Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

ÂŁadowanie telefonu z zapalniczki

Elektryka
ODPOWIEDZ
komanczewa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 27 wrz 2012, 19:44
Lokalizacja: Bełżec

ÂŁadowanie telefonu z zapalniczki

Post autor: komanczewa » 23 sty 2014, 09:22

Witam, kiedy podłączam telefon do gniazda zapalniczki, dioda ładowarki świeci, a telefon raz się ładuje, a raz zero reakcji. Podświetlenie popielniczki działa, zapalniczki nie działają, tak jakby mały prąd, ale chodzi mi o wyjaśnienie ew. podpowiedź jak to poprawić :)
Moja bryczka; A6 C5 1.8T, 1998, AJL, kombiak

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 23 sty 2014, 09:25

Na początek sprawdÂź wtyczkę łączącą gniazdo telefonu z ładowarką.
Lektor.

komanczewa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 27 wrz 2012, 19:44
Lokalizacja: Bełżec

Post autor: komanczewa » 23 sty 2014, 09:28

szalony pisze:Na początek sprawdÂź wtyczkę łączącą gniazdo telefonu z ładowarką.
to jest w porządku, sprawdzałem, myślę, że to wina małego prądu, bo zapalniczka nie grzeje się, a telefon nawet jak załapie, to tylko udaje, że się ładuje,

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 23 sty 2014, 09:41

Mierzyłeś miernikiem napięcie w gnieÂździe zapalniczki? Próbowałeś poruszyć bezpiecznikiem? Może ma słaby styk. Możesz też spróbować podłączyć inny odbiornik.
Lektor.

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 23 sty 2014, 10:32

Na początek sprawdź, czy sytuacja taka powtarza się dla wszystkich zapalniczek - przód, środek (koniec tunelu) oraz w bagażniku. Jeżeli ładowarka będzie zachowywała się tak tylko w jednym z gniazd - to jest ono uszkodzone, jeżeli będzie się tak zachowywała w przednim i środkowym gnieździe - to jest uszkodzony cały obwód ładowania w kabinie. Jeżeli będzie się tak zachowywała wszędzie - to masz uszkodzoną ładowarkę, możesz ją wtedy sprawdzić jeszcze w innym samochodzie.

PS. Ja kiedyś miałem podobny problem, okazało się że ładowarka, konstrukcyjnie nie była przystosowana do wytwarzania odpowiedniego prądu (za mało mA na tabliczce znamionowej) potrzebnego do naładowania telefonu. Ze starszymi aparatami działała bardzo dobrze, z nowymi nie za bardzo. Wymiana ładowarki rozwiązała problem. Może u Ciebie jest podobna sytuacja <mysli>

komanczewa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 27 wrz 2012, 19:44
Lokalizacja: Bełżec

Post autor: komanczewa » 20 lut 2014, 09:12

szalony pisze:Mierzyłeś miernikiem napięcie w gnie?dzie zapalniczki? Próbowałeś poruszyć bezpiecznikiem? Może ma słaby styk. Możesz też spróbować podłączyć inny odbiornik.
Dzięki za sugestie, zmierzyłem prąd 12V, norma. Ładowanie telefonu to wina słabej ładowarki, zostały zapalniczki, nie "zatrzaskują" się, jak potrzymam przyciśniętą, nagrzewa się ale tylko trochę, że jestem w stanie dotknąć palcem. Nie chcę dociskać za długo. Czemu się nie zatrzaskują ??

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 20 lut 2014, 12:00

komanczewa pisze: Czemu się nie zatrzaskują
Jeśli spojrzysz do gniazda zapalniczki, zobaczysz na ściankach "wycięcia" czyli takie blaszki które należy troszkę przygiąć do wewnątrz gniazda. Te blaszki odpowiadają za trzymanie zapalniczki, która po osiągnięciu odpowiedniej temperatury wyskakuje. Im bardziej je przygniesz, tym lepiej zapalniczka będzie się nagrzewać. Ja zawsze doginam blaszki bez wyciągania gniazda z mocowania ale trzeba bardzo uważać żeby nie zrobić zwarcia. Najlepiej jakimś plastikowym narzędziem. Możesz też wyjąć gniazdo i wepchnąć blaszki palcami. <okok>
Lektor.

komanczewa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 27 wrz 2012, 19:44
Lokalizacja: Bełżec

Post autor: komanczewa » 22 lut 2014, 16:43

Dzięki, banalne ale ja mam dysleksję (czytaj: lenia) mechaniczną, kombinowałem w zapalniczce, gniazda tylko przeczyściłem :)

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 22 lut 2014, 21:41

Hihi, pewnie przypadkiem w trakcie czyszczenia mogłeś nawet zachaczyć o tą blaszkę i ją odgiąć <lol> <okok>

Pozdrawiam ;)
Lektor.

asketil
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 13 gru 2014, 08:29
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Podpinam się pod temat

Post autor: asketil » 03 lut 2015, 09:35

Mam taki oto problem:
Przestała mi ładować zapalniczka w tunelu środkowym, ta dla pasażerów z tyłu ładuje bez problemu. Myślałem, że padła mi po prostu zapalniczka, a ze mam cały drugi tunel to przełożyłem zapalniczkę z zaślepką - dalej nie działa.
Podświetlenie działa, ładowania brak, bezpiecznik w porządku - ma ktoś jakiś pomysł.
Dodam, że najpierw działało gniazdo, później przerywało i teraz całkiem nie ładuje.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 03 lut 2015, 14:39

asketil, ten wątek dotyczy C5 ;) Ty kontynuuj tutaj viewtopic.php?t=70476&view=previous <okok>
Lektor.

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Podpinam się pod temat

Post autor: kot919 » 03 lut 2015, 15:08

asketil pisze:Mam taki oto problem:
Przestała mi ładować zapalniczka w tunelu środkowym, ta dla pasażerów z tyłu ładuje bez problemu. Myślałem, że padła mi po prostu zapalniczka, a ze mam cały drugi tunel to przełożyłem zapalniczkę z zaślepką - dalej nie działa.
Podświetlenie działa, ładowania brak, bezpiecznik w porządku - ma ktoś jakiś pomysł.
Dodam, że najpierw działało gniazdo, później przerywało i teraz całkiem nie ładuje.
Gniazda zapalniczki są podłączone do 2 osobnych obwodów, czyli są zabezpieczone 2 osobnymi bezpiecznikami.
Bezpiecznik dla gniazda z przodu to bezpiecznik nr 2 zlokalizowany po prawej stronie deski rozdzielczej (pierwszy rząd|kolumna - czarny),
Najlepiej sprawdzić miernikiem, czy jest na nim w ogóle napięcie. Jeżeli nie będzie, to jest jakiś problem w wiązce ... dalej jest w szeregu jest bezpiecznik nr 132, ale jakby on strzelił to nie działałoby więcej urządzeń (bezpiecznik o nominale 150A).

Sprawdź jeszcze gniazdo miernikiem - środek do sondy + multimertu, obudowa do sondy - multimetru

asketil
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 13 gru 2014, 08:29
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: asketil » 25 lut 2015, 16:37

Dopisałem się. Dzięki.

PS. Problem rozwiązany, jednak winny był bezpiecznik.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga