Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

AUDI S6 C5

Prezentacja w/w aut.
Chmielu.
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 19 sie 2014, 23:10
Lokalizacja: wroclaw

AUDI S6 C5

Post autor: Chmielu. » 19 sie 2014, 23:29

Witam po sprzedaniu bmw e39 długo zastanawiałem się co kupić, w prasie i telewizji ekolodzy naciskają na ekonomie i mały litraż to jest trendy hmmmm... no i stało się !! dałem sobie za cel Grubo ponad 300KM BENZYNA i Topowa wersja (najlepiej V8) ... z początku szukałem M5 e39 .... ale niestety budżet nie pozwolił, Alpina-bmw ehh trzeba mieć MINIMUM 10tys euro... później C32AMG zniechęciłem się wariującą elektroniką w tym modelu .. moc wzięła górę pojechałem oglądać ale ..... to nie było to , E55 AMG (210) ehhh nie podoba mi się z wyglądu .. i poszedłem po S6 .. po oglądnięciu jednej z Wrocławia straciłem nadzieję na ładny egzemplarz NIE BITY z KOMPLETEM KLUCZYKÓW I DOKUMENTÓW.. Owocem szukania jest to ... 4.2 V8 340 KM

Obrazek

Z ciekawszych rzeczy wyposażenia Solar dach , Recaro, podwójne szyby , navi z TV, podgrzewane cztery siedzenia, wszystkie lusterka fotochromatyczne, Tip tronic z biegami w kierownicy , 8 x air bag, Bosse , worek na narty, Rolety Tylnych szyb ( w tym elektryczna ) , xenon, no i Quattro, Przebieg ponad 190 000 Wydaję się realny ..

Wrażenia po przejechaniu 280 KM tankowanie za 300zł lol lol Spalanie na trasie prawie 16L ale ... prędkość przelotowa w granicach od 180 do 240 km\h (oczywiście na Niemieckiej autostradzie ;) Co mnie w tym aucie zdziwiło Fajny dźwięk V8 ( jak każde V8 ) Zawieszenie Fajnie twarde .
Przy 230km\h zrzuca na 4 bieg :shock: i ciągnie i ciągnie ... ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Wszystkie popielniczki wyglądają tak samo .. nie wiem po co komu był pakiet dla palących ..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Z modyfikacji na przyszłość (olej Filtry jak i rozrząd to oczywiste ) tuner DVBT,kamera cofania, tylna lotka jak w RS, może lekka gleba Felgi 18-19" i na tym koniec

89bartek_k

Post autor: 89bartek_k » 20 sie 2014, 00:00

WOOW :shock: Ale śliczna S6 <okok>

Bardzo ładny egzemplarz w dodatku Recaro w pół skórze <okok>

egoonn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 497
Rejestracja: 15 cze 2010, 21:04
Imię: Ernesto
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Munster
Kontakt:

Post autor: egoonn » 20 sie 2014, 10:22

no konkret , solar ,recaro alcantara ,i v8 :p pogratulowac
navi siedzi rns-e czy rns-d ?
ANIMAL

lukaszkalisz7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 28 gru 2011, 13:04
Lokalizacja: starachowice

Post autor: lukaszkalisz7 » 20 sie 2014, 11:00

Piekna bstia. <lol>
Zazdroszcze.
A mam pytanko. ile cie kosztowała w Raichu??? <mysli>
Piękna i Gratuluje. <radocha> <radocha> <radocha>
Było: Renault Megane COUPE 1.6
Opel Calibra 2.0, Honda Prelude 2.2
i moja Niunia
Audi A6 C5 2.8

rafau_aug
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 92
Rejestracja: 05 kwie 2014, 11:25
Lokalizacja: Augustów

Post autor: rafau_aug » 20 sie 2014, 11:25

egoonn pisze:no konkret , solar ,recaro alcantara ,i v8 :p pogratulowac
navi siedzi rns-e czy rns-d ?
rns-d, widać po guzikach

gratuluję, piękna bestia

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 20 sie 2014, 12:18

Chmielu. pisze:w prasie i telewizji ekolodzy naciskają na ekonomie i mały litraż to jest trendy hmmmm... no i stało się dałem sobie za cel Grubo ponad 300KM BENZYNA i Topowa wersja (najlepiej V8)
Hahaha <rotfl> Zupełnie jak bym czytał Jeremyego Clarksona <lol>

Gratki pięknej bestii <okok>
Lektor.

Awatar użytkownika
dzeJKej
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 18 maja 2012, 18:53
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: dzeJKej » 20 sie 2014, 13:04

Piękna sztuka, zazdroszczę tych recaro z alcantra :( - może kiedyś wrzucę takie do siebie :D
Jest:
A6 C5 allroad 2.7T - 250 koniów
Było:
A6 C5 1.9TDi - 110 koniów
VW Polo 6N 97r. - potwór 1.0 w benzynie :D

rafau_aug
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 92
Rejestracja: 05 kwie 2014, 11:25
Lokalizacja: Augustów

Post autor: rafau_aug » 20 sie 2014, 13:20

szalony pisze:
Chmielu. pisze:w prasie i telewizji ekolodzy naciskają na ekonomie i mały litraż to jest trendy hmmmm... no i stało się dałem sobie za cel Grubo ponad 300KM BENZYNA i Topowa wersja (najlepiej V8)
Hahaha <rotfl> Zupełnie jak bym czytał Jeremyego Clarksona <lol>

Gratki pięknej bestii <okok>
Mam książkę, w której Clarkson pisze, że podczas Londyńskiego maratonu biegowego uwalniane jest do atmosfery więcej dwutlenku węgla niż podczas wyścigu F1 <okok>

Gdyby wszyscy stawiali na ekonomię, świat byłby brzydszy :D


Chmielu.
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 19 sie 2014, 23:10
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: Chmielu. » 20 sie 2014, 17:15

lukaszkalisz7 pisze:Piekna bstia. <lol>
Zazdroszcze.
A mam pytanko. ile cie kosztowała w Raichu??? <mysli>
Piękna i Gratuluje. <radocha> <radocha> <radocha>
Dzięki Auto jest z Danii Z tego co wiem rynek w De i Swiss jest tak przebrany ze nie ma w czym wybierać.

Jako że jest to moje pierwsze Audi mam nadzieję nie ostatnie Prośba do was :) o wskazówki i rady co przydało by się wymienić na początku oczywiście rozrząd oleje Filtry , co z olejem w skrzyni wymieniać czy nie czytałem opinie że lepiej zostawić jak nic się nie dzieje drudzy piszą lepiej wymienić a jeszcze inni narzekają że po wymianie skrzynia nie pracuje tak jak powinna

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 20 sie 2014, 18:11

Ogólnie podstawowy pakiet startowy tak jak piszesz, rozrząd itp. Zrobisz będziesz miał głowę spokojną. Nie pchaj się w zamienniki, poczytaj forum o rozrządach, o olejach, zainwestuj w dobry wysokiej klasy olej z pewnego źródła, nie jakieś podejrzane internetowe aukcje <luzik> Wszystko jest na Forum.

Co do oleju w skrzyni <mysli> Ile charakterów tyle opinii. Zależy czy olej był wymieniany czy nie. Jeśli nie, to większość Użytkowników odradza wymianę oleju, bo niby po 10 tyś km od wymiany skrzynia się wysypuje. Jeśli z kolei olej w skrzyni był wymieniany, to jak najbardziej trzeba wymienić, i to zgodnie ze specyfikacją, nie jakieś byle jakie oleje tylko te które są do Twojego auta. Ja też nie jestem pewny czy w moim był kiedykolwiek olej wymieniany, ale po rozmowie z fachowcem od ASB postanowiłem że jednak olej wymienię. Bo on mi zagwarantował że po fachowej wymianie, czyli zrobionej tak jak ma być zrobiona, czyli czyszczenie specjalną jakąś maszyną itp, nic nie ma prawa ze skrzynią się stać. Mogę na PW podać Ci nr tel. do niego i sobie pogadacie ;)

Sprawdzałeś historię serwisową w ASO ?
Lektor.

Chmielu.
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 19 sie 2014, 23:10
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: Chmielu. » 20 sie 2014, 19:56

szalony pisze: Sprawdzałeś historię serwisową w ASO ?
niestety nie nie miałem jeszcze czasu chyba że można jakoś przez forum sprawdzić ;) Historię Lub Vin

odnośnie oleju rozmawiałem z zaprzyjaźnionym mechanikiem i polecił mi 5w30 przy tym przebiegu

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 20 sie 2014, 20:06

Chmielu. pisze:
szalony pisze: Sprawdzałeś historię serwisową w ASO ?
niestety nie nie miałem jeszcze czasu chyba że można jakoś przez forum sprawdzić ;) Historię Lub Vin

odnośnie oleju rozmawiałem z zaprzyjaźnionym mechanikiem i polecił mi 5w30 przy tym przebiegu
Podjedź do najbliższego ASO. Auto jest Twoją własnością to nie będzie problemu żeby Ci sprawdzili i podali jak na tacy <okok>

Co do oleju i reszty, odezwij się do kolegi Zagór profile.php?mode=viewprofile&u=21966 jest mocno ogarnięty w sprawach technicznych, widać że zna się na rzeczy i ma takiego samego potwora ;) jak Ty. Myślę że z chęcią Ci doradzi i pomoże co i jak, żeby piękna bestia służyła jak najdłużej i jak najlepiej. Bo w sumie jest ich na Forum niewiele <okok>
Lektor.

Awatar użytkownika
yaszczur
Moderator
Moderator
Posty: 822
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:22
Imię: Paweł
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: yaszczur » 23 sie 2014, 00:45

Chmielu. pisze:odnośnie oleju rozmawiałem z zaprzyjaźnionym mechanikiem i polecił mi 5w30 przy tym przebiegu
Dobieranie oleju pod przebieg auta, to stary, oklepany i dawno nieaktualny stereotyp.
Osobiście, na nasze warunki klimatyczne zalałbym 5W40.
Pozdrawiam...

Awatar użytkownika
cajar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 120
Rejestracja: 03 lip 2012, 16:34
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cajar » 23 sie 2014, 09:01

Ładne auto :) Fajne wyposażenie :)

Awatar użytkownika
Zagór
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1236
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Zagór » 27 sie 2014, 14:49

No wywołany jestem :)
Oliwa 5w40 dobrej marki, jak używam Amsoil, ale jeśli nie masz pod ręką gdzie tego kupić (zawsze można przez net'a), to może być coś z LM, Motul. Castrola odradzam.
Olej w skrzyni - każdy robi jak chce, ja zmieniłem, i wywaliło mi piston rewersu za jakiś czas, również odezwał się konwerter, więc jak tip poszedł na stół, to dostał praktycznie wszystkie nowe bebechy - koszt znaczny, ale mam na kolejne ~200k km spokój, a rozstawać się z autem nie mam zamiaru :)
Rozrząd - można zrobić i na zamiennikach dobrej klasy, nie ma potrzeby wywalania kasy na ori graty, ważniejsze niż graty są wiedza i narzędzia jakimi dysponuje mechanik, który będzie to robił.

PS. Ładne auto :), masz pewnie również webasto, ale może jeszcze nie zauważyłeś ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga