Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AKE 2.5 180 KM] Wałk rozrządu

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
Johnny_88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 21 lip 2011, 22:27
Lokalizacja: Chełm

[ AKE 2.5 180 KM] Wałk rozrządu

Post autor: Johnny_88 » 21 sie 2012, 12:43

Witam kolegów klubowiczów... :)

Wiem że temat był "wałkowany" <lol> na forum do bólu niemniej jednak na niektórych tematach data ostatnich postów oscyluje na ubiegły rok 2011... ;-)
U mnie sprawa wygląda tak że wałeczki się kończą i to słychać i widać... Prawdopodobnie odpadły popychacze i dźwigienki... słychać na zimnym taki nierówny stukot i ogólnie mocy jest troszkę mniej ( już nie wgniata w fotel jak kiedyś <zalamka> )... Mam pytanie bo opinie widać i na forum są podzielone... Jak się ma regeneracja wałków u pana ÂŚwiątka czy warto czy lepiej kupić na Alledrogo lub w innej internetowej firmie i jakiej firmy...?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam... :-)

michok
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 453
Rejestracja: 05 cze 2012, 14:25
Imię: Robert
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 290KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa/Terespol

Post autor: michok » 21 sie 2012, 13:26

tutaj masz temat nt. walkow regenerowanych :
-ake-25-180-km-regenerowane-walki-rozrz ... t40228.htm

lampart1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2012, 13:13
Lokalizacja: ostroda

Post autor: lampart1 » 21 sie 2012, 13:43

hej koledzy mam problem z moim audi a6 2,7 tdi silnik stracil moc tak jakby turbina sie nie wlaczala jedzie ale ma ciezko sie rozpedzic dodam ze tempomatu tez nie idzie wlaczyc a komputrer nie pokazuje bledu co to moze byc potrzebuje pomocy w tej sprawie pozdrawiam i czekam na informacje
<luzik>

gelu79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 183
Rejestracja: 24 lis 2011, 13:40
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: gelu79 » 21 sie 2012, 13:58

Hej kolego Johnny_88, ja mam wałki regenerowane u ÂŚwiątka i hydraulikę też od niego.
Ze współpracy nie byłem zadowolony. Z regeneracji w tydzień, max. 2 zrobił się miesiąc po czym jak odesłał mi wałki to jeden był uszkodzony od uderzenia, moim zdaniem zębatką i to centralnie na powierzchni, gdzie pracuje simering. Kupę nerwów, stresu i gdybym miał gościa bliżej to wtedy nie wiem co bym z nim zrobił.

Ogólnie koszt regeneracji a zakupu nowych ori jest nieporównywalny. W regeneracji ważne jest to żeby była zrobiona fachowo i staranie a najważniejsze jest odpowiednie utwardzenie.
W czwartek mogę powiedzieć coś bliżej jak się mają jego wałki po regeneracji bo zrzucać będę dekle.

tx-didi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 611
Rejestracja: 20 cze 2009, 16:49
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: tx-didi » 21 sie 2012, 19:42

gelu79 pisze: W czwartek mogę powiedzieć coś bliżej jak się mają jego wałki po regeneracji bo zrzucać będę dekle.
gelu79 czekam z niecierpliwoscia .... napiszesz ile juz zrobiles km na tych walkach ?

gelu79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 183
Rejestracja: 24 lis 2011, 13:40
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: gelu79 » 22 sie 2012, 08:10

tx-didi nie wiele zrobiłem na tych wałkach bo dopiero 10 tyś.
Sam jestem bardzo ciekawy a z drugiej strony lekko przerażony ale mam nadzieje, że wszystko jest ok. Jakość napawania pozostawiała trochę do życzenia ale z kolei utwardzenie wałków było dobre a to najbardziej się liczy.
Dam znać jak i co.

tx-didi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 611
Rejestracja: 20 cze 2009, 16:49
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: tx-didi » 22 sie 2012, 09:21

gelu79 pisze:tx-didi nie wiele zrobiłem na tych wałkach bo dopiero 10 tyś.
Sam jestem bardzo ciekawy a z drugiej strony lekko przerażony ale mam nadzieje, że wszystko jest ok. Jakość napawania pozostawiała trochę do życzenia ale z kolei utwardzenie wałków było dobre a to najbardziej się liczy.
Dam znać jak i co.
gelu79 - dzieki za info,

sprawdzic naturalnie wypada, lecz nie spodziewaj sie niczego 'przerazajacego' po tym przebiegu - natomiast mnie juz ciekawosc zżera jak wypadną kolejne kontrole :)

gelu79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 183
Rejestracja: 24 lis 2011, 13:40
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: gelu79 » 22 sie 2012, 10:28

nie spodziewam się raczej niczego, co mogłoby przerazić, kontrolę miałem planowaną choćby z samej ciekawości. Wypadło tak, że muszę oddać wtryski do regeneracji to i przy okazji zobaczę co tam!

[ Dodano: 2012-08-23, 08:14 ]
Witam ponownie. A więc dekle zdjęte i wałki obejrzane. Jak na razie nie widać żadnych oznak zużycia, fakt też taki, że przebieg jest znikomy, powierzchnia krzywek bez zarzutów, jednak powiem, że to napawanie ÂŚwiątka to żaden szał, może wcześniej koleś był lepszy a teraz po prostu przy liczności robót, jakie ma, nie robi tego nie wiadomo jak dobrze (normalka jak na nasze realia, na początku robi się super dobrze a potem jak już się zaistnieje w branży zaczyna się liczyć ilość a jakość staje się drugorzędną sprawą).
Ponadto to jego utwardzanie, które tak pięknie opisuje, kiedy się do nich dzwoni, moim zdaniem nie jest wcale takie super, choć jak napisałem wyżej, na wałkach nie ma żadnych śladów, ale czy przejeździ się na nich 100 tyś. czy też więcej to tego już nie wiem.
Wiem na pewno, że lepszą metodą utwardzania byłoby naborowanie wałków ale nie wiem czy ktoś to robi.

Tak więc reasumując, regenerować czy kupować coś w niedużych pieniądzach z alledrogo, powiem lepiej regenerować, bo jak już kupować to naprawdę coś dobrego a nie coś chińskiego na chwilę.

Pozdrawiam
Robert

piotrek1204
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 03 maja 2010, 17:23
Lokalizacja: Hajnówka

Post autor: piotrek1204 » 09 wrz 2012, 22:53


ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga