Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ MANUAL] Wymiana dwumasy na jednomas, z czego pasuje do 1.8

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
MBiały
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

[ MANUAL] Wymiana dwumasy na jednomas, z czego pasuje do 1.8

Post autor: MBiały » 17 wrz 2013, 18:17

Witam, tak jak w temacie powoli zaczynam slyszec konczaca sie juz dwumase, mam silnik 1.8T AWT 2002 rok i zamierzam wstawić sprzęgło sztywne, wiem że są zestawy ale koszt allegro to 1400zł, zastanawiam sie nad kupnem nowego sprzęgła i dokupienie używki koła zamachowego sztywnego- nie jest to cześć ktora sie szybko zuzywa, jedynie trzeba patrzec na stan zebow, orientujecie sie od jakiego auta mogloby pasować takie koło? pozdrawiam

Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1352
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Naprawa Audi A6 » 17 wrz 2013, 19:50

Słyszysz dwumasę ?? A jakie ona wydaje dźwięki ??
Skończona dwumasa może sprawiać, że silnik telepie się na biegu jałowym, szarpie nim przy gaszeniu - objawy podobne do uszkodzonej jednej z poduszek... Słychać to może być łożysko oporowe, które kończy żywot <okok>

MBiały
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MBiały » 17 wrz 2013, 20:22

na biegu jałowym słychac takie cykanie, jak wcisne sprzegło cichnie, po kilku nacisnieciach sprzegla potrafi ucichnac, gdy jest na wolnych obrotach to z zewnatrz slychac pukanie, pozatym jadac na ktoryms z biegów puszczajac-dodajac gwaltownie gazu czuc jest szarpanie autem... jak odpalam auto lub gasze nie mam zadnych stuków, trzesienia budą...:)

Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1352
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Naprawa Audi A6 » 17 wrz 2013, 20:29

MBiały - tym bardziej twierdzę że to łożysko.
cykanie, pukania i cisza na wciśniętym sprzęgle - pasuje do łożyska.
A szarpanie może pasować raczej do kończącej się okładziny tarczy sprzęgłowej <okok>

Takie jest moje zdanie :)

MBiały
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MBiały » 17 wrz 2013, 20:36

Mam tak ze jak jade przykladowo 70km/h na 5 biegu zwalniajac i pozniej chce przyspieszyc to musze bardzo delikatnie manewrowac pedalem gazu zeby plynnie przyspieszyl bo inaczej szarpnie, tak samo przy zmianie biegów musze delikatnie puszczac sprzeglo bo szarpnie... dodatkowo te cykanie wydawalo mi sie na luzy juz na dwumasie... jednak wsyzstko okazaloby sie po zdjeciu skrzyni.... denerwuje mnie to ale ze nie jest to az tak nasilone moge z tym jezdzic bo po zdjeciu skrzyni koszta z 300zł moga wzrosnac kilkukrotnie jak okaze sie ze to dwumasa, jezeli by sie tak stalo raczej przychylnybylbym wlozyc juz jednomas tym bardziej ze zamierzam w przyszlosci zrobic program wiec i NM podskocza i wiadomo jak to przenosi sie na dwumase... :)

Sta6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 22 lut 2013, 11:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sta6 » 20 wrz 2013, 10:49

Jeden z charakterystycznych objawów zużytego dwumasu to właśnie cisza po wciśniętym pedale sprzęgła.
Więcej objawów znajdziesz tu:
Objawy zużycia dwumasu

MBiały
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MBiały » 20 wrz 2013, 13:25

Wiem czym objawia sie konczaca sie dwumasa ale nie o tym jest ten temat, wiadomo ze tak naprawde w 100% po zdjeciu skrzyni wszystko bedzie wiadomo ale predzej czy pozniej po chipie i tak bede zastanawial sie nad sztywnym kolem, dlatego pytanie czy ktos wie od czego pasowaloby sztywne kolo zamachowe? czy procz koła zamachowego sztywnego-dwumasowego reszta zestawy sie czyms rozni?(docisk-tarcza sprzeglowa-wysprzeglik) czy tarcza sprzeglowa nie jest przypadkiem z tymi skrezynkami amortyzujacymi?

Lepper005
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 02 lis 2009, 15:51
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: Lepper005 » 02 maja 2014, 11:43

Dla szukających odpowiedzi na to pytanie. Do 1.8T AEB i innych pasuje jednomas od silnika diesla 1.9 1Z i także podobno od 2.0 16v ACE. Tarcza od benzyny podejdzie od AEB.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga