Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Stuknięcie przy załączaniu klimy.

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
C..
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 20 paź 2011, 20:06
Lokalizacja: Łódź

[ A6 C5] Stuknięcie przy załączaniu klimy.

Post autor: C.. » 06 sie 2012, 12:37

Witam.
Nie udało mi się znaleźć odpowiedzi w tym dziale dlatego piszę nowy temat.
Kiedy włączam klimę to po chwili słyszę takie lekkie puknięcie pod maską, uderzenie lekko słyszalne w kabinie podczas jazdy z okolic właśnie sprężarki klimatyzacji. Poza tym dzieje się to chwilkę po załączeniu klimy. Byłem na serwisie klimy i oni powiedzieli, że to normalne bo cewka się włącza. Odgrzybili i ozonowali i tyle. Klima chodzi bardzo dobrze, ale niepokoi mnie ten odgłos stuknięcia. Przy wcześniejszym samochodzie (toledo) w ogóle ni esłyszałem żadnego odgłosu po włączeniu klimy. Ma ktoś podobnie u siebie? Lekkie puknięcie, stuknięcie po załączeniu klimy, które można usłyszeć (przy wyłączonej muzyce) podczas jazdy.
Pozdrawiam.

tomaszek99

Post autor: tomaszek99 » 06 sie 2012, 18:14

To zagłośno na cewce, u mnie padła już driga sprężarka, rozebrałęm ją i są takie pestki które lubią wypadać, w poprzednim kompresorze miałem tak samo, pestka wypadła i zablokowała sprężarke, tylko że miałęm jedno uderzenie i po sprężarce :)chociaż zauważyłęm po śladach tłoczka, że już od dawna jeden nie pracował, czyli pestki wypadły jakiś czas temu. aż w końcu zablokowały, Może po prostu lada moment też zblokować Twój sprzęt.

C..
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 20 paź 2011, 20:06
Lokalizacja: Łódź

Post autor: C.. » 07 sie 2012, 09:16

Dzięki za podpowiedź. Też mi się wydaje, że na cewkę to za głośno. Muszę jeszcze raz pojechać na serwis i kazać im to sprawdzać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga