Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C5 [1.8] Nie działa przednie lewe światło postojowe

Elektryka
ODPOWIEDZ
stawr0
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 02 wrz 2013, 20:00
Lokalizacja: Góry

A6 C5 [1.8] Nie działa przednie lewe światło postojowe

Post autor: stawr0 » 18 sty 2015, 19:41

Szybko opisze temat.

W tylnych reflektorach poprzedni właściciel wymyślił sobie światła LED. Kupił kilka "pasków" ledowych na rzeźbił pokleił, polutował i miał super światełka.

Jakiś miesiąc temu jeden z "pasków" w lewej lampie przestał świecić i podczas nasciskania hamulca na FIS pojawiala się kontrolka spalonej żarówki stopu.

Rozebrałem to dzisiaj i sie załamałem, rzeźba nie z tej ziemi. Wszystkie te bebechu wyrwałem.

Listwa ledowa z przewodzikami została usunięta z "blaszek" tam gdzie się wkłada trzy żarówki lecą takie blaszki

Podczas wyrywania tych kabli kombinerkami gdzieś się lekko zaiskrzyła (pewnie zrobiłem zwarcie).

W miejscu gdzie nie było włożonej żarówki (pierwsze wejście od dołu) bo działała ledowa listwa włozyłem żarówkę z kierunków. Jakoś ciężko wchodziła chyba to inny rozmiar No i normalne światełko mi się zapaliło :)

Jednak potem coś się dziwnego stało jak wsiadłem do auta zauważyłem, że lewe światło MIJANIA mi zgasło i jak dotykałem hamulca to mi się zapalało (!!!) tak jak powinno to działać z tyłu działało z przodu !!!. Światła zwariowały

Wyłączyłem auto i raz jeszcze włączyłęm same światło i zauważułem, że przednia lewa postojówka mi się nie pali, światła mijania palą się normalnie a z tyłu lewa strona nic mi się nie pali.

Co zrobiłem.

1. przednie postojówki zamieniłem ze sobą stronami - brak efektu. Żaróka OK a nie ma światła
2. bezpieczniki sprawdzone - wszystko ok
3. z tyłu wszystko odpiałem aż do ostatniej kostki - brak efektu
4. odłączony aku na 5min - brak efektu

co popsułem, "coś" się spaliło?

(prawa tylne strona normalnie chodzi na tej samoróbce Ledowej)

jak to naprawić???

mam przegląd za kilka dni i muszę to naprawić ;/

z góry dziękuje za pomoc

17:53- okazało się że jest saplony jeden bezpiecznik 22 lub 23 już nie pamiętam.Nie miałem żadnego zapasowego więc wypiąłem pierwszy lepszy ale nic się nie zmieniło.

Cały lewy tył się nie pali. Po wyciągnięciu kluczak ze stacyjki i pozostawieniu wrzuconego kierunkowsakazu nic się nie dzieje (nie palą się światła)

[ Dodano: 2015-01-18, 19:41 ]
jakiś pomysł?

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 19 sty 2015, 10:43

Na początek spróbuj odpiąć obie lampy tylne. Następnie raz jeszcze sprawdź bezpiecznik nr 23 (dla lewych świateł postojowych) i 22 (dla prawych świateł postojowych) - oba powinny być 5A

Nie wkładaj ich na swoje miejsca tylko włącz światła postojowe i za pomocą miernika sprawdź czy na obu z nich jest napięcie +12V (z tego co pamiętam kontakt z lewej strony).

Jeżeli nie którymś z nich nie będzie tego napięcia, to uszkodzeniu uległ przełącznik świateł, bądź okablowanie. Aby to ustalić wyciągasz przełącznik świateł (wciskasz go, jednocześnie przekręcasz w prawo do oporu, a następnie wyciągasz do siebie), odłączasz od niego kostkę i teraz za pomocą jakiegoś przewodu łączysz ze sobą styki nr 13/58L (przewód zielono-czarny) ze stykiem nr 15/30 (przewód czerwony). Po tej operacji sprawdzasz napięcie na bezpieczniku nr 23 - jeżeli będzie +12V a wcześniej nie było tzn że masz uszkodzony przełącznik świateł. Natomiast jeżeli nie będzie +12V to pewnie spalił się przewód od przełącznika do bezpieczników.

Ok - teraz przypadek jeżeli masz napięcia na obu bezpiecznikach. W takim stanie automatycznie powinny zaświecić się przednie postojówki (przewód z bezpiecznika wędruje prosto do przednich świateł postojowych). Jeżeli tak się nie dzieje, to możliwe że uszkodził się przewód idący od bezpiecznika do przedniej postojówki (łączenie jest w nogach kierowcy na słupku).
Jeżeli natomiast się zaświeci, a na konektorze nr 2/58L tylnej lampy (przewód koloru szaro-czarnego) nie będzie napięcia +12V to będziesz musiał odkręcić osłonę przekaźników pod kierownicą. Tam zlokalizować taki podwójny przekaźnik oznaczony numerem 393. Będziesz musiał go wyciągnać i na jego gnieździe miernikiem sprawdzić czy na styku nr 18/58L powinno być +12V (po włączeniu postojówek). Jeżeli nie będzie to masz uszkodzony przewód pomiędzy bezpiecznikiem a tym właśnie stykiem. Jeżeli będzie to następnym krokiem będzie za pomocą przewodu zwarcie styku 18/58L ze stykiem 17/58b1 - w ten sposób przekażesz napięcie na tylne lewe światło. Teraz powinieneś móc zmierzyć napięcie +12V na styku nr 2/58l (przewód szaro-czarny) w złączu tylnej lampy. Jeżeli tak będzie to masz do wymiany urządzenie sprawdzające poprawność oświetlenia w samochodzie (przekaźnik 393)

Jak będziesz miał jakieś pytania do dawaj znaki - jednakże mam ograniczony dostęp do netu więc mogę odpowiadać z poślizgiem

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga