Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Rodzinne kombi czyli S6 C5

Prezentacja w/w aut.
sagem20v
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 13 lut 2014, 21:33
Lokalizacja: Olsztyn

Rodzinne kombi czyli S6 C5

Post autor: sagem20v » 21 mar 2015, 19:53

Hej, przedstawię swoje S6 które użytkuję od prawie roku do codziennej jazdy do pracy.

Auto kupione jako pierwsze obejrzane S6, jechałem po nią w ciemno z Warmi na Śląsk. Poprzedni właściciel użytkował ją 7 lat w Polsce, wcześniej auto jeździło w DE. Potwierdzony przebieg 220K w ASO, wnętrze nie zniszczone, lakierniczo też dobrze. Podmalowywane ranty tylnych błotników ( 200 mikronów ) oraz przedni lewy słupek A na odcinku od dołu szyby do początku relingów, po za tym wszędzie 100-140 mikronów. Przy zakupie nawet nie miałem miernika, lecz sprzedawca poinformował mnie co było robione. Po za tym standardowo w tak leciwym aucie sporo odprysków na przednich błotnikach i masce. Wyposażenie całkiem ok, brakuje solaru i pamięci foteli, za to jest RNS-E dołożone i w pełni "uruchomione". Jest też całkiem kulturalnie zamontowany w dachu monitor DVD ze zmieniarką i słuchawkami bezprzewodowymi. Zawieszenie to oryginalne sprężyny i dwuletnie bilsteiny B8, stoi wysoko bo niestety opony w rozmiarze 245/45/18 są źle dobrane, ale szkoda wyrzucić całkiem świeże oponki.
Auto zakupiłem w czystej benzynie, po około pół roku użytkowania załozyłem instalacje gazową, z takim zamiarem było auto kupowane.

Auto ma nowy rozrząd, przednia szybę zmienianą w 2013 roku, jeździ, skręca i hamuje jak należy. Skrzynia również serwisowana na bieżąco i nie wykazuje problemów.

Jakiś wielkich planów co do "tjuningu" nie przewiduję, mam do tego inne auto, a to było kupione tylko i wyłącznie do wygodniej jazdy na codzien.

Na pewno zmienię zawias, bo ten jest bardzo twardy, a wygląda jak allroad, jakiś gwint średniej klasy będzie OK. W niedługim czasie będzie tez nowy wydech z kwasówki z czterema końcówkami z tyłu ( czekam na zderzak RS ), po za tym poprawka fotela kierowcy, bo jest rysa na skórze i trochę zadrapań no i ogólnie doprowadzenie auto do jak najlepszego stanu.

Kilka fot zaraz po pierwszym lepszym umyciu, niestety nic ciekawego na tą chwilę nie posiadam, ale wątek będę aktualizował.

I jeszcze foto mojej perełki :>

Obrazek

Pozdrawiam



Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Im większą mądrość posiadasz, tym z większą ilością debili musisz się użerać.. "

Avant 2.2Turbo quattro
Audi S6 Avant 4.2 quattro
Audi Coupe quattro 2.8
Audi 80 b2 quattro 1.8

Awatar użytkownika
IreK_PV808
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 440
Rejestracja: 07 cze 2013, 23:04
Imię: Irek
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7T BEL 265KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Leżajsk
Kontakt:

Post autor: IreK_PV808 » 21 mar 2015, 21:16

sagem20v, nooo lepiej późno niż wcale ;p ,dobrze że dałeś o sobie znać.

Bardzo ładne wnętrze <okok> przynajmniej mi się mega podoba <lol> . Dawaj zawiechę w dół i będzie jak trzeba.

Wydech robisz na jakiś już wzór (brzmienie) czy jak wyjdzie?
Jak mogę to pomogę. :) Gadżety Audi A6
exhaust byGTPerformance -->> https://www.youtube.com/watch?v=lNLPfujwcfA
----
FB - https://www.facebook.com/a6klub

michal_bst
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 320
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal_bst » 21 mar 2015, 21:18

Super wygląda, jak się nacieszę swoim nowym nabytkiem to przejdę na S6 w końcu :) Szerokości <okok>

sagem20v
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 13 lut 2014, 21:33
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: sagem20v » 21 mar 2015, 21:28

IreK_PV808 pisze:Bardzo ładne wnętrze <okok> przynajmniej mi się mega podoba <lol> . Dawaj zawiechę w dół i będzie jak trzeba.
Ja wolał bym czarne, ale to pewnie dlatego, że w poprzednim aucie tez miałem jasną skórę, miałem okazje pojeździć chwilę takim S6 w manualu z czarnym wnętrzem i czarny sufit robi robotę.
IreK_PV808 pisze:Wydech robisz na jakiś już wzór (brzmienie) czy jak wyjdzie?
W zasadzie to robię go bo muszę, obecny niestety już jest w słabym stanie ( złączki elastyczne do wymiany, obejmy, środkowy tłumik.. ), w zasadzie to zdaje się na własne doświadczenie :> , chce żeby była ciut głośniejsza lecz nie chce żeby darła się za mocno, w końcu wożę tym roczne dziecko <figielek>

Od początku idąc od kolektorów będą dwa katalizatory ( roczne, kupione nówki z saaba o podobnej przepustowości ) , oczywiście po całości dwie rury 55mm, złączka V-band na środku, za nią X-pipe w miejscu obecnego środkowego tłumika i dwa końcowe tłumiki mocno wyciszone, każdy z dwoma końcówkami.
michal_bst pisze:Super wygląda, jak się nacieszę swoim nowym nabytkiem to przejdę na S6 w końcu :) Szerokości <okok>
Dzięki, pozdro :)
"Im większą mądrość posiadasz, tym z większą ilością debili musisz się użerać.. "

Avant 2.2Turbo quattro
Audi S6 Avant 4.2 quattro
Audi Coupe quattro 2.8
Audi 80 b2 quattro 1.8

Awatar użytkownika
IreK_PV808
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 440
Rejestracja: 07 cze 2013, 23:04
Imię: Irek
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7T BEL 265KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Leżajsk
Kontakt:

Post autor: IreK_PV808 » 21 mar 2015, 21:47

sagem20v pisze:Ja wolał bym czarne, ale to pewnie dlatego, że w poprzednim aucie tez miałem jasną skórę, miałem okazje pojeździć chwilę takim S6 w manualu z czarnym wnętrzem i czarny sufit robi robotę.
- widzisz ,a ja bym chciał powozić tyłek w bieli heheh <lol>

To już kąplecik będzie ładnie jak ogarniesz w ten sposób wydech. Dawaj jakiegoś filma jak już będziesz miał zamontowane. Zapewne robiony wydech będzie bardzo cieszył. U siebie też będę to robił i już nie mogę się doczekać <uoee>
Jak mogę to pomogę. :) Gadżety Audi A6
exhaust byGTPerformance -->> https://www.youtube.com/watch?v=lNLPfujwcfA
----
FB - https://www.facebook.com/a6klub

michal_bst
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 320
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal_bst » 21 mar 2015, 21:52

IreK_PV808, no biel robi robotę, tylko jeansy kurcze będą farbowały trochę

Awatar użytkownika
IreK_PV808
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 440
Rejestracja: 07 cze 2013, 23:04
Imię: Irek
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7T BEL 265KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Leżajsk
Kontakt:

Post autor: IreK_PV808 » 21 mar 2015, 21:58

michal_bst, nie znam się ale na chłopski rozum to wydaje mi się ,że trzeba by zmienić jakość jeansów <mysli> :)
Jak mogę to pomogę. :) Gadżety Audi A6
exhaust byGTPerformance -->> https://www.youtube.com/watch?v=lNLPfujwcfA
----
FB - https://www.facebook.com/a6klub

michal_bst
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 320
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal_bst » 21 mar 2015, 22:04

IreK_PV808, hehe ja noszę materiałowe, levisy, lee farbowały ;) bardziej chodzi o kolor, nie brać bardzo ciemnych :)

Awatar użytkownika
IreK_PV808
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 440
Rejestracja: 07 cze 2013, 23:04
Imię: Irek
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7T BEL 265KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Leżajsk
Kontakt:

Post autor: IreK_PV808 » 21 mar 2015, 22:07

michal_bst, ciekawe co właściciel wtrąci od siebie w tej sprawie.... <mysli> <mysli> . Pokrowiec założyć :p
Jak mogę to pomogę. :) Gadżety Audi A6
exhaust byGTPerformance -->> https://www.youtube.com/watch?v=lNLPfujwcfA
----
FB - https://www.facebook.com/a6klub

michal_bst
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 320
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal_bst » 21 mar 2015, 22:13

IreK_PV808, miałem w volvo jasną tapicerkę i tak sobie uwaliłem, teraz w sumie mam taką też jasną ale dla wygody noszę materiałowe to nie mam problemu z tym :)

Awatar użytkownika
IreK_PV808
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 440
Rejestracja: 07 cze 2013, 23:04
Imię: Irek
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7T BEL 265KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Leżajsk
Kontakt:

Post autor: IreK_PV808 » 21 mar 2015, 22:48

michal_bst, haha :D to wygląda na to ,że trzeba garderobę dobierać do wnętrza . Ciekawe... <mysli> wezmę to pod uwagę w przyszłości . THX
Jak mogę to pomogę. :) Gadżety Audi A6
exhaust byGTPerformance -->> https://www.youtube.com/watch?v=lNLPfujwcfA
----
FB - https://www.facebook.com/a6klub

michal_bst
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 320
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal_bst » 21 mar 2015, 22:55

IreK_PV808, kolega kupił nową mazdę 6 z beżową skórą i już siedzenie ciut ciemniejsze względem oparcia :D

ernieball
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 162
Rejestracja: 08 sie 2010, 08:01
Imię: Radosław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Post autor: ernieball » 22 mar 2015, 07:19

Witam kolegę.
Autko widziałem na "live" na zlocie quattro w Toruniu (staliśmy do fotki obok siebie).
Ładnie się prezentowało, mi osobiście jasne wnętrze bardziej się podobało od mojego ciemnego grafitu.
Koła (opony) fakt za duże i trochę allroad-em zalatuje) ale jak ładne to na zimę mogą być <okok>

Widzę, że zmiana planów?
Całkiem niedawno byla do sprzedania a teraz LPG i jazda?
Pzdr.

sagem20v
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 13 lut 2014, 21:33
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: sagem20v » 22 mar 2015, 08:03

IreK_PV808 pisze:michal_bst, ciekawe co właściciel wtrąci od siebie w tej sprawie.... <mysli> <mysli> . Pokrowiec założyć :p
Czasami jak się założy spodnie za 50zł i nie są jeszcze prane, potrafią ciut zabarwić, ale konserwacja fotela i problem znika.
ernieball pisze:Widzę, że zmiana planów?
Całkiem niedawno byla do sprzedania a teraz LPG i jazda?
To była próba, tzw. sprawdzenie rynku :]
W czasie kiedy instalowałem LPG wystawiłem ją z czystej ciekawości, parę telefonów było jednak to był głupie bo każdemu mówiłem że już nie aktualne. Tak na prawdę to nie ma nic ciekawszego na co można się przesiąść, inna marka nie wchodzi w grę, S8 mi się nie podoba bo zawsze nadwozie Avant robiło robotę, RS6 zbyt drogi serwis także Ska to najrozsądniejszy wybór :)
"Im większą mądrość posiadasz, tym z większą ilością debili musisz się użerać.. "

Avant 2.2Turbo quattro
Audi S6 Avant 4.2 quattro
Audi Coupe quattro 2.8
Audi 80 b2 quattro 1.8

sagem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 12 mar 2010, 23:41
Lokalizacja: NO

Post autor: sagem » 04 maja 2016, 20:00

@@@@ Piszę z innego konta bo sam się pogubiłem że mam dwa, obecnie jeżeli się da można je połączyć, udało mi się znaleźć passy do obecnego.

Mały upload po zimie.

S6 jeździ, ma się bardzo dobrze, co jakiś czas co nie co uda się dorzucić, mimo że ma mnie tylko wygodnie wozić :>

Auto po zimie otrzymało

- Kompletny serwis olejowy, silnik, skrzynia biegów, wspomaganie, płyn hamulcowy i olej w dyfrze. Komplet filtrów i Motul 5W40. Do skrzyni Mobil 71141 + filtr MANN'a.
- Tylne klocki hamulcowe Bosch
- Swap przednich hamulców, tarcze Zimmermann 360mm z A7, zaciski A8D3, klocki TRW, nowe przewody hamulcowe TRW.
- Zawieszenie, dwuletni Bilstein b8 zastąpiony z przodu prawie nowym gwintem FK, z tyłu nowe amortyzatory i obecnie poszukiwania kitu -30/-40.
- Kompleksowa renowacja felg, piaskowanie i malowanie w customowy kolor + na to wszystko nowe GoodYear'y effecientgrip 245/40/18.
- Zderzak tył od RS6
- Licznik z polifta wraz z tylnymi lampami i blendą
- Nowe czujniki poziomowania, antena GPS i masa innych drobiazgów
- Wymiana filtrów gazu, kontrolna kalibracja map.
- Standardowo u mnie delikatne odświeżenie lakieru, porządne mycie, glinka, bardzo delikatna polerka + wosk

Wszystkie prace wykonuje własnoręcznie, począwszy o pełnej mechaniki, przez malowanie po sam "detaJling" <rotfl>


Auto póki co mnie bardzo cieszy, od zakupi zrobiłem 30tysięcy i wszystko śmiga bez problemu, w planach mam jeszcze na pewno progi i listwy RS6, klapa tył RS6. Skłonny był bym też wymienić wnętrze na czarne ew. zamiana z dopłatą.

Kilka zdjęc, niestety wszystko telefonem, jak tylko obniżę tył i dorzucę dystanse po 10mm to cyknę kilka fotek lustrzaną.

Pozdrawiam.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga