Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Pakiet Auto Szyba PZU

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
3.0 BMK 224KM

Post autor: 3.0 BMK 224KM » 11 lis 2012, 12:12

moim zdaniem nie powinno byc problemu ale ja chyba wolalbym kamyczkiem z lekka ja puknac zeby rysa poszla i wtedy to napewno nie bedzie klopotu :) tez mam ten pakiet i jak dostalem strzala z kamyka od tira tu w holandii to musialem im tylko wyslac fotke szkody,fotke tak zeby bylo widac rejastracje i rachunek z firmy w ktorej szyba byla wymieniana.zadnych problemow nie robili i w ciagu trzech tygodni kasa byla na koncie.pozdro

3.0 BMK 224KM

Post autor: 3.0 BMK 224KM » 11 lis 2012, 12:23

mozesz wybic nawet wszystkie z tym,ze od pzu dostaniesz tylko tyle na ile masz pakiet.

3.0 BMK 224KM

Post autor: 3.0 BMK 224KM » 11 lis 2012, 12:57

jak ubezpieczales auto to nie pytali sie ciebie na ile chhcesz ubezpieczyc szyby?ja mialem do wybory dwie opcje 2000 albo 5000.musisz spojrzec w polise tam powinna byc suma ubezpieczenia w pakiecie auto szyba.

3.0 BMK 224KM

Post autor: 3.0 BMK 224KM » 11 lis 2012, 13:12

mysle,ze w c5 wystarczy chociaz pewny nie jestem <mysli> ja u siebie placilem w aso w holandii 476e za przednia po lekkim rabacie.zadzwon do serwisu i spytaj.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 11 lis 2012, 17:12

rafalpe, pamiętaj tylko o tym, że w .pl, nie koniecznie dostaniesz ORI szybę (jeśli jest zamiennik)... i nie dostaniesz $$ na konto... była o tym mowa... też myślałem, że jest inaczej...

Poza granicami .pl to się zgadzam... przeczytaj dokładnie warunki umowy... ja już więcej tego raczej nie wezmę... bo zamiennika napewno bym nie dał, więc i tak musiał bym z skorzystać z AC... choć nie wiem, czy moje szyby są w zamiennikach:

- 46 4GH L WSS Windshield in heat-insulating glass with sunshield;
- 49 4KC L SSH Side and rear windows in heat-insulatingglass.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 11 lis 2012, 17:34

rafalpe, nie wiem czy są dobre czy złe... auto od nowości naprawiam na ORI komponentach i chcę aby tak zostało... szczególnie, biorąc pod uwagę wspomniane przeze mnie wersje tych szyb...

Awatar użytkownika
KrzysiekR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 133
Rejestracja: 05 sie 2012, 23:41
Lokalizacja: zach-pom.

Post autor: KrzysiekR » 11 lis 2012, 18:43

Jeszcze dwie bardzo ważne informacje.

1) Jeśli masz wykupioną Auto Szybę za np: 2000PLN i szyba pęknie czy kamyk uszkodzi, firma nam wymieni bez problemu szybę.
Szybę NordGlass policzą nam np: 1400PLN i w tym samym roku znów się uszkodzi szybę to policzą nam 2000PLN-1400PLN=600PLN
Czyli drugi raz do 1400PLN byśmy musieli z kieszeni dopłacić np: 800PLN
Czyli 1400PLN(szyba nowa)-600PLN(zostało z 2000PLN)= 800PLN(dopłata do szyby aby wyszło 1400PLN)
2) Jak dzwonisz, że chcesz wymienić szybę z Auto Szyba, możesz kazać im przyjechać do Ciebie na wstawienie szyby. Warunek abyś miał garaż lub hale ogrzewaną do 5 stopni i szerokość z autem 2m na kazdy bok, aby był luz.
Wtedy muszą przyjechać do Ciebie na wstawienie szyby do miejsca zamieszkania oczywiście w Polsce.

rafalpe pisze:Panowie, miałem folię przyciemniającą w aucie. Niedawno ją zerwałem a razem z nią zeszły paski ogrzewające z tylnej szyby. Efekt - brak ogrzewania tylnej szyby. Czy mogę wymienić bezpłatnie tylną szybę korzystając z pakietu Auto Szyba w PZU? Jak to z tym jest?
Moim zdaniem nie. Musi być uszkodzenie np kamykiem lub niby coś spadło na szybę.
0x4B25A pisze:rafalpeauto od nowości naprawiam na ORI komponentach i chcę aby tak zostało... szczególnie, biorąc pod uwagę wspomniane przeze mnie wersje tych szyb...
Można chyba oryginalą ale zależy na ile się ubezpieczyło. Wtedy bedzie dopłata do oryginału i za wstawienie w serwisie. czyli lepiej drozej ubezpieczyć np na 5000PLN

Awatar użytkownika
KrzysiekR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 133
Rejestracja: 05 sie 2012, 23:41
Lokalizacja: zach-pom.

Post autor: KrzysiekR » 11 lis 2012, 19:11

rafalpe pisze:A to jest pewne że NordGlass liczy za szybę +- 1400? Wydaje mi się bardzo drogo.....

Ja nie wiem ile kosztuje ale np:okolo 1000PLN są różne rodzaje z paskiem, bez paska z sensorem itp. a dokładnie jak chcesz wiedzieć zadzwoń do NordGlass na info:
http://www.nordglass.pl/

3.0 BMK 224KM

Post autor: 3.0 BMK 224KM » 11 lis 2012, 20:14

z tego co mi powiedzieli po moim zdarzeniu to jesli sytuacja miala miejsce w kraju to niestety ale wymiana jest bezgotowkowa i u wskazanego przez pzu przedstawiciela(czyt.nie dostaniesz ori,tylko wlasnie nordglas,ewentualnie pilkington),a jesli sytuacja miala miejsce za granica to odbywa sie to tak jak opisalem kilka postow wyzej.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 11 lis 2012, 21:11

tomcio77 pisze:niestety ale wymiana jest bezgotowkowa i u wskazanego przez pzu przedstawiciela(czyt.nie dostaniesz ori,tylko wlasnie nordglas,ewentualnie pilkington),a jesli sytuacja miala miejsce za granica to odbywa sie to tak jak opisalem kilka postow wyzej.
Dokładnie tak. Polecam przestudiowanie OWU:

http://www.pzu.pl/c/document_library/ge ... upId=10172

tomaszek99

Post autor: tomaszek99 » 11 lis 2012, 22:16

KrzysiekR pisze:Jeszcze dwie bardzo ważne informacje.

1) Jeśli masz wykupioną Auto Szybę za np: 2000PLN i szyba pęknie czy kamyk uszkodzi, firma nam wymieni bez problemu szybę.
Szybę NordGlass policzą nam np: 1400PLN i w tym samym roku znów się uszkodzi szybę to policzą nam 2000PLN-1400PLN=600PLN
Czyli drugi raz do 1400PLN byśmy musieli z kieszeni dopłacić np: 800PLN
Czyli 1400PLN(szyba nowa)-600PLN(zostało z 2000PLN)= 800PLN(dopłata do szyby aby wyszło 1400PLN)
2) Jak dzwonisz, że chcesz wymienić szybę z Auto Szyba, możesz kazać im przyjechać do Ciebie na wstawienie szyby. Warunek abyś miał garaż lub hale ogrzewaną do 5 stopni i szerokość z autem 2m na kazdy bok, aby był luz.
Wtedy muszą przyjechać do Ciebie na wstawienie szyby do miejsca zamieszkania oczywiście w Polsce.

rafalpe pisze:Panowie, miałem folię przyciemniającą w aucie. Niedawno ją zerwałem a razem z nią zeszły paski ogrzewające z tylnej szyby. Efekt - brak ogrzewania tylnej szyby. Czy mogę wymienić bezpłatnie tylną szybę korzystając z pakietu Auto Szyba w PZU? Jak to z tym jest?
Moim zdaniem nie. Musi być uszkodzenie np kamykiem lub niby coś spadło na szybę.
0x4B25A pisze:rafalpeauto od nowości naprawiam na ORI komponentach i chcę aby tak zostało... szczególnie, biorąc pod uwagę wspomniane przeze mnie wersje tych szyb...
Można chyba oryginalą ale zależy na ile się ubezpieczyło. Wtedy bedzie dopłata do oryginału i za wstawienie w serwisie. czyli lepiej drozej ubezpieczyć np na 5000PLN
Pominąłeś jedno, że w pzu, wystarczy po zdarzeniu iść i wznowić polise na auto szyby i masz od razu odnowioną kwote ubezpieczenia szyb.
A i na 99% ubezpieczenie na auto szybe, przynajmniej ja tak miałęm, jest do pierwszego zdarzenia, czyli w momencie uszkodzenia, nieważne ile szyba kosztuje ale max do 2000 pln pokrywają szkode ale to koniec, na drugi dzień jak będziesz miał szkodę, to pozamiatane, ubezpieczenie autoszyba skończyło się dzień wcześniej.
nie wiem czy ja miałem jakiś specjalny pakiet, ale tak miałem. wymieniłem szybe w navarze i poszedłem wykupić nową polise.

Awatar użytkownika
KrzysiekR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 133
Rejestracja: 05 sie 2012, 23:41
Lokalizacja: zach-pom.

Post autor: KrzysiekR » 11 lis 2012, 22:33

biernik pisze:Pominąłeś jedno, że w pzu, wystarczy po zdarzeniu iść i wznowić polise na auto szyby i masz od razu odnowioną kwote ubezpieczenia szyb.
To fakt, prawdopodobnie tak mozna zrobić
biernik pisze:nieważne ile szyba kosztuje ale max do 2000 pln pokrywają szkode ale to koniec, na drugi dzień jak będziesz miał szkodę, to pozamiatane, ubezpieczenie autoszyba skończyło się dzień wcześniej.
Z tym sie nie zgodzę.
Miałem uszkodzoną szybę, ubezpieczoną na 1000PLN wymienili mi koszt 700PLN i po 2 miesiącach drugi raz poszedł odprysk od kamienia, kolca z opony i mi wymienili tylko o mniejsza kwotę, musiałem różnicę dopłacic 400PLN, bo nie wznowiłem polisy bo wtedy jeszcze nie wiedziałem

Awatar użytkownika
KrzysiekR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 133
Rejestracja: 05 sie 2012, 23:41
Lokalizacja: zach-pom.

Post autor: KrzysiekR » 13 lis 2012, 21:15

250pln bedziesz musiał dopłacić z kieszeni.
Jak nie odnowisz ubezpieczenia Auto Szyba to za drugim razem Ci nie wymienia bo wykorzystasz całą sume.
Ja bym na Twoim miejscu dowiedział sie ile kosztuje tylko przednia, a tyl kupił na allegro z rocznika taki jaki masz tylko od sprawdzonego sprzedawcy, aby była sprawna.
Co do przedniej zrobiłbym jeszcze zdjęcie do dalszej odsprzedaży, ze nie po dzwonie i na infolini z PZU powiedział, ze uderzył kamyk jak jechałeś za jakim tam autem i poprawił delikatnie w jednym miejscu aby było widać po tym kamyku.......

Te szyby z NordGlass są bardziej kruche. jak miałem szyby w oryginale firmy PILKINGTON to w zime jak uderzył kolec to był tylko odprysk lub dwa, czy trzy a na szybach NordGlass od razu szło pękniecie po pierwszym uderzeniu.

igorw

Post autor: igorw » 15 lis 2012, 10:18

Naprawdę tak trudno przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia??? To nie jest tajne, naprawdę, możliwe, że nawet jest na stronie www.
Zamiast zadzwonić do TU lub poczytać to ciągnie się ten wątek jak makaron. No i chcę zobaczyć minę gościa który powie w TU "ale na forum napisali inaczej", trzeba u źródła szukać.
Weźcie pod uwagę, że każdy z Was może miec inny wariant, a co więcej może mieć zawarte ubezpieczenie wg innych OWU - co jakiś czas to się zmienia.
KrzysiekR pisze:Te szyby z NordGlass są bardziej kruche.
Nord Glass robi szyby do wszystkich pojazdów, tylko np daje nadruk Toyoty i wtedy szyba jest "oryginalna". Fakt, że robią tańsze zamienniki i lepsze - zależy jaką wybierzesz.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 15 lis 2012, 10:41

igorw pisze:Naprawdę tak trudno przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia??? To nie jest tajne, naprawdę, możliwe, że nawet jest na stronie www.
0x4B25A pisze:Dokładnie tak. Polecam przestudiowanie OWU:

http://www.pzu.pl/c/docum...0&groupId=10172

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga