Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Coś z temperaturą i spalaniem.

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mario1976c5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 12 maja 2012, 23:37
Lokalizacja: Chorzów

[ A6 C5] Coś z temperaturą i spalaniem.

Post autor: Mario1976c5 » 15 maja 2012, 19:19

Witam ostanio zauważyłem że temperatura płynu dochodzi do 80 stopni i dalej nie idzie, a spalanie po mieście na odcinkach 3 km wychodzi średnio na fisie koło11 litrów. Na trasie wzioł przy prędkości 130 ponad siedem, dopiero co go kupiłem i nie wiem jak było przedtem.Dzisiaj go odpaliłem i chodził na wolnych obrotach koło pięciu minut a wskazówka nawet nie drgnęła natomiast fis zaczoł momentowe spalanie pokazywać po odpaleniu 7,8 a po tych pięciu minutach już pokazywał 10,1 a jak go gazowałem to momentowe nawet nie drgneło tylko systematycznie co kilkadziesiąt sekund o kilka setek więcej pokazywało. Wydaje mi się że jak dodaje gazu to od razu powinno coś podskoczyć a puszczam gaz to spalanie powinno spaść a tu nic normalnie tak jakby się zagrzewał i zwiększało mu się spalanie czy to wina termostatu czy czujnika temperatury i to koszmarne spalanie,pomóżcie.I jeszcze jedno pytanie jaka powinna być temperatura oleju w jeździe miejskiej bo u mnie zbytnio się nie dźwiga.

rafal100
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1105
Rejestracja: 12 gru 2009, 16:51
Imię: Tadeusz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: głogów DGL
Kontakt:

Post autor: rafal100 » 16 maja 2012, 11:30

czesc .
Spalanie na odcinku 3 km w miescie 11 l . OK . silnik sie nie nagrzewa a najwiecej auto pali przy rozpędzaniu .
na trasie 130 km/h ponad 7 l . Jaki odcinek jechałes ? Ale spalanie w tych granicach tez jest ok . ( trasa ).
Jakie masz okony ? jak szerokie i np 17 lub 18 cali to tez ma wpływ na spalanie .
Audi nie ma wskazania chwilowego na postoju ( tak mają chyba francyskie auta ) .
A co do temperatury , podłącz do kompa . Przyczyną moze byc czujnik temperatyry za silnikiem przy scianie grodziowej , albo termostat .

philiphser
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 325
Rejestracja: 30 cze 2011, 11:06
Lokalizacja: Gorzow

Post autor: philiphser » 16 maja 2012, 12:38

na postoju na jalowym mozesz czekac i 15 min i nie koniecznie sie nagrzeje. Nie patrz na wskazania FIS-a na postoju bo na postoju on nie jest miarodajny. Najlepiej to zatankuj do pelna pod korek i wyzeruj licznik. Powinienes przejechac powyzej 600 km na calym baku w zaleznosci od rodzaju tras czy to miasto czy trasa czy krotkie odcinki czy nie.

Apropos temp to byc moze masz uwalony czujnik temp. Sprawdz vagiem czy bledy nie wyskakuja.

Ponadto pogrzeb na forum bo duzo jest topicow o termostacie i jak sie sprawdza jego wadliwe dzialanie...
The force will be with you...always

Awatar użytkownika
Mario1976c5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 12 maja 2012, 23:37
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mario1976c5 » 16 maja 2012, 18:09

rafal100 pisze:czesc .
Spalanie na odcinku 3 km w miescie 11 l . OK . silnik sie nie nagrzewa a najwiecej auto pali przy rozpędzaniu .
na trasie 130 km/h ponad 7 l . Jaki odcinek jechałes ? Ale spalanie w tych granicach tez jest ok . ( trasa ).
Jakie masz okony ? jak szerokie i np 17 lub 18 cali to tez ma wpływ na spalanie .
Audi nie ma wskazania chwilowego na postoju ( tak mają chyba francyskie auta ) .
A co do temperatury , podłącz do kompa . Przyczyną moze byc czujnik temperatyry za silnikiem przy scianie grodziowej , albo termostat .
Jeśli chodzi o odcinek na trasie to leciałem z wrocławia do katowic czyli około 200 kilometrów,opony 225 17 cali,dzięki za wiadomość że nie ma spalania chwilowego na postoju ale średnie spalanie na 100 powoli mi się dżwigało.Więc to w miare normalne że na odcinkach koło 4,5 km tyle mu spalanie wyskakuje?Niemniej temperatura po mieście pokazuje max 80 stopni a te spalanie to jechałem naprawde jak emeryt delikatnie i powoli bo jak bym przycis to ze dwanaście by mi zeżarł.

rafal100
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1105
Rejestracja: 12 gru 2009, 16:51
Imię: Tadeusz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: głogów DGL
Kontakt:

Post autor: rafal100 » 17 maja 2012, 21:02

Mario1976c5,
tez mam taki rozmiar opon . Srednie spalanie trasa miasto to około 8 l . Ale ja w trasie jak można to nie oszczedzam ON . ( Głogów - Gorzów 110 km/h ) (
Gorzów - Szczecin 210 km/h ) ( Szczcin - Mielno 80 km/h ) ( Mielno - Głogów 130 km/h ).
Z takiej trasy przy około takiech prędkoscich wyszła mi srednia z fisa 7.6 .

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga