Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Zamarzanie szyby od wewnątrz

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

[ A6 C5] Zamarzanie szyby od wewnątrz

Post autor: lgorek » 08 gru 2012, 01:09

Witam

Mam A6 C5 quattro avant 2,5tdi, wszystko byłoby dobrze gdyby nie to że zamarza przy dużym mrozie przednia szyba od wewnątrz. Auto stoi cały czas pod chmurką. Dzisiaj odpaliłem auto po tygodniowym postoju przejechałem 6km auto stało może 6godzin, przychodzę do niego patrze a w środku szyba zamarznięta. Dodam że wilgoci na pewno nie miałem dużo na butach a praktycznie brak. Jak z tym sobie radzić co zrobić aby następnym razem wyeliminować ten problem. Dodam że jak dzisiaj wyjeżdżałem było -10*C jak wracałem -15*C.

lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: lgorek » 08 gru 2012, 11:31

100% nie mam wilgoci z uwagi na to że auto stało tydzień i nic takiego się nie działo, wystarczyło że lekko nagrzało się w środku i już taki problem. Dodam że dzieje się tylko gdy jest duży minus np -15*C

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 08 gru 2012, 12:58

lgorek, problemem może być także nieszczelna nagrzewnica i glikol, który wtrąca się na szybie... miałem tak właśnie w starym aucie <okok>

lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: lgorek » 08 gru 2012, 13:09

0x4B25A, a jak to sprawdzić ?? Bo płynu z chłodnicy nie ubywa ani w zimie ani w lato.

Dodatkowo muszę sprawdzić jeszcze jedną rzecz, a dokładnie przed zamknięciem auta na noc przewietrzyć je aby było zimne w środku, podobno pomaga to.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 08 gru 2012, 13:58

lgorek pisze:a jak to sprawdzić
Bez 'dogrzebania' się do niej, to raczej się nie uda...

lgorek pisze:Dodatkowo muszę sprawdzić jeszcze jedną rzecz, a dokładnie przed zamknięciem auta na noc przewietrzyć je aby było zimne w środku, podobno pomaga to.
Możesz spróbowac... powinno trochę pomóc...

lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: lgorek » 09 gru 2012, 09:05

Wietrzenie auta przed zamknięcem na noc pomogło, rano szyby nie zamarzły, widać było lekki szron ale nie przeszkadzało to w niczym :)

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 09 gru 2012, 17:02

lgorek, no to świetnie... jak długo 'wietrzyłeś' autko przed zamknięciem?

Awatar użytkownika
vax
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 15 mar 2012, 23:05
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: vax » 09 gru 2012, 17:31

Diagnoza jest jednoznaczna masz duzo wilgoci w środku.

Jeśli na dywaniakch nie stoi Ci woda to sprawdz podszybie tam gdzie jest akumulator jedna z dolegliwosci sa gumki odplywowe w tym podszybiu, które lubią się zatykać (szczegolnie jak auto parkujesz na terenie obfitym w liście) bo mają za cienkia szczelinę i syf moze to przytkac.

Druga opcja to sprawdz pod dywanikami czy nie masz mokrej wykładziny. Moze cieknie ci przez szyberdach albo moze byla zle wymieniona przednia szyba i klej nie trzyma puszczajac wode.

Musisz szukać aż wkońcu znajdziesz bo wygląda to na wode w środku auta.

lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: lgorek » 09 gru 2012, 23:47

Vax - wilgoci wg mnie nie ma bo jakby nie patrzeć gdy przewietrzyłem auto 5min przed zamknięciem to dzisiaj nie było już nic na szybach od środka. Dywaniki suchutkie, pod dywanikami też. Nie mam szyberdachu a szyba jest ori. Dodatkowo auto było przez 5lat parkowane w garażu, teraz jest od 2 lat parkowane przed domem brak drzew itp. Wg mnie mnie to co się osadza do para która pozostała z climatronika oraz wydychanego powietrza. Możliwe że jest zatkany jakiś kanalik odpowiedzialny za odparowywanie wilgoci nie wiem musze sprawdzic. Ale jak narazie wietrzenie daje rade :)

0x4B25A - około 5min w zależności jak długo jechałem, tak aby w środku się oziębiło. Najlepiej otworzyć wszystkie drzwi. Wtedy szybciej całość przebiega.

lewy87r
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 25 sie 2011, 21:09
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: lewy87r » 19 sty 2013, 23:10

wilgoć w aucie :P

6km przejechałeś w dieslu... wychodzi na to, że "woda" zamarzła w siedzeniach, na plastikach, na filtrach etc...

I jak zrobiłeś te 6km to zaczęło się wszystko odmrażać i dmuchało w szybę... zanim się zagrzało dobrze to zgasiłeś silnik i ochładzało się - więc zamarzło...

Ja mam tak, że czasami suszę sobie rękawiczki na wywiewie górnym(pod szybą) i szyba jest zaparowana trochę...

Wietrzenie jak najbardziej pomagać może bo ciepłe powietrze idzie ku góry wiec jak masz 2szyby przednie otwarte to jest to jedyne właściwe miejsce gdzie ucieka "wilgotne ciepłe powietrze". Jeśli okna pozamykane to osadza się to powietrze i wilgoć na przedniej szybie i kątach szyb bocznych a przy temperaturze -7conajmniej to jest to moment z uwagi, iż po drugiej stronie szyby ta temperatura jest -7 i chyba działa zasada gołoledzi... (po części).

Wniosek. jest to spodziewane zjawisko i nie ma się co tym martwić :) - ps. jeździć więcej.

Awatar użytkownika
PictBridge
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 08 sie 2010, 08:12
Lokalizacja: Białystok/Podlaskie

Post autor: PictBridge » 21 sty 2013, 17:53

zobacz czy nie masz wody w miejscu na koło zapasowe <okok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga