Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Pytanie odnośnie klimatyzacji

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
Kintuh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 22 lis 2011, 22:18
Lokalizacja: Katowice

[ A6 C5] Pytanie odnośnie klimatyzacji

Post autor: Kintuh » 27 sty 2012, 12:02

Witam, mam pytanie do posiadaczy A6 C5 otóż może i tego wcześniej nie zauważyłem, ale wydaje mi się, że kiedyś w moim audi środkowe nawiewy działały podczas ustawieĂą klimatyzacji na AUTO, teraz działają tylko boczne + na szyby jeżeli je włączę. Te środkowe działają jeżeli wcisnę ten środkowy przycisk w sterowaniu klimatyzacja. Ostatnio jadąc wydawało mi się właśnie, że w trybie AUTO działały środkowe nawiewy, które się nagle wyłączyły. Proszę powiedzcie, jak to jest u Was...
Pozdrawiam.

rafal100
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1105
Rejestracja: 12 gru 2009, 16:51
Imię: Tadeusz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: głogów DGL
Kontakt:

Post autor: rafal100 » 27 sty 2012, 19:08

wydaje mi sie ze masz ok wszystko . AUTO daje to ze dmucha wiekszosc na szyby zeby odparowały , a jak sie zwiekszy temperatura w aucie to i włączają sie kratki nawiewu srodkowe .

RafiA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 15 wrz 2011, 22:55
Lokalizacja: Rypin

zima a klima :)

Post autor: RafiA6 » 01 mar 2012, 14:56

ja mam takie pytanko, czy mozliwe jest ze w silniejsze mrozy klima moze sie nie załączyć? myslalem ze trzeba bedzie po zimie uzupelnic czynnik ale dzis zalaczylem klime i normalnie dziala, dlatego pomyslalem ze w mrozy sprezarka sie nie załącza

0x4B25A

Re: zima a klima :)

Post autor: 0x4B25A » 01 mar 2012, 15:04

RafiA6 pisze:ja mam takie pytanko, czy mozliwe jest ze w silniejsze mrozy klima moze sie nie załączyć? myslalem ze trzeba bedzie po zimie uzupelnic czynnik ale dzis zalaczylem klime i normalnie dziala, dlatego pomyslalem ze w mrozy sprezarka sie nie załącza
Tak Kolego... poniżej 5C klima się nie załącza... Używanie 'klimatyzacji' w zimie jest sensowne jedynie z powodu osuszania powietrza (czyli aby nam nie parowało)...

Awatar użytkownika
dio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 311
Rejestracja: 04 gru 2010, 15:55
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: LTM/lubelskie

Post autor: dio » 01 mar 2012, 18:05

W dieslach pod przyciskiem ECON kryją się dwie funkcje. Jeżeli temperatura jest powyżej + 5'C działa klima, a jak poniżej + 5'C, to działa dogrzewanie elektryczne.

RafiA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 15 wrz 2011, 22:55
Lokalizacja: Rypin

Post autor: RafiA6 » 04 mar 2012, 11:08

tak myslalem, wczesniej mialem Omege B FL i tak wlasnie bylo ze w niskich temp. klima sie nia załączala, ale czasami w zimie klima potrzebna bo szybki paruja jak dywaniki mokre :)

R.K.O.
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 280
Rejestracja: 19 cze 2011, 10:06
Lokalizacja: łódzkie/świętokrzyskie/śląskie

Post autor: R.K.O. » 04 mar 2012, 13:14

Sens klimy zimą jest - tylko , że nie załacza sie od +2 stopni w dół. a dlaczego - otóż:
- gdy mamy taka a nie inną temperature na zewnątrz w parowniku podczas działania klimy mamy czynnik w postaci płynnej i jesli nie daj panie dostanie sie do sprężarki klimy - staje sie ona "pompą cieczy" a nie sprężarką gazową i sie uszkadza. Dlatego jest to zabezpieczenie przed uszkodzeniem. a czynnik w postaci płynnej "odparowuje" - stąd nazwa parownik - w parowniku i znów staje się gazem. jeśli nie ma dostatecznego chłodzenia (pęd powietrza z dmuchawy pojazdu) czyli temperatura otoczenia jest niewystarczajaca - nie ma przejścia ze stanu ciekłego w gaz. Chociaż akurat w naszych układach klimy ciezko byłoby dojść czynnikowi w postaci ciekłej - gdyz ma dodatkowe zabezpieczenie w postaci akumulatora (inna nazwa osuszacza - zalezy od sposobu rozprezania czynnika - zawór rozprężny bądx dysza rozprężna)

Pozdrawiam :)
1.8 Turbo znam jak własną kieszeń. Obecnie Garret GT28RS, wtryski 350ccm, Remap VTG, DP, IC N. W planach Zakucie Wossnerr i GT56RS. Służę VAS`em.

BLACK EDITION Mod poczatek ----->

Regulamin Punkt 27

RafiA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 15 wrz 2011, 22:55
Lokalizacja: Rypin

Post autor: RafiA6 » 04 mar 2012, 20:30

dobrze ze w jeszcze nie pojechalem z klimą do uzupelnienia bo mialem to w planach ale ze przyszlo cieplo i zadzialala :)

slawekl98
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 71
Rejestracja: 04 kwie 2009, 16:35
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: slawekl98 » 23 maja 2012, 09:50

wie ktos czy chlodnica klimy od passata b5 pasuje do a6 c5?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga