Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 c5] Problem z Maską.

Nadwozie
ODPOWIEDZ
jacerek200
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 20 wrz 2008, 12:24
Lokalizacja: 3miasto

[A6 c5] Problem z Maską.

Post autor: jacerek200 » 24 wrz 2008, 00:04

Witam,
Problem z otwieraniem maski , naszczęscie nie w mojej tylko u brata.
Otóż sprawa wygląda tak, linka z pewnościa jest cała ,ponieważ na uchwycie był opór.Probowalismy juz że jeden otwiera a drugi dociska maske -ale bez skutku, w końcu spróbowalismy siłą no i pękł ten metalowy zaczep(spinka taka?) w która wchodzi linka przy uchwycie.Posiadam taką drugę spinkę ,ale niewiem czy jest sens ją zakładać, aby znowu sie niezmarnowała.Co polecacie? probować dalej przez wajche, czy da radę jakoś to przez atrapę otowrzyc(ciezko to widze).Pozdrawiam

Awatar użytkownika
DonVip
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 324
Rejestracja: 20 mar 2008, 12:41
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: DonVip » 25 wrz 2008, 17:45

moze zardzewilao mial tak kolega w swojej audi coupe i musial sciagac caly ryj (nie wiem jak tego dokonal) ;-)
Audi Back On Track :)

jacerek200
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 20 wrz 2008, 12:24
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: jacerek200 » 25 wrz 2008, 18:20

tak mi sie własnie wydaję bo jest straszliwy opór na lince. Nieprobował nikt nigdy jakimś druciekiem przez atrapę? ja wczoraj 2 godz i nic.Moze od spodu jakos?

Awatar użytkownika
DonVip
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 324
Rejestracja: 20 mar 2008, 12:41
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: DonVip » 29 wrz 2008, 17:35

jak dalej nie mozesz otworzyc to sie ustawmy gdzies i bedziemy kombinowac na wzor z mojej :->
Audi Back On Track :)

Robertos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 01 gru 2008, 21:59
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: Robertos » 06 gru 2008, 21:26

Witam

Niestety pojawił się u mnie problem z otwarciem maski (najprawdopodobniej zerwana linka). W związku z tym mam pytanie czy udało się mam w jakiś prosty sposób otworzyć maskę z zewnątrz. Proszę o pomoc zanim zacznę rozbrajać grill mojego auta.

Pozdrawiam

RP

Awatar użytkownika
DonVip
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 324
Rejestracja: 20 mar 2008, 12:41
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: DonVip » 12 gru 2008, 21:25

nie, nie bylo innej mozliwosci chyba ze jest jakis sposob ;-)
Audi Back On Track :)

Awatar użytkownika
dziq111
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 417
Rejestracja: 18 mar 2008, 21:17
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Bieruń

Post autor: dziq111 » 01 sty 2009, 16:35

ja otworzylem :) walczyłem z tym dosc sporo otworzyc mozna ale tylko od spodu. grila nie odkrecisz od srodka jest mocowany. jedynie wyrwiesz. ale gril i tak duzo by ci nie pomogl. trzeba polozyc sie pod auto u szukac reką tych zaczpów. oczywiscie trzeba oslone z dolu zrzucic najlepszy bylby podnosnik albo kanal.

simix77
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 09 kwie 2009, 09:16
Lokalizacja: Dublin (Irlandia)

Post autor: simix77 » 09 kwie 2009, 21:34

witam,
mam podobny problem, linka raczej nie zerwana (byc moze wyczepila sie) Zdjalem dolna oslone silnika i za bardzo nie wiem jak sie do tego zamka zabrac.
Namierzylem w zamku ten zatrzask ale ochylenie go w lewa stronie niewiele zmienia - wysuwa sie co prawa z "grilla" ten jezyczek do otwierania ale maska nadal trzyma na zamkach nie mam pojecia gdzie one sie znajduja i jak je zlokalizowac no i jak je odblokowac :-|
dodam ze chodzi o A6 C5 z 2002roku
Poprosilbym o jakies cenne uwagi od osob ktore uporaly sie z podobnym problemem.
Pozdrawiam

8h pozniej...
bedac w pracy na nocnej zmianie i nie majac zbytnio zajecia poszedlem do auta nacieszyc oko nowym nabytkiem i wysiadajac tak od niechcenia pociagnalem za dzwignie maski.... ku mojemu ogromnemu zdziwieniu maska otworzyla sie :shock:
rano wszystko dokladnie obejzalem i wyglada na to ze zamek byl strasznie zabrudzony (smar, piach itp.) prawdopodobnie przyblokowalo to linke, mysle ze parogodzine grzebanie przy zamku troche go rozruszalo az w koncu linka odblokowala sie, takze juz po problemie. <piwo>
Pozdrawiam serdecznie
Sim

malatay
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2010, 14:51
Lokalizacja: london
Kontakt:

Post autor: malatay » 02 sty 2010, 15:06

witam, szukam i szukam a z tego co przeczytałem to nikt nie podał sposobu na awaryjne otworzenie maski., to po co pisać takie dyrdymały!!! a może jednak komuś się udało?

Awatar użytkownika
piotrekkawa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 240
Rejestracja: 30 cze 2008, 14:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: piotrekkawa » 02 sty 2010, 16:04

malatay pisze:witam, szukam i szukam a z tego co przeczytałem to nikt nie podał sposobu na awaryjne otworzenie maski., to po co pisać takie dyrdymały!!! a może jednak komuś się udało?
Te ''dyrdymały" to są tylko podpowiedzi kolegów. Myślisz,że forum to encyklopedia? Pierwszy post i już jakieś pretensje. Nieładnie... A jeżeli nieznalazłeś tego co chciałeś to weź breche i odegnij maskę. dostaniesz się do zamka.

malatay
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2010, 14:51
Lokalizacja: london
Kontakt:

problem z maską

Post autor: malatay » 02 sty 2010, 18:04

a to drugi mój post: nie znalazłem nigdzie konkretnej odpowiedzi więc próbowałem otworzyć maskę sam. a oto skrócony opis otwarcia maski w audi A6 C5 z 1998 r.

ściągnąć grill(wyrwać), wziąść długi płaski śrubokręt , i z prawej strony zamka umiejętnie wcisnąć(nagiąć) dzwiginkę ku przodu, czas na otwarcie maski max 1 minuta

Awatar użytkownika
piotrekkawa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 240
Rejestracja: 30 cze 2008, 14:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: piotrekkawa » 02 sty 2010, 19:37

No widzisz dało się. Nie każdy jest taki śprytny. Twoje rozwiązanie myślę,że pomoże niejednemu w rozwiązaniu tego problemu. Pytanie;czy wyrwany grill został uszkodzony czy da się go z powrotem zamontować bez jakiejś prowizorki? P.S. podejrzewam,że admin zjedzie Cię za brak wizyty w powitalni.

Yaro0407
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2011, 19:16
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Yaro0407 » 22 sty 2011, 19:35

Witam. Gril idzie wyciagnac nie uszkadzajac go. Ale to i tak nic nie da bo zamek jest nad chłodnicami schowany w pasie i próbowałem odkrecić mocowanie (U) ktore jest na trzy śrubki 10tki przykrecone do maski ale odkreciłem dwie i do 3ej nie jestescie w stanie dotrzec!! Odkreciłem mate pod autem i kolega ktory ma chuda reke dotarł do zamka ktory jest schowany za gumowa osłona. A za nia jest kostka czujnika od alarmu wystarczy ja troche odgiac i palcami przesowamy zaczep linki w lewo (w strone kierowcy) i maska otwarta. Przyczyną problemu był źle zamocowany pancerz od linki po wymianie rozrzadu i od drgań wyskoczyła linka z zaczepu w zamku! Bez kanału czas z poskladaniem okolo 2godziny.
Pozdrawiam A6C5 00r. 2,5TDI
Ostatnio zmieniony 22 sty 2011, 20:13 przez Yaro0407, łącznie zmieniany 1 raz.

abkub1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 19 cze 2012, 02:25
Lokalizacja: Myszków

Post autor: abkub1 » 18 lip 2012, 21:35

Koledzy ja w zime tez miałem taki problem i nie wiedziałem czy linka się zerwała czy poprostu spadła z tego uchwytu co trzyma koĂącówke linki.
Jeśli ktoś jeszcze potrzebuje zobaczyć jak dostać sie do maski to obejrzyjcie mój filmik.
Nagrałem specjalnie dla tych co nie mogą sobie z tym poradzić.
I proszę mi tu nie krytykować że cegłą czy innym badziewiem nagrywałem bo to telefon był z aparatem 5MP także luksusów nie ma ale widać dokładnie co trzeba zrobić żeby otworzyć maske.
Mile widziane będą komentarze
Pozdrawiam zapaleĂąców A6 <okok>

Jak się nie ma co się lubi
to się lubi co się ma :-p
Oprócz czterech kółek AUDI mam tez dwa kółka o nazwie Yamaha yzf600r Thundercat

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga