Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Odgrzybianie klimatyzacji

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
krisczarny85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 06 sty 2014, 14:51
Lokalizacja: Szczecin

Odgrzybianie klimatyzacji

Post autor: krisczarny85 » 26 maja 2014, 19:52

Witam.

Zaczynają się upalne dni, więc zaczniemy korzystać częściej z klimatyzacji. Do tego w moim przypadku dochodzi nieprzyjemny zapach po włączeniu klimy. Mam pytanie odnośnie odgrzybiania, dezynfekcji, ozonowania:

1. dzwoniąc do aso powiedzieli mi, że teraz jest promocja na serwis klimatyzacji, a mianowicie: dezynfekcja - 199zl, filtr pyłkowy oraz jego wymiana obniżona o 20% czyli 211zl, sprawdzenie i nabicie czynnikiem 101zl + czynnik
2. w normalnym warsztacie zajmującym się serwisem klimatyzacji powiedzieli mi, odgrzybianie 50zl (metoda ozonowanie ), wymiana filtra 30zl plus filtr kabinowy podwójny 59zl
3. metoda domowa w garażu - kupić preparat do odgrzybiana na allegro, kupić filtr kabinowy i wykonać wszystko samemu.

Jakie rozwiązanie według Was będzie miało najlepszy efekt?

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 26 maja 2014, 20:04

Moim zdaniem nie ma sensu nabijać kieszeni ASO za robotę którą bardzo dobry warsztat może zrobić dużo taniej a czasem lepiej. Profesjonalne warsztaty mają w tj chwili bardzo dobry sprzęt do kompleksowego serwisu układu klimatyzacji. Ale oddaj auto do bardzo dobrego warsztatu cieszącym się renomą, a nie pana Mietka. ;) Domowe sposoby to połowa sukcesu, a (obowiązkowego)przeglądu układu już w domowych warunkach nie wykonasz.
Lektor.

krisczarny85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 06 sty 2014, 14:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: krisczarny85 » 26 maja 2014, 20:17

410zl w Aso jest to według mnie troszkę dożo jak za odgrzybianie. Czy metoda ozonowania jest metodą na tyle skuteczną aby wyeliminować cały ten nieprzyjemny zapach?

Czy w Szczecinie lub w okolicy ktoś z Was może polecić bardzo dobry serwis klimatyzacji do którego mógłbym się udać??

Awatar użytkownika
PiwnoBrody
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 16 mar 2014, 12:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PiwnoBrody » 27 maja 2014, 06:48

Ja dałem za pełne odgrzybianie i ozonowanie plus 0,8 ubytku czynnika 211,- w Warszawie w nieautoryzowanym serwisie Volvo i Audi

Awatar użytkownika
UneeK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 477
Rejestracja: 14 kwie 2011, 12:48
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: UneeK » 06 cze 2014, 09:44

Układ warto podłączyć pod maszynę, która przefiltruje gaz, wytworzy próżnię, uzupełni ubytek gazu wraz ze olejem smarującym sprężarkę oraz sprawdzi szczelność układu. Filtr kabinowy (2 sztuki) możesz wymienić samemu po zrzuceniu schowka. Polecam także ozonowanie wnętrza. W ten sposób pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga