Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 AFB] Po mrozach juz nie odpala

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
trocse
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2009, 20:38
Lokalizacja: Jelenia

[A6 C5 AFB] Po mrozach juz nie odpala

Post autor: trocse » 10 sty 2009, 21:00

Mecze sie juz kilka dni wiec zdecydowalem sie na wpis na forum.
Po ostatnich 30 stopniowych mrozach rano nie odpalila, po wyladowaniu aku i ponownym ladowaniu bez poprawy, wygrzewana webasto swoim i nic. Bylo malo paliwa kolo rezerwy ale nigdy jej to nie szkodzilo, zawsze tankuje do pelna itd. Dzisiaj zdielem obudowe silnika w rurce paliwo jest filtr juz suszarka grzalem, silnik cieply od webasto. Mozna krecic i nic. VAG zadnych bledow na silniku itd. Dolalem do baku z 10 l profilaktycznie. Rece opadaja, gdzie sie podczepic jakies porady ?. Moze jutro bedzie wiecej na plusie to sprobuje, narazie aku sie laduje. Czy po odpieciu aku sa jakies komplikacje ?

darnok
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 15 lis 2008, 14:58
Lokalizacja: Poznań/Wielkopolska

Post autor: darnok » 10 sty 2009, 23:07

Mogła być woda w przewodach lub filtrze i zamarzła.
Cały czas trzyma minus więc się nie dziw.
To przestroga aby zimą trzymać w zbiorniku przynajmniej połowę zawartości.
Dopuki trochę wody jest w zbiorniku nic się nie dzieje ale jak zaciągnie w cienkie przewody to nawet przy - 5 st. będie blokowało dopływ paliwa.
Teraz trza wepchnąć ją do ogrzewanego garażu na pół dnia i będzie ok.
Albo mocną suszarką do włosów podgrzej filtr paliwa, może wystarczy.
Przy takich mrozach stosuj dodatki do paliw, zaoszczędzisz sobie nerwów.

Sam używam webasto i powiem że pożera akumulator jak smok. No i niestety grzeje silnik i wnętrze , a przewody paliwowe idą pod podłogą.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Darnok

Awatar użytkownika
bishcopt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 18 kwie 2008, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bishcopt » 11 sty 2009, 11:10

trocse pisze:Moze jutro bedzie wiecej na plusie to sprobuje, narazie aku sie laduje. Czy po odpieciu aku sa jakies komplikacje ?
Jak masz kod do radia to nie masz się czym przejmować :-P Po odpięciu aku bedziesz musiał zakodować odnowa 8-)

majek82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 74
Rejestracja: 12 maja 2008, 11:37
Lokalizacja: PUŁAWY

Post autor: majek82 » 11 sty 2009, 11:23

moim zdaniem zamarzło paliwko i załapał powietrza, a wiesz juz pewnie przeglądając forum(na swoim przykładzie też mogę to stwierdzić)że bez odpowietrzenia to w 90% te auta same nie odpalą.Jak nie masz sprzętu(pompka itd...jest ta procedura na forum)to proponuję na maxa zalać wężyk od filtra do pompy(ja to robiłem strzykawką),wyciąg filtr,wylej jego zawartość i zalej na full świeżą ropką.Jedna osoba do samochodu na stacyjke,a Ty po kolei poluzowywuj przewody przy wtryskach(tak aż pojawi się paliwo a nie piana)U mnie to poskutkowało i zagadała po zapowietrzeniu.Oczywiście nie trzymać długo na rozruszniku!!!
powodzenia i pozdrawiam. <piwo>

trocse
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2009, 20:38
Lokalizacja: Jelenia

Post autor: trocse » 11 sty 2009, 11:23

Do radia mam spoko, chodzi mi tylko to czy nie wystapia inne komplikacje ECU IMMO itd itd. Czekam na ocieplenie ciagle na minusie, zaraz chyba wyskocze z suszarka do filtra.

[ Dodano: 2009-01-11, 14:33 ]
Ok odpalila po kilku dniah mrozow. Plak w dolot, webasto znowu, suszareczka na filtr az byl goracy, suszarka na pompe wtryskowa i zagadala. Teraz na cpn zatankowac na full, preparacik i nigdy wiecej takich mrozow :)
O dziwo mimo kilkukrotnego odlaczania aku radio sie nie skasowalo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga