Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem z klamkami lub/i zamkami

Nadwozie
ODPOWIEDZ
Cyber
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 13 lip 2013, 16:32
Lokalizacja: Łódź / Sandvika

Problem z klamkami lub/i zamkami

Post autor: Cyber » 08 sty 2014, 18:16

Cześć!

Jakiś czas temu zauważyłem ciekawą przypadłość mojej A6-tki.

Mianowicie, gdy samochód jest zamknięty i pociągnę za klamkę kierowcy (od zewnątrz), to nie mogę otworzyć drzwi - czyli prawidłowo :)
Następnie, otwieram auto centralnym zamkiem. "Dzyndzel" idzie do góry. Ponownie ciągnę za klamkę i nic się nie dzieje. Zamek zachowuje się tak jakby drzwi nadal były zablokowane. Otwieranie i zamykanie centralnym też nie pomaga.
Aby otworzyć te drzwi muszę wejść do środka i pociągnąć klamkę przynajmniej dwa razy.

Z kolei, jeśli nie będę szarpać za drzwi przed odblokowaniem centralnym, to wejdę do środka bez problemu.

Ponadto, ostatnio podkusiło mnie, żeby sprawdzić tyle, prawe drzwi i mam te same objawy. Z tym jednak wyjątkiem, że jeszcze trudniej odblokować zamek :/


Może ktoś z Was już się z tym spotkał w swoim aucie i doradzi co z tym zrobić.


Pozdrawiam,
Cyber.


PS.
Zauważyłem też inną rzecz: otóż gdy jest lekko na minusie (już -5C wystarczy) i otworzę drzwi kierowcy, to przy zamykaniu drzwi zamek nie zaskakuje. Udaje się dopiero jak nagrzeję auto i trochę ciepła "pójdzie" na drzwi.

wedka
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 112
Rejestracja: 12 lis 2012, 17:46
Lokalizacja: Zamość

Post autor: wedka » 08 sty 2014, 22:04

Mam również podobnie u siebie jeżeli chodzi o drzwi pasażera przednie. Gdy przed otwarciem samochodu z centralnego zamka ktoś pociągnie klamkę, po otwarciu pilotem nie da się otworzyć drzwi od zewnątrz, mimo że "bolec" poszedł do góry. Nie wiem, jak jest z innymi drzwiami, ale nie sądzę, żeby tak powinno to wyglądać...

Na VAG-u mam błąd związany bodajże z ryglowaniem drzwi, ale lewych tylnych, "door won't de-safe" albo coś w tym stylu. Przy zamykaniu auta z pilota słychać czasami, że auto zamyka się 2 razy, ale ten problem był opisany w jakimś innym temacie i nie powinien mieć związku z tym powyżej.

Awatar użytkownika
xoslox
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 758
Rejestracja: 28 sty 2012, 22:15
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: TOS

Post autor: xoslox » 10 sty 2014, 21:30

Przejrzyjcie ten temat: viewtopic.php?t=60780

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga