Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Moja Szósteczka A6 C5 4.2

Prezentacja w/w aut.
ODPOWIEDZ
Dam!ano
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 08 cze 2014, 14:25
Lokalizacja: Wrocław

Moja Szósteczka A6 C5 4.2

Post autor: Dam!ano » 29 wrz 2014, 23:50

Witam wszystkich tu zgromadzonych <lol>
Chciałem Wam zaprezentować mój dupowóz, Audi A6 C5 4.2
Rok produkcji 2001, przyciągnięty ze Szwajcarii z wypaśnym wyposażeniem :)
Auto kupiłem w maju, od tego czasu zdążyłem już nieco w nim zrobić min.
Nierząd ;) wisko + łożysko i śmigło, kpl. hamulce przód i tył, końcówki drążków wymiana oleju filtrów płynów i masa innych rzeczy o, których zdążyłem już zapomnieć.
Wymienione zostały również tylne lampy oraz radio :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pawel_7

Post autor: Pawel_7 » 01 paź 2014, 16:30

Bardzo fajne felgi. Tylne lampy i zaciski to rzecz gustu ale ładnie się to razem komponuje <okok> Jasny środek też super. Tylko może zamiast obecnego radia lepsze byłoby oryginalne 2DIN od Audi.

Dam!ano
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 08 cze 2014, 14:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dam!ano » 01 paź 2014, 23:57

Pisi pisze:To masz ori RS4 czy repliki?
W chwilo obecnej nie jestem w stanie odpowiedzieć, jak tylko będę zmieniał na zimówki to zerknę gdzie je wyprodukowano :)
Pawel_7 pisze:Tylko może zamiast obecnego radia lepsze byłoby oryginalne 2DIN od Audi.
Fabrycznie miałem Navigation Plus i zapewniam Cie, że aktualne radio jest zdecydowanie lepsze, przynajmniej z perspektywy moich oczekiwań, bo zmieniarka na 6cd to jednak trochę za mało :)

Pawel_7

Post autor: Pawel_7 » 03 paź 2014, 22:53

Dam!ano pisze:
Pawel_7 pisze:Tylko może zamiast obecnego radia lepsze byłoby oryginalne 2DIN od Audi.
Fabrycznie miałem Navigation Plus i zapewniam Cie, że aktualne radio jest zdecydowanie lepsze, przynajmniej z perspektywy moich oczekiwań, bo zmieniarka na 6cd to jednak trochę za mało :)
Sam słucham głównie z Pendrive'a więc dobrze Cie rozumiem :)
W A6 mam Pioneera 1DIN AUX USB MP3. W innych autach też miałem już mnóstwo konfiguracji i również ostatecznie kończyło się na radiach niefabrycznych.
Ori radia mają już przecież po kilkanaście lat, co powoduję, że jakoś dźwięku i funkcjonalność nie są najlepsze.
...chociaż obecnie myślę nad NavigationPlus i emulatorem zmieniarki ;)

Awatar użytkownika
cajar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 120
Rejestracja: 03 lip 2012, 16:34
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cajar » 04 paź 2014, 13:32

Emulatory zmieniarki są kiepskim rozwiązaniem - te, które ja słyszałem grały strasznie cicho.
Jaki wpływ na jakość dźwięku ma to, że ori radia mają po kilkanaście lat?

Pawel_7

Post autor: Pawel_7 » 04 paź 2014, 17:19

cajar pisze:Emulatory zmieniarki są kiepskim rozwiązaniem - te, które ja słyszałem grały strasznie cicho.
Jaki wpływ na jakość dźwięku ma to, że ori radia mają po kilkanaście lat?
Przerabiałem temat w VW Bora/Golf IV. Z moich i nie tylko moich obserwacji wynikało, że radia podstawowe np. Radio Beta prezentowały słaby poziom. Ponadto radio Beta nie obsługiwało nawet tylnych głośników. Trochę lepsze było radio Gamma, które obsługiwało chociaż tylne głośniki i lepiej grało. Znaczącą poprawę w brzmieniu radia powodowało dopiero np. Radio MFD, czyli odpowiednik RNS-D w Audi. Pamiętajmy, że najstarsze ori radia z A6C5 mają 17lat. Nie są tak zaawansowane jak nowoczesna elektronika. Choćby regulacja basu i innych jest dla mnie niewystarczająca.

Zresztą auto ma silnik 4.2 a my tutaj rozmawiamy o jakimś radiu :>
Dam!ano napisz coś więcej o aucie :)

Awatar użytkownika
cajar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 120
Rejestracja: 03 lip 2012, 16:34
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cajar » 05 paź 2014, 10:26

Zgadzam się z Tobą, że możliwości konfiguracji dźwięku w RNS-D są słabe. To jest główny powód, dla którego uważam, że bez sensu jest montowanie tego radia. Ale nie wiedzieć czemu, na tym forum sporo osób pakuje po 2k PLN tylko po to, żeby zrobić konwersję konsoli na 2DIN i założyć RNS-D. Nigdy tego nie zrozumiem, przecież to radio jest słabe i stare :)

Fajną masz kierownicę - najlepiej wyprofilowana z dostępnych w C5. I najładniejsza :)

Dam!ano
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 08 cze 2014, 14:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dam!ano » 05 paź 2014, 22:46

Pawel_7 pisze:Zresztą auto ma silnik 4.2 a my tutaj rozmawiamy o jakimś radiu :>
Dam!ano napisz coś więcej o aucie :)
Bardzo dobrze, ja mam bzika na punkcie dobrego brzmienia nie tylko silnika ale i nagłośnienia wewnątrz auta, więc wszelakie sugestie porady itp. są mile widziane ;)

Ze swoich nasłuchów zauważyłem już, że kupowanie adaptera pod system audio bose, to strzał samemu sobie w stopę, w moim przypadku zaraz po podłączeniu tego "wiekopomnego cudu techniki" głośniki grały gorzej niż na oryginalnym radiu, po włączeniu radia wyraźnie było słychać trzask wydobywający się z głośników, a podczas odsłuchu nawet z oryginalnie tłoczonych płyt CD jakość nie była zadowalająca ze względu na delikatny, ale słyszalny szum, dodatkowo rozładowywało mi akumulator gdy auto stało nieużywane.
Problem rozwiązało dopiero położenie na nowo kabli głośnikowych po swojemu, wbrew temu co się może wydawać dużo roboty przy tym nie było :)
cajar pisze:Fajną masz kierownicę - najlepiej wyprofilowana z dostępnych w C5. I najładniejsza :)
Powiedzcie mi, czy była wersja tej kierownicy, która miała tiptronic i możliwość sterowania radiem, czy mam zbyt wygórowane wymagania? :p

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 06 paź 2014, 10:21

Dam!ano pisze:Powiedzcie mi, czy była wersja tej kierownicy, która miała tiptronic i możliwość sterowania radiem, czy mam zbyt wygórowane wymagania? :p
Zbyt wygórpwane ;p Jeśli chcesz i tipa i łopatki to tylko 4-ro ramienna, kiery s-line były albo gołe, albo z tipem, nic więcej niestety.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga