Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ C5+LPG] Wskazania komputera pokładowego wyższe na LPG

Wszystko co dotyczy instalacji lpg dla wszystkich modeli z silnikami benzynowymi a6 i a7.
jmm

[ C5+LPG] Wskazania komputera pokładowego wyższe na LPG

Post autor: jmm » 06 mar 2012, 19:17

Witam

Jestem w trakcie wymiany mojej starej bigasowskiej sekwencji na coś nowszego, ale nie o tym temat...

Tak jak w temacie, na LPG mam wyższe wskazania BC niż na benzynie przy jeździe z tą samą prędkością. Czyli jadę na tempomacie 80 na V biegu, na PB mam załóżmy 8l/100, wciskam guziczek od LPG i od razu jest 10l/100km, wracam na benzyne, spada... itd. No i dodanie gazu na LPG powoduje, że wyskakują mi tam jakieś niebotyczne wartości spalania. Przeszukałem forum i dowiedziałem się tylko, że tak nie powinno być. Aha... na instalacji Bigasu nie miałem tego problemu.

Czy to kwestia nieprawidłowego wystrojenia LPG? W sobotę jadę na poprawki do moich gazowników i chciałbym być mądrzejszy, na co zwrócić uwagę?

Poza tym jak dla mnie auto chodzi tak samo jak na PB, nie czuje jakiegoś spadku mocy, itp, szczególnie w porównaniu z tą instalacją Bigas'u

Instalacja to STAG 300ISA + Hana 2000

Awatar użytkownika
Zagi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 29 sty 2012, 18:21
Lokalizacja: Szamocin

Post autor: Zagi » 06 mar 2012, 19:33

u mnie wygląda to dokładnie tak samo na gazie pokazuje wyższe spalanie niż na Pb.
moim zdaniem to normalne bo gazu zawsze pali trochę więcej niż beny.poprzednio miałem jakąś niemiecką instalacje i niedawno wymieniłem na Stag. na poprzedniej instalacji było tak samo.

Zajcu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 171
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:01
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Zajcu » 06 mar 2012, 20:01

do 20 % wartosci spalania gazu od benzyny moga być wyższe. wtedy instalacja jest prawidłowo wystrojona. jezeli jest wiecej niz te 20 % to wtedy macie zabogata mieszanke.

jmm

Post autor: jmm » 06 mar 2012, 20:33

Panowie, żebyśmy się zrozumieli dobrze. Nie piszę tutaj o spalaniu gazu, które oczywiście zawsze będzie większe od spalania PB, tylko o same wskazania komputera.

Na poprzedniej instalacji komputer na PB i LPG pokazywał takie same wartości, tutaj, jak już wyżej opisałem chwilowe na LPG jest o 2l większe od chwilowego na PB, przy tych samych warunkach jazdy. Poza tym lekkie przyspieszanie powoduje, ze chwilowe spalanie wchodzi na 20-30litrów, na PB i poprzedniej instalacji gazowej tego nie miałem.

Zresztą na forum też ludzie piszą, że BC na LPG i PB ma pokazywać to samo = wskazania dla PB

Awatar użytkownika
arkadiuso
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 543
Rejestracja: 24 cze 2010, 00:02
Imię: Arkadiusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AWT 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arkadiuso » 06 mar 2012, 20:35

Zajcu pisze:do 20 % wartosci spalania gazu od benzyny moga być wyższe. wtedy instalacja jest prawidłowo wystrojona. jezeli jest wiecej niz te 20 % to wtedy macie zabogata mieszanke.
kolego ludzi w błąd nie wprowadzaj fis ma pokazywać dokładnie to samo na LPG co na PB..
inaczej jest natomiast realne spalanie tutaj musi być większe na LPG od 10do25%.
Jak fis pokazuje mniej to jest bogato na LPG jak pokazuje więcej to jest ubogo..

Jeździcie na ubogiej mieszance.. Vag w rękę i sprawdzić korekty:

Proszę tyle razy już na forum było:

kanał 032 to są korekty długie (kratka 1 strona lewa silnika korekta biegu jałowego, kratka 3 strona lewa silnika korekta biegu jałowego, kratka 2 strona lewa silnika korekta średniego obciążenia, kratka 4 strona lewa silnika korekta średniego obciążenia).
kanał 033 to są korekty krótkie i napięcia z sond przed katalizatorami (kratka 1 i2 strona lewa, kratka 3 i 4 strona prawa).

Mają być takie same na PB jak i na LPG.
Arecki
..........
Vag
pomogę ile potrafię
Łódź i okolice

jmm

Post autor: jmm » 06 mar 2012, 21:14

O takie info mi właśnie chodziło, czyli instalacja do kalibracji. Mam nadzieje, że tydzieĂą jazdy (czyli jakieś 500km) nie będzie miało złego wpływu na motorownie :)

Forum Audi A7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1663
Rejestracja: 08 wrz 2009, 17:35
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Forum Audi A7 » 06 mar 2012, 21:43

jmm,
Przypilnuj aby regulowali podczas jazdy, a najlepiej jak by ustawiali mając podgląd na korekty pb. Wtedy można wystroić idealnie. Oczywiście jak na to pozwolą jeszcze użyte podzespoły lpg.

Awatar użytkownika
A6 Forum - fassi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1905
Rejestracja: 23 gru 2007, 21:28
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: A6 Forum - fassi1 » 08 mar 2012, 07:50

Tak jak tu koledzy już wspomnieli, instalacja do regulacji.
Fis ma pokazywać to samo bo on zawsze pokazuje spalanie benzyny a nigdy gazu.

Awatar użytkownika
Zagór
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1236
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Zagór » 08 mar 2012, 10:57

arkadiuso pisze:Jeździcie na ubogiej mieszance.. Vag w rękę i sprawdzić korekty:
Jeśli nie pali check'a to nie jest prawdą to co napisałeś, bo ECU pb wydłuża czas wtrysku, i AFR jest OK, stąd też wyższe wskazanie chwilowego na LPG.
Jak lampi po oczach chek'iem, i macie błąd ubogo, to już gorzej :(

Awatar użytkownika
arkadiuso
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 543
Rejestracja: 24 cze 2010, 00:02
Imię: Arkadiusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AWT 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arkadiuso » 08 mar 2012, 14:04

Zagór, ale co mówisz, że musi wywalić check'a na fisie?? bo jak tak to g..o prawda u mnie na początku nic nie wywalało a spalanie na fisie na lpg miałem większe o ok 2l korekty były ponad 15.. błąd w Vagu pojawi się dopiero jak korekta będzie ponad 25.. przecież auto nie wie, że jedzie na LPG.
Arecki
..........
Vag
pomogę ile potrafię
Łódź i okolice

Awatar użytkownika
Zagór
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1236
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Zagór » 08 mar 2012, 16:03

arkadiuso pisze:Zagór, ale co mówisz, że musi wywalić check'a na fisie?? bo jak tak to g..o prawda u mnie na początku nic nie wywalało a spalanie na fisie na lpg miałem większe o ok 2l korekty były ponad 15.. błąd w Vagu pojawi się dopiero jak korekta będzie ponad 25.. przecież auto nie wie, że jedzie na LPG.
Ale dopóki nie wywali check'a to nie masz ubogiej mieszanki, ECU Pb koryguje czasem wtrysku i stąd ta korekta +15, ale AFR jest w normie, no chyba że ktoś w OL ma też za ubogo, i ciągle jeździ z butem w podłodze - wtedy to już lipa :(

Awatar użytkownika
arkadiuso
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 543
Rejestracja: 24 cze 2010, 00:02
Imię: Arkadiusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AWT 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arkadiuso » 08 mar 2012, 16:41

Zagór a co powiesz na to, że Vag wywalał błąd a na fisie żadnego check'a nie było.. tak miałem na samym początku zaraz po założeniu..
Jednym zdaniem tak nie może być.. fis ma pokazywać to samo i korekty mają być takie same wtedy jest poprawnie wystrojona gazownia..
Arecki
..........
Vag
pomogę ile potrafię
Łódź i okolice

Awatar użytkownika
A6 Forum - fassi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1905
Rejestracja: 23 gru 2007, 21:28
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: A6 Forum - fassi1 » 08 mar 2012, 17:42

Zagór pisze:
arkadiuso pisze:Zagór, ale co mówisz, że musi wywalić check'a na fisie?? bo jak tak to g..o prawda u mnie na początku nic nie wywalało a spalanie na fisie na lpg miałem większe o ok 2l korekty były ponad 15.. błąd w Vagu pojawi się dopiero jak korekta będzie ponad 25.. przecież auto nie wie, że jedzie na LPG.
Ale dopóki nie wywali check'a to nie masz ubogiej mieszanki, ECU Pb koryguje czasem wtrysku i stąd ta korekta +15, ale AFR jest w normie, no chyba że ktoś w OL ma też za ubogo, i ciągle jeździ z butem w podłodze - wtedy to już lipa :(
jak najbardziej popieram co nie oznacza ze rozjazd korekt mniejszy od 25% nie stanowi zadnego problemu.
To ze nie wali checkiem to nie oznacza od razu ze jest dobrze bo w Audi przy rozjezdzie korekt benzynowych zaczyna czesto walic bledem o katalizatorach no i spalanie tez jest do d.. ..y

Kaszeszczuk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 388
Rejestracja: 27 cze 2010, 10:15
Imię: Mi hał
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Kaszeszczuk » 12 mar 2012, 14:57

Zajcu i Zagi, nie znacie się to nie wprowadzajcie w błąd:)
Dzięki
A6 C5 2,4 v6, Peugeot 508 i powrót do Audi a6 c7:)

Awatar użytkownika
Zagi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 29 sty 2012, 18:21
Lokalizacja: Szamocin

Post autor: Zagi » 13 mar 2012, 11:38

napisałem tylko jak jest u mnie w aucie. Napisałem że to moje zdanie że jest dobrze. teraz dzięki temu tematowi już wiem że u mnie jest też coś nie tak z gazownią.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6/A7 - LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga