Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5 Avant] Odryski i porysowany lakier podczas mycia, ja

Nadwozie
zbdu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 26 sty 2011, 20:15
Lokalizacja: śląsk

[ A6 C5 Avant] Odryski i porysowany lakier podczas mycia, ja

Post autor: zbdu » 11 kwie 2011, 20:19

Witam, mam dwie sprawy i proszę o pomoc
1.Zauważyłem że na przedniej masce i zderzaku mam białe malutkie kropki w lakierze (pewnie odpryski od uderzeń kamieni) bardzo małej wielkości, kolor ciemny zielony prawie czarny, a że mam farbę pod kolor ( została z malowanych drzwi) to mogę jakoś zamazać te kropki farbą tak aby nie było śladu? Jeżeli da to się zrobić bez pomocy lakiernika ( co kosztuje nie mało) to może ktoś opisać dokładnie jak to zrobić samemu, będę ogromnie wdzięczny za instrukcję.
2. Druga sprawa, ostatnio podczas usuwania ptasich odchodów które nie schodziły szmatą więc użyłem szczoteczki i delikatnie porysowałem dach i maskę w miejscach gdzie były odchody, są to bardzo malutkie rysy ale niestety je widać jak się przyjrze ( teraz mam ochotę zabić samego siebie, więc proszę nie piszcie żeby nie używać szczoteczek bo to już wiem ), więc pytam, da radę jakoś to samemu naprawić?? Proszę o dokładną instrukcję ponieważ jestem zielony w sprawach lakieru samochodowego.
Z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Max1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 162
Rejestracja: 11 paź 2009, 13:18
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Max1985 » 11 kwie 2011, 20:34

Kolego :)
Ad1. Porobić zaprawki, które niestety i tak będzie widać ale w mniejszym stopniu niż żółty podkład :/

Ad2. Polerowanie usunie te ryski :) ( niestety jeżeli zrobisz zaprawki w miejscach odprysków to polerka sobie z tym nie poradzi, jedynie lakierowanie całego elementu)

Przerabiałem temat z ryskami po zakupie autka (myjnia automatyczna) oraz z odpryskami i ta metoda którą opisałem jest wg. mnie najlepsza jeżeli nie chcesz malować całego elementu ( w twoim przypadku całego auta prawie)

Polerkę jeżeli nie masz doświadczenia najlepiej zlecić lakiernikowi ( ok 200pln a lakier jak nowy )
Obrazek

Awatar użytkownika
Wujek-West
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 711
Rejestracja: 15 sie 2010, 09:51
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/Łaziska
Kontakt:

Post autor: Wujek-West » 11 kwie 2011, 20:36

zbdu pisze:1.Zauważyłem że na przedniej masce i zderzaku mam białe malutkie kropki w lakierze (pewnie odpryski od uderzeń kamieni) bardzo małej wielkości, kolor ciemny zielony prawie czarny, a że mam farbę pod kolor ( została z malowanych drzwi) to mogę jakoś zamazać te kropki farbą tak aby nie było śladu? Jeżeli da to się zrobić bez pomocy lakiernika ( co kosztuje nie mało) to może ktoś opisać dokładnie jak to zrobić samemu, będę ogromnie wdzięczny za instrukcję.
Bierzesz np zapałke lub zwijasz jakiś papier recznik w rulonik że robi sie na końcu cieniutki łebek delikatnie tym papierem , zapałka dotkasz farbe i pózniej w odprysk delikatnie dotykasz :) (zaprawki zawsze widać) ale jak dobrze to zrobisz to mało widoczne to będzie :)
zbdu pisze:2. Druga sprawa, ostatnio podczas usuwania ptasich odchodów które nie schodziły szmatą więc użyłem szczoteczki i delikatnie porysowałem dach i maskę w miejscach gdzie były odchody, są to bardzo malutkie rysy ale niestety je widać jak się przyjrze ( teraz mam ochotę zabić samego siebie, więc proszę nie piszcie żeby nie używać szczoteczek bo to już wiem ), więc pytam, da radę jakoś to samemu naprawić?? Proszę o dokładną instrukcję ponieważ jestem zielony w sprawach lakieru samochodowego.
Jeżeli ryski są delikatne pozostaje tylko wypolerowanie tego , pasta polerska lekko scierna np 3M POLECAM :) można maszynowo lub recznie :) lepszy efekt maszynowo :) niemasz maszyny to bierzesz miekka szmatke , typu flanela i na zimnym lakierze polerujesz owalnymi ruchami aż rysy znikna a lakier nabierze połysku:)
Widze że jesteś ze ÂŚlaska , moge ci to zrobić za dobra Fla........ <rotfl>
Tylko słaba Polska boi się silnego Śląska

zchrobot
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 199
Rejestracja: 26 lis 2008, 14:33
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wawa Łódź Tomaszów

Post autor: zchrobot » 11 kwie 2011, 20:38

na ryski kup jakąś dobrą pastę polerską w kolorze nadwozia na jakiś czas je zamaskujesz np: T-cut Color Fast

Awatar użytkownika
Wujek-West
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 711
Rejestracja: 15 sie 2010, 09:51
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/Łaziska
Kontakt:

Post autor: Wujek-West » 11 kwie 2011, 20:41

NIE KUPOJ KOLORYZUJACYCH PAST !!!!!!!!!!!!!!!!
Tylko słaba Polska boi się silnego Śląska

zchrobot
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 199
Rejestracja: 26 lis 2008, 14:33
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wawa Łódź Tomaszów

Post autor: zchrobot » 11 kwie 2011, 20:44

Wujek-West pisze:NIE KUPOJ KOLORYZUJACYCH PAST !!!!!!!!!!!!!!!!
gdyż ? ja mam i jestem zadowolony jesli chodzi o drobne ryski maskuje ładnie

Awatar użytkownika
Wujek-West
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 711
Rejestracja: 15 sie 2010, 09:51
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/Łaziska
Kontakt:

Post autor: Wujek-West » 11 kwie 2011, 20:57

Weż dziadki do cc mogą kupic koloryzujace pasty a nie do takiego auta , umyjesz 2 razy auto i co znów rysy będa lepiej raz a porzadnie je wypolerować i miec efekt na długo a nie niszczyć lakier takimi pastami
Tylko słaba Polska boi się silnego Śląska

zchrobot
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 199
Rejestracja: 26 lis 2008, 14:33
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wawa Łódź Tomaszów

Post autor: zchrobot » 11 kwie 2011, 21:00

Polerowanie jest jeszcze gorsze od past koloryzujacych bo niszcza naturalna strukture lakieru mechanicznie. Mam znajomego lakiernika i nigdy w zyciu nie oddalby swojego auta do polerowania tak mi radził.
ps dobra pasta koloryzujaca wchodzi w reakcje z lakierem wydobywając z niego naturalny kolor i żadne mycie nie ma na nią większego wpływu chyba, że używałeś jakiegos taniego shitu z supermarketu
pozdr

Awatar użytkownika
Wujek-West
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 711
Rejestracja: 15 sie 2010, 09:51
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/Łaziska
Kontakt:

Post autor: Wujek-West » 11 kwie 2011, 21:04

pracuje z lakiernikami i oni jakos poleruja swoje auta , miliony ludzi poleruje auta i jakoś nikt nie nażeka , ciekawe jak twój kolega lakiernik np scina np sywki jak pomaluje auto bo z tego co wiem czeba je zmatowac i pozniej spolerować zeby znów lakier miał blask , no ale może nasącza ropa i sie swieci pózniej , ogolnie nie będe si ekłucił ty wiesz swoje ja swoje i polecam polorowanie auta , Polerowałem już nie jedno auto i nigdy z tym nie było problemu
Tylko słaba Polska boi się silnego Śląska

zchrobot
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 199
Rejestracja: 26 lis 2008, 14:33
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wawa Łódź Tomaszów

Post autor: zchrobot » 11 kwie 2011, 21:11

Wujek-West pisze:pracuje z lakiernikami i oni jakos poleruja swoje auta , miliony ludzi poleruje auta i jakoś nikt nie nażeka , ciekawe jak twój kolega lakiernik np scina np sywki jak pomaluje auto bo z tego co wiem czeba je zmatowac i pozniej spolerować zeby znów lakier miał blask , no ale może nasącza ropa i sie swieci pózniej , ogolnie nie będe si ekłucił ty wiesz swoje ja swoje i polecam polorowanie auta , Polerowałem już nie jedno auto i nigdy z tym nie było problemu
Każdy zrobi jak uważa ja tylko dodam, że widziałem już audi które miało spolerowany cały dach wszystko było cacy do pierwszej zimy, auto nie było garażowane, często zalegał na nim śnieg i po zimie lakier widocznie odstawał od całości auta, był lekko zmatowiony. Polerowanie usuwa pewną warstwę oryginalnego lakieru, więc nie może pozostać bez wpływu na jego
kondycję w przyszłości.
ps ja pisze o polerowaniu auta bez jego matowienia itd czyli bez ingerencji lakierniczej wiadomo jak malujesz element to musisz go spolerowac, a ja pisze o 'odwiezeniu lakieru' na całym aucie
pozdr
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2011, 21:13 przez zchrobot, łącznie zmieniany 1 raz.

Jurek85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 584
Rejestracja: 23 sie 2008, 11:44
Imię: Jurek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jurek85 » 11 kwie 2011, 21:13

Wujek-West pisze:Polerowałem już nie jedno auto i nigdy z tym nie było problemu
Widzę że znasz się na temacie. Jakie środki najbardziej do tego polecasz?
Podpowiem że nie mam, ani nie zamierzam (przynajmniej na razie) elektrycznej polerki.

Dwa lata temu przeleciałem lakier "Tempo" - myślałem że mi ręka odpadnie, wyglądało rewelacyjnie, ale efekt szybko minął. Przed urodzinami trzeba wybłyszczeć COOO.
Dam radę ręcznie (kwestia czasu), nie kupię polerki bo się na tym nie znam, wiem że co tanie to drogie. Więc tania odpada, a droga jest za droga (~200 zł).

Awatar użytkownika
Wujek-West
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 711
Rejestracja: 15 sie 2010, 09:51
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/Łaziska
Kontakt:

Post autor: Wujek-West » 11 kwie 2011, 21:14

wypolerować a wypolerować to tez dwie różne sprawy byle jak każdy umie i pózniej si etak dzieje , a jak si ektoś na tym zna i zrobi to dobrze efekt jest długo trwały , ja swoja wypolerowałem jakieś 9 miesiecy temy , przejeżdziłem cała zime a efekt nadal jest super
ciekawe jak często musisz ty nakładaać swoja paste kolorysująca
Tylko słaba Polska boi się silnego Śląska

zchrobot
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 199
Rejestracja: 26 lis 2008, 14:33
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wawa Łódź Tomaszów

Post autor: zchrobot » 11 kwie 2011, 21:19

Wujek-West pisze:wypolerować a wypolerować to tez dwie różne sprawy byle jak każdy umie i pózniej si etak dzieje , a jak si ektoś na tym zna i zrobi to dobrze efekt jest długo trwały , ja swoja wypolerowałem jakieś 9 miesiecy temy , przejeżdziłem cała zime a efekt nadal jest super
ciekawe jak często musisz ty nakładaać swoja paste kolorysująca
co z tego że wypolerujesz jak i tak za kilka miesięcy możesz mieć dwa razy więcej rys a lakier bezpowrotnie został już naruszony :) wrzuć zdjęcia z bliska swojego autka z każdej strony to ocenimy jak pięknie wygląda po 9 miesiącach od polerowania :)
pozdr

Awatar użytkownika
Wujek-West
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 711
Rejestracja: 15 sie 2010, 09:51
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/Łaziska
Kontakt:

Post autor: Wujek-West » 11 kwie 2011, 21:23

ciekawe jak ty np musisz bardzo uwarzać na elemnty gumowe i plastiki , zeby tym badziewiem tego ni eubrudzić ?? bo z tego co wiem jak od razu tego nie wyczyscisz co nie jest proste to efekt dlugo pozostaje na plastiku a nie na lakierze, widziałem auto ktore byly prawie co rok polerowane w okresie 6,7 lat i nic temu lakierowi ni ebyło , kolego teraz już niema lakierów akrylowych , ze po każdej polerce schodziła jakś warstwa , tylko sa już nowe technologie , ale co ja będe sie rospisywał przeciesz sie nieznam , i od jutra tylko kolorysujacych past będe uzywał i kupie se na rysy magiczny pisak z mango ktory mi je zamaskuje i nic nie będzie widać <rotfl> <rotfl>
Tylko słaba Polska boi się silnego Śląska

zchrobot
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 199
Rejestracja: 26 lis 2008, 14:33
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wawa Łódź Tomaszów

Post autor: zchrobot » 11 kwie 2011, 21:27

Wujek-West pisze:ciekawe jak ty np musisz bardzo uwarzać na elemnty gumowe i plastiki , zeby tym badziewiem tego ni eubrudzić ?? bo z tego co wiem jak od razu tego nie wyczyscisz co nie jest proste to efekt dlugo pozostaje na plastiku a nie na lakierze, widziałem auto ktore byly prawie co rok polerowane w okresie 6,7 lat i nic temu lakierowi ni ebyło , kolego teraz już niema lakierów akrylowych , ze po każdej polerce schodziła jakś warstwa , tylko sa już nowe technologie , ale co ja będe sie rospisywał przeciesz sie nieznam , i od jutra tylko kolorysujacych past będe uzywał i kupie se na rysy magiczny pisak z mango ktory mi je zamaskuje i nic nie będzie widać <rotfl> <rotfl>
Później się dziwić że znajdują się egzemplarze audi w których widać rdze :) i zdziwnie jak to możliwe przecież jest ocynkowane całe :) no ale fachowiec wie lepiej i nie będę się z nim spierał :)
a swoja droga ciekawe czemu musiał być od nowa polerowany co rok jak to polerowanie jednorazowe nie wystarczylo na kolejne 10 lat ? to tylko pozazdroscic corocznemu wydatkowi rzedu 200zl, no ale kazdy robi jak lubi
pozdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga