Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 Avant] problem z ukladem chlodzenia

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
karamba290276
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 08 lut 2013, 19:34
Lokalizacja: bystrzyca kl.

[A6 C5 Avant] problem z ukladem chlodzenia

Post autor: karamba290276 » 08 lut 2013, 19:53

witam wszystkich mam problem z moim autkiem wiec tak napoczatku przy 170km/h wyzucalo plyn o dolu zbiorniczka wyrownawczego i zaczelo zimne dmuchac stanolem otworzylem korek plyn sie podniosl i bylo ok jak nieprzekraczlem 120.wymienilem termostat i co jakis czas jest tak samo pozatym dolny waz od chlodnicy zimny a gorny goracy.moze ktos mial podobny proble bylo by fajnie jak by cos poradzil

130TDI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 507
Rejestracja: 08 mar 2012, 21:53
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2018
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: 130TDI » 08 lut 2013, 22:56

To że górny gorący a dolny zimny to tak powinno być, bo termostat gdy się otworzy przy ok 90 stopniach puszcza płyn górnym wężem do chłodnicy(dlatego jest gorący) a w chłodnicy płyn się chłodzi i staje się cięższy, a więc opada na dno chłodnicy dlatego dolny wąż jest zimny.
A to że wyrzuca płyn do zbiorniczka może być przez walniętą uszczelkę pod głowicą...
Ale niech inni się wypowiedzą w tym temacie.

maridym27
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 02 paź 2011, 21:42
Lokalizacja: opolskie

Post autor: maridym27 » 09 lut 2013, 12:45

możne masz chłodnice nie drożną. sprawdz

Awatar użytkownika
karamba290276
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 08 lut 2013, 19:34
Lokalizacja: bystrzyca kl.

witam

Post autor: karamba290276 » 04 paź 2013, 04:17

czesc kolego mialem taki sam problem kombinowalem kombinowalem a okazalo sie ze uszczelka pod glowica stan na rownym dolej plyn pod korek i zobatrz czy pojawiaja sie pechezyki powietrza jak tak to uszczelka powodzenia

mlamlo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 02 sty 2016, 11:27
Lokalizacja: warszawa

przegrzewanie się a6c5 -dziwne objawy

Post autor: mlamlo » 04 sty 2016, 23:09

Witam wszystkich,w zwiazku z tym iz nie mogę załozyć normalnie postu piszę tutaj.
Problem wyglada nastepująco:
audi a6 c5 1.8T, przegrzewa się,temp rośnie normalnie,przez pewien moment trzyma 90 ,a pozniej rosnie do 110 i dalej do 120...,zaobserwowalem,że chłodnica jest zimna,wąż u góry wychodzacy z silnika do polowy jest goracy,a od polowy i do wejscia do chłodnicy zimny,po odkrecenie korka w zbiorniczku syk i wyrzuca płyn.
na zimnym silniku po zdjeciu wezyka ze zbiorniczka nie leci płyn dopiero po przygazowaniu,na nagrzanym leci caly czas. Grzeje,ale tez dziwnie, wydaje mi sie ,ze przy ustawieniu na 24-25 stopni grzeje bardziej niz na max. Zauwazylem maly wyciek przy wejsciu do reduktora lpg,ale czy to może miec wpływ na temp i grzanie????Układ jest zapowietrzony??? skoro niby leci płyn wezykiem to pompa jest ok chyba,tymbardziej ,ze 2 miesiace temu robilem rozrzad i była wymieniana, sprawdziłem jeszcze klime i chyba przestała się włączać.
Ma jeszcze jeden dziwny objaw ,nie wiem czy jest powiazany z grzaniem ie płynu,auto w trakcie normalnego przyspieszania nie ostrego tak jakby płyneło ,falowało....jakbym mialo jajowate koła i takimi niby skokami chociaz to nie najlepsze okreslenie bo nie skacze szło do przodu,dzieje sie tak w zakresie 1700-2100 obrotow ,pozniej idzie noramalnie,koła mam nowe,nowe fele ,nowe gumy ,wywazone i sprawdzone.
szczerze mowiac nie mam bladego pojecia co sie dzieje,panowie w autoryzowanym tez nie bardzo i wymyslaja cuda ,zeby koszta generowac.Zapowietrza sie uklad? dzieki za odpowiedzi i wyrozumialosc ,ale wykancz mnie ostatnio to auto,to moja druga audiczka ,ale ten egzemplarz...

i jeszcze jedna rzecz,dopoki ma normalna temp,waz gorny do chlodnicy mozna scisnac,ale jak juz sie przegrzewa robi sie twardy jak kamien

[ Dodano: 2016-01-04, 23:09 ]
hmmm,dziękuję za pomoc..

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga