Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C5] Podłączenie radia Audi Concert z systemem BOSE

Wnętrze
ODPOWIEDZ
meblech
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 03 lip 2011, 15:49
Lokalizacja: podlaskie

[Audi A6 C5] Podłączenie radia Audi Concert z systemem BOSE

Post autor: meblech » 03 lip 2011, 16:27

Witam.
Kupiłem właśnie Audi A6 C5 i nie miałem w nim radia.
Dokupiłem więc oddzielnie Audi Concert I z kodem i chciałem je zamontować.
Jestem już po jednej próbie montażu i przedstawię swój problem.
Mój mechanik przede wszystkim stwierdził, że mam za mało kabli do jego podłączenia. Po podłączeniu i wpisaniu kodu w radiu gra tylko przód. Tył kompletnie milczy. Przy włączeniu nie widzę żadnego napisu BOSE na wyśw. radia. Dodatkowo przy każdym wyłączeniu zapłonu kod muszę wpisywać od nowa, radio nie zapamiętuje go. Oprócz przodu gra jeszcze mały brzęczyk na lewym (tym po stronie kierowcy) środkowym słupku (po między przednimi a tylnymi siedzeniami, zamieściłem zdjęcie tego brzęczyka). Z tym, że z graniem tego małego jest tak, że on właściwie irytująco brzęczy w rytm muzyki a nie gra. Tak jakbym próbował mechanicznym głosem nucić jakiś utwór.
Całą instalację mam chyba kompletną (w bagażniku jak podejrzewam jest subwoofer ze wzmacniaczem - jak na foto). Nie ma z pewnością zmieniarki. Jest chyba od niej kabel (okrągły wtyk z kilkoma pinami). Sama zmieniarka nie jest mi potrzebna, więc nie ubolewam nad jej brakiem.
Dodatkowo w aucie jest instalacja pod telefon (nokia 6310). Również jest mi nie potrzebna, więc jeśli jej wypięcie nie będzie stwarzało problemów z radiem, chętnie zwolnię sobie podłokietnik.
Zamieszczam więc wszystkie zdjęcia radia i całej widocznej instalacji w samochodzie, kabli, jakie mam do podłączenia w konsoli środkowej i bardzo proszę Państwa o pomoc i sugestie, czego brakuje w moim aucie, aby radio zagrało całym swoim zapleczem i tak jak powinno.
Nie wiem czy nie zapomniałem o czymś, w razie czego będę na bieżąco dopisywać.
Z góry dziękuję za każdą pomoc i sugestię i pozdrawiam szanownych Forumowiczów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

RaKo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 286
Rejestracja: 15 mar 2010, 12:11
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: RaKo » 03 lip 2011, 17:16

meblech, zmień mechanika bo pusty jest jak dzwon ;p Radio należy podpiąć i dobrze zakodować pod kompem ot cała filozofia,kodowanie musi być zrobione pod Bose i na radiu zacznie się wyświetlać napis przy uruchamianiu go.Jak zakodujesz odpowiednio radio i dalej nie będzie pamiętało pinu to trzeba 3 cm kabelka od plusa z wtyczki pociągnąć do miejsca SAFE.Musi latać. <rotfl>

meblech
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 03 lip 2011, 15:49
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: meblech » 03 lip 2011, 18:46

Tzn. po tych kablach które widać niczego (w rozumieniu kabli) mi nie brakuje, aby działało wszystkie 10 głośników i subwoofer? Brak zmieniarki też w niczym nie przeszkadza?
I u kogo mam dokonać tego kodowania, bo specjalistów w swoim mieście na pewno nie znajdę.
Ostatnie pytanie - co z tym brzęczykiem, który jest nie wiadomo czym, ale jako głośnik radiowy na pewno się nie sprawdza?

Awatar użytkownika
dio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 311
Rejestracja: 04 gru 2010, 15:55
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: LTM/lubelskie

Post autor: dio » 03 lip 2011, 22:41

Pierwsze co musisz zrobić, to wypiąć tą przelotkę do podłączania nieoryginalnego radia. Mechanik dobrze powiedział, bo wpiął dwie kostki, a nie zobaczył, że to przelotka. Do radia masz wpiąć te trójkolorowe kostki, brązową i czarną, ale z oryginalnej instalacji i wtedy sprawdź czy dalej nie działa.

meblech
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 03 lip 2011, 15:49
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: meblech » 04 lip 2011, 14:26

dio dziękuję za pomoc. Wpiąłem wszystkie kostki razem z tą czerwoną, chyba od telefonu (jej podłączenie / odłączenie chyba niczego nie zmieniło w zachowaniu samego radia) i zagrały wszystkie głośniki razem z subwooferem. Radio nie zapomina już kodu.
To ta czerwona kostka:
Obrazek
Jednak mam jeszcze kilka problemów:
1) Radio wyszukuje ledwie dwie stacje, po czym i tak je gubi. Bez anteny nie znajduje kompletnie nic, więc sama antena nie jest chyba rozbebeszona.
2) Wciąż mam problem z tym głośniczkiem na lewym słupku, który irytująco brzęczy, niczym grzechotka naśladująca subwoofer. Przy nastawieniu radia tylko na tył milknie razem z całym przodem, więc jest jakoś zsynchronizowany z całą instalacją. W ostateczności po prostu go odkręcę i wywalę.
3) Przy wyszukiwaniu stacji, lub w innych sytuacjach, zupełnie niespodziewanie radio milknie na rzecz narastającego pikania, jakby alarmu. Robiąc to radio siedziałem w samochodzie raz z kluczykiem w stacyjce, raz bez, w zamkniętym aucie. Dźwięk alarmu wydobywa się ze wszystkich głośników i można go wyłączyć przełączając FM / AM lub inne przyciski na radiu. Najczęściej ten alarm włączał się kiedy przy wyszukiwaniu stacji radiowych wciskałem TP, radio dało komunikat (coś ze słowem MEMORY, MEMO) po czym po kilku sekundach zaczynał pikać.
Czy to może być wina jakiegoś kodowania radia, bo przy włączaniu dalej nie widzę napisu BOSE, ale to może o niczym nie świadczy?
Jeszcze raz zdjęcie brzęczyka:
Obrazek
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
dio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 311
Rejestracja: 04 gru 2010, 15:55
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: LTM/lubelskie

Post autor: dio » 04 lip 2011, 14:41

Jeżeli chodzi o wyszukiwanie stacji, to sprawdź czy nie masz w ustawieniach radia włączonego LOCAL albo REGIONAL. A co do tego głośniczka, to nie wiem czy nie jest on czasem do telefonu. Może niech ktoś się wypowie kto posiada u siebie coś takiego, bo ja takiego wypasu nie posiadam <lol>

[ Dodano: 2011-07-04, 14:43 ]
Zobacz czy po wypięciu tej czerwonej kostki ten głośniczek dalej będzie "grał"

meblech
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 03 lip 2011, 15:49
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: meblech » 04 lip 2011, 16:06

Wpięcie / wypięcie czerwonej kostki nie zmienia nic. Ten jakby alarm ma na pewno związek z przyciskiem TP, gdy się go w ogóle nie wciska, pipczenie się nie załącza. Co do wyłapywania stacji to już chyba nic się nie zrobi, może lepsza antenka, bo widocznie naprawdę silne sygnały mają dwie stacje, a jak nastawi się inną ręcznie, jest rozpoznawana ina wyśw. wyświetla się np. RMF FM, chyba nie ginie i gra całkiem przyzwoicie, więc niech już tak zostanie.
Więc niewiadoma zostaje już tylko jedna: jak uciszyć ten brzęczyk i od czego on jest? Skoro radio nie mam zaprogramowane na BOSE, może właściwie zaprogramowane radio, pod ten właśnie system nie będzie wariować z pipczeniem i skrzeczeniem tego brzęczyka?

I czy w każdej A6 był montowany fabryczny alarm, bo jak na razie z systemów alarmopodobnych udało mi się uruchomić tylko te pipczenie. Słyszałem, że syrena alarmu jest gdzieś w bagażniku, ja jej nie znalazłem (zdjęcia bagażnika też zamieściłem).

RaKo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 286
Rejestracja: 15 mar 2010, 12:11
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: RaKo » 04 lip 2011, 21:18

Nie w każdej,jeśli masz alarm to masz przycisk do wyłączenia go na słupku od kierowcy i małe krateczki w górnej części słupka przy podsufitce z czujnikami ruchu.

meblech
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 03 lip 2011, 15:49
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: meblech » 04 lip 2011, 21:36

Więc z jakiego powodu pipczy radio?

Awatar użytkownika
dio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 311
Rejestracja: 04 gru 2010, 15:55
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: LTM/lubelskie

Post autor: dio » 04 lip 2011, 21:52

Tak jak myślałem ten głośniczek jest od zestawu głośnomówiącego.


Obrazek

Wrócę jeszcze do wyszukiwania stacji, to sprawdź w ustawieniach czy nie ma tego regional włączonego, powinno poprawić zasięg radia, po co się męczyć :)

[ Dodano: 2011-07-04, 22:03 ]
Aha i jeszcze funkcja SENSITMTY powinna być na DX, żeby dobrze stacje odbierało <okok>

[ Dodano: 2011-07-04, 22:05 ]
Znalazłem jeszcze coś dotyczącego pikania w głośnikach:

"Komunikaty drogowe
Po naciśnięciu przycisku TP następuje uaktywnienie funkcji TP ?Gotowość odbioru komunikatów" i EON.
Jeżeli nastawiona właśnie stacja nie nadaje komunikatów drogowych, urządzenie szuka automatycznie innej stacji nadającej komunikaty drogowe w zakresie odbioru.
Funkcja TP zostanie wyłączona (czerwona dioda w przycisku TP gaśnie), jeżeli przycisk TP zostanie naciśnięty i przytrzymany dłużej, niż 2 sekundy albo nastąpi przełączenie na zakres AM.

Wskazówka
Jeżeli funkcja TP jest aktywna (świeci się czerwona dioda w przycisku TP) i nastawiona zostanie stacja, która nie należy do żadnej z sieci nadających komunikaty drogowe, po krótkim czasie odzywa się dźwięk ostrzegawczy.
Dźwięk ostrzegawczy powtarza się co 30 sekund. Powinien on przypominać o tym, że w danej chwili nie mogą być odbierane żadne komunikaty drogowe.
Większy wybór stacji nadających komunikaty drogowe dzięki zintegrowanej funkcji EON
Połączenie TP (Traffic Program, komunikaty drogowe) z funkcją EON ma następujące zalety:
Jeżeli odsłuchiwana jest stacja, która nie nadaje komunikatów drogowych (np. BAY-ERN 1), która jednak należy do dużej sieci stacji nadawczych (Bayerischer Rundfunk) nadającej komunikaty drogowe, stacja bez komunikatów (BAYERN 1) pozostaje nastawiona.

Tylko podczas trwania komunikatu drogowego następuje automatyczne przełączenie na stację nadającą komunikat (np. BAY-ERN 3).
Dzięki temu kierowca jeżeli chce słuchać komunikatów drogowych jest mniej zajęty wybieraniem stacji nadawczych.
Jeżeli odsłuchiwana jest stacja, która nie należy do żadnej sieci nadającej komunikaty drogowe i jednocześnie naciśnięty zostanie przycisk TP @) , po kilku sekundach uruchamia się wyszukiwanie stacji. Wyszukana zostanie teraz następna stacja nadająca komunikaty drogowe.
Jeżeli znaleziona stacja została już zapamiętana pod jednym z przycisków, na wyświetlaczu pojawi się numer odpowiedniego przycisku w formacie odwróconym (negatyw). "

meblech
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 03 lip 2011, 15:49
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: meblech » 05 lip 2011, 22:13

Dziś rozebrałem słupek i wypiąłem ten głośniczek. Przyciskiem TP się już nie bawiłem i alarm się nie odzywał. Z łapaniem stacji jest ok, widocznie naprawdę dobrze grają u mnie tylko dwie stacje, albo auto stoi w dziurze zasięgowej. Po nastawieniu ręcznym żądanej stacji nie ginie i gra całkiem czysto.
Wszystkie moje bolączki zostały więc pomyślnie rozwiązane.
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam szanownych Forumowiczów!

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga