Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Czujnik temperatury wody i oleju

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
Piotreka6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 26 sie 2013, 17:25
Lokalizacja: Głuchołazy

Czujnik temperatury wody i oleju

Post autor: Piotreka6 » 29 kwie 2014, 20:30

Witam. Mam taki problem otóż nie podnosi mi się wskaźnik temperatury wody i oleju. Tzn niekiedy lekko się podniesie, ale zaraz spadnie. Podjechałem do mechanika który podłączył autko pod kompa sprawdził temperaturę oraz wskaźniki które okazały się być dobre. Potem sprawdził wtyczkę kiedy nią ruszał temperatura zaczęła wzrastać, i można powiedzieć, że było wszystko dobrze do momentu kiedy wjechałem w dziurę wskaźnik automatycznie opadł do 60 stopni i już nie podnosi się wcale. Mechanik zlecił mi pojechanie do jakiegoś elektryka gdyż jak to powiedział jest to problem z kabelkami. Czy może być to wina np termostatu? Czy przyczyny należy szukać gdzieś indziej?? Dodam jeszcze, że z wskaźnikiem temperatury oleju jest to samo tyle, że ten wcale się nie podnosi.....

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 29 kwie 2014, 22:15

podłączyć kompa i zrobić test licznika, będziesz wiedział czy zegary są sprawne. odpiąć wtyczki od czujników i zewrzeć piny czy wtedy wskazówki się podniosą. jeśli tak to kable ok i walnięte czujniki co jest prawdopodobne jeśli chodzi o czujnik temp oleju skoro nie rusza się wcale, co do czujnika temp cieczy chłodniczej to może faktycznie coś z kabelkami albo wtyczka luźna jeśli po wstrząsie wysiadło ale to już trzeba ocenić organoleptycznie

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga