienilem niedawno 2 raz termostaty nowy kupiony w ASO , po pierwszej wymianie Mechanik i tu na Forum sugerowali mi ze trafilem nowy ale walnienty <nerwus> no to kupilem 2 i objawy dalej pozostaly , teraz czytam rozne fora i moj znajomy mechanik twierdzi ze chlodnica EGR , tu pytanie czy dobra diagnoza , moze mial ktos takie objawy ?? , Spada temperatura , i na jakies 1000 km musze dolac plynu chlodniczego co myslicie ??

Pozdrawiam

masud

Post autor: masud » 30 wrz 2015, 20:17

dobrze przeszukaj forum bo ktos pisal o tych skokach temperatury silnika

Suszczu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Suszczu » 30 wrz 2015, 20:19

Miałem problem z egr`em, przytkał się i silnik w tryb awaryjny. Najgorsze, że byłem jakieś 1000km od domu. Udało mi się skasować błędy i wszystko było ok, po następnej długiej trasie to samo. Więc się nie szczypiąc wywaliłem to ustrojswtwo:) tak wszystko kosztowało koło 700zł ale do tego wgrali mi mocniejszą mapkę silnika:)

polecam zrobić to samo.

andi50
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 123
Rejestracja: 22 lip 2013, 18:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

chlodnica egr

Post autor: andi50 » 30 wrz 2015, 20:28

Hej, Wlasnie dziwna sprawa komp . mi nie pokazuje zadnego bledu , tylko ta niska temperatura , i traci troche plynu chlodniczego ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga