Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C5] Drzwi pasażera sie nie otwierają

Wnętrze
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lukash
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwie 2010, 11:33
Lokalizacja: Koszalin

[Audi A6 C5] Drzwi pasażera sie nie otwierają

Post autor: Lukash » 21 paź 2011, 19:57

urodził mi się w aucie uciążliwy problem.

coś stało mi się z tylnymi drzwiami od strony kierowcy. nie otwiera mi się zamek tzn ten cypelek nie idzie w górę. widzę że gdy pstryknę pilotem to się rusza ale tylko tyle.

nawet gdy pstryknę zamkiem w drzwiach kierowcy ( zamkne i otworzę wszystkie ) to jest to samo.

gdy próbuję otworzyć klamka od środka to cypelek się wysuwa, ale drzwi i tak się otworzyć nie chcą.

kiedyś miałem już coś takiego z przednimi drzwiami pasażera ale tylko 1 raz. zamknąłem i otworzyłem i problem już nie powrócił.

może ktoś miał podobny problem i wie jak to rozwiązać.
Robert Ferrari czeka

rafal100
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1105
Rejestracja: 12 gru 2009, 16:51
Imię: Tadeusz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: głogów DGL
Kontakt:

Post autor: rafal100 » 21 paź 2011, 21:03

zdejmij boczek drzwi .
zaobserwuj , jak sie ma ciegno ( pręt metalowy ) łączący klamke i zamek drzwi . Połączenie , to plastykowa nakrętka . To sprawdz . Moze cięgno , nalezy wcisnąc mocniej , lub wkręcic w plastyk .
Powiem inaczej , łatwiej zobaczyc i naprawic niz , wytłumaczyc . :)

Awatar użytkownika
Lukash
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwie 2010, 11:33
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Lukash » 22 paź 2011, 15:51

drzwi już się naprawiły. wczoraj wieczorem gdy do pracy miałem jechać pociągnąłem od środka za klamkę i zacząłem pstrykać tym zamkiem co w drzwiach kierowcy jest. no i w końcu się udało <okok>

dzięki kolego za radę. tylko był by mały problem ze zdjęciem boczka gdy drzwi się nie otwierają.
Robert Ferrari czeka

Shrek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 03 kwie 2011, 13:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Shrek » 28 paź 2011, 18:46

Słuszna uwaga, jak zdjąć boczek, kiedy drzwi zamknięte :)
Raz nie dawno miałem to samo z prawymi przednimi, żona stała i robiła głupie miny,
że niby dla żartu jej nie chcę otworzyć, cypelek drgał jak klikałem góra dół w swoich
drzwiach, ale nie dało się otworzyć ani z klamki od wewnątrz, ani inaczej, w końcu
puścił i otworzył się do góry. Od tej pory nie zdarzyło się to więcej, ale jest niepokojące.

Zdjąłem boczek, ale nic nie zauważyłem dziwnego, wszystko pracuje prawidłowo, więc jak
znaleźć wadę, której nie ma ... może ktoś miał i podpowie, lepiej zapobiec jak utknąć.

Awatar użytkownika
Max1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 162
Rejestracja: 11 paź 2009, 13:18
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Max1985 » 28 paź 2011, 19:29

W naszych furach "cypelek: chowa sie w boczku, czasami jest tak ze "coś" się pochrzani i cypelek zablokuje się w swojej "dziurce" ;p Z psami jest trudniej jezeli wiecie o czym mówie, ponieważ trzeba polać je wodą <mysli> najlepiej zimną hehe a z naszymi autkami wystarczy ze pogrzebie się czymś w dziurce w boczku :) (czasami cypelek klinuje pianka na boczku)
Obrazek

photokom
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 93
Rejestracja: 28 paź 2009, 16:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: photokom » 29 paź 2011, 11:19

Pewnie dostała Ci się woda do środka zamka i skorodowały styki przy silniku. Musisz wyjąć zamek, rozłożyć plastikową puszkę przy nim. W środku zobaczysz dwa silnika, płytkę drukowaną z dwoma mikrostycznikami oraz kilka plastikowych elementów - które są poruszane silniczkami. Zobacz czy nie ma tam śladów korozji. Problem u Ciebie jest z tym mniejszym silnikiem - nie porusza się i nie odblokowuje prawidłowo zamka.
A6 quattro S-Line 2,5 TDI AKN 1999r
A6 C6 Allroad 3.0 TDI ASB 2008r

Awatar użytkownika
blackstr8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 140
Rejestracja: 28 lip 2011, 15:45
Lokalizacja: podlasie/Biały

Post autor: blackstr8 » 31 paź 2011, 17:59

Witam..no ja mam dokładnie ten sam problem tyle ze od pasażera cypek podnosi się do góry ale drzwi nie otwiera i to raczej tak jak kolega photokom mówi może być coś ze stykami bo jak już się otworzyły to nerw mnie poniósł ściągnąłem tapicerkę i odłączyłem te dziadostwo i teraz jest git otwiera i zamyka się od środka samemu <lol> jak któryś będzie znal 100% przyczynę to dajcie znać koledzy wtedy podłącze spowrotem i zrobię jak należy ;)
Nigdy nie wymuszaj pierwszeństwa, ani nie zajeżdżaj drogi starszemu samochodowi. Tamten gość prawdopodobnie nie ma nic do stracenia.

photokom
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 93
Rejestracja: 28 paź 2009, 16:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: photokom » 31 paź 2011, 20:20

Jak sam nie rozbierzesz to się nie dowiesz :-)
Wyjmij zamek i go rozkręć. ÂŚlady korozji zobaczysz od razu. Jak nie będzie korozji to pozostaje jeszcze sprawdzić mikrostyczniki, czy nie mają ułamanych takich bolczyków, które są wciskane. Ale ja stawiam na korozję i brak styku miedzy szynami doprowadzającymi prąd a szczotkami silniczka.
A6 quattro S-Line 2,5 TDI AKN 1999r
A6 C6 Allroad 3.0 TDI ASB 2008r

Awatar użytkownika
blackstr8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 140
Rejestracja: 28 lip 2011, 15:45
Lokalizacja: podlasie/Biały

Post autor: blackstr8 » 01 lis 2011, 11:07

no dobra dobra a tam czasem nie jest to mocowane na nity? <mysli> nie chce mi się teraz rozbierać żeby sprawdzić,może na week ;)
Nigdy nie wymuszaj pierwszeństwa, ani nie zajeżdżaj drogi starszemu samochodowi. Tamten gość prawdopodobnie nie ma nic do stracenia.

photokom
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 93
Rejestracja: 28 paź 2009, 16:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: photokom » 01 lis 2011, 17:19

To co trzeba rozebrać nie jest na nity. Sam zamek jest przykręcony 2 śrubami torx do drzwi (łby śrub widoczne po otworzeniu drzwi nad i pod szczeliną zamka. oczywiście najpierw trzeba zdjąć tapicerkę, żeby potem, wyjąć zamek od środka. Jak już wyjmiesz zamek, to trzeba odkręcić tą plastikową puszkę od mechanizmu zamka. Trzyma się na 2 śrubach - jedna większa, druga mniejsza i 2 zatrzaskach - w sumie żadna filozofia - jak na niego popatrzysz to się zorientujesz o które śruby i zatrzaski chodzi. Trzeba też odczepić jeden mikrostyk - też od razu widać - idą do niego przewody. żeby go zdjąć trzeba zsunąć metalową klamrę która go trzyma. Potem odkręcasz kilka śrubek, którymi są skręcone połówki tej plastikowej puszki. W środku zobaczysz mechanizm z silniczkami. Sprawdź czy nie ma tam korozji - jak będzie widoczna, to masz już winowajcę :-)
A6 quattro S-Line 2,5 TDI AKN 1999r
A6 C6 Allroad 3.0 TDI ASB 2008r

m.olwert
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2016, 19:25
Lokalizacja: Rypin

Post autor: m.olwert » 29 gru 2016, 06:21

Witam,
U mnie problem wygląda trochę inaczej. Również nie mogę otworzyć drzwi, tyle że od strony kierowcy. Wchodzę więc do środka auta i ciągnę za klamkę od wewnątrz. W tym momencie "cypek" się podnosi, ale po puszczeniu klamki opada ponownie w drzwi. Próbowałem pchnąć drzwi od środka, w momencie kiedy jest on w górze, ale drzwi ani drgną.
Przy tym ten problem pojawił mi się trzeci raz w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Przy dwóch pierwszych, drzwi otworzyły się po kilku próbach. Za każdym razem, kiedy tak się działo była temperatura lekko ujemna, dziś jednak samochód jest porządnie zmrożony.
Druga rzecz, która mnie zastanowiła, to włączenie funkcji antynapadu kilka miesięcy temu. Nie, żeby to zaraz miało mieć związek, ale trochę mnie to zastanawia.
Trzecia rzecz, to lekko "gumowa" klamka. Ponad rok temu miałem wymieniany zamek w tych samych drzwiach i od tamtej pory, klamka od zewnątrz jest lekko gumowa - t.zn. jak otworzę nią drzwi i ją puszczę, nie chowa się sama do końca, muszę ją lekko dopchnąć.
Dziś próbowałem jeszcze otworzyć drzwi, przyciskiem, który jest w drzwiach od środka. Wszystkie drzwi ładnie się otwierają i zamykają, a w tych felernych "cypek" próbuje się podnieść ale nie daje rady.
No i ostatnia rzecz, być może bez żadnego związku - od momentu zakupu auta, nie mogę przekręcić kluczyka w drzwiach - prawdopodobnie zamek jest zasyfiony w środku.

Czy ktoś z Was ma pomysł jak w inny sposób otworzyć drzwi?

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7170
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 29 gru 2016, 10:12

chyba tylko cięcie boczka pozostaje :|

m.olwert
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2016, 19:25
Lokalizacja: Rypin

Post autor: m.olwert » 29 gru 2016, 10:19

bendzji pisze:chyba tylko cięcie boczka pozostaje :|
Wolę poczekać, może jak będzie temperatura na plusie to puści. Chyba, że ktoś ma jakiś sposób na ten boczek.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga