Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c4 2.8] Olej okolice kolektora ssącego?

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
zuku25
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 07 gru 2008, 15:43
Lokalizacja: Legionowo

[a6 c4 2.8] Olej okolice kolektora ssącego?

Post autor: zuku25 » 19 lis 2010, 20:54

Witam. Zauważylem wyciek oleju z tylu silnika leje sie po skrzyni tak jakby spod kolektora ssacego gdzies po sciankach. Uszczelki po deklami zaworowymi w miare suche chyba ze od srodka puscily, te zaslepki też, pod glowicą tez ok, nie wiem skad sie leje słyszalem o jakimś deklu skrzyni korbowej pod kolektorem ale to mozliwe zeby tak sie lało? Odma tez ok. Ma ktos jakis pomysł?
Dziekuje

Kosa

Post autor: Kosa » 23 lis 2010, 16:49

Prawdopodobnie olej wydostaje sie spod łączenia przepustnicy z chwytem powietrza co idzie do filtra powietrza. Silnik ma juz zapewne przejechane trochę i zaczyna troche rzucać olej odmami a ten przez nieszczelny układ poprosu sobie kapie. Niestety dość częsta przypadłość silników ABC i AAH.

zuku25
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 07 gru 2008, 15:43
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: zuku25 » 23 lis 2010, 21:05

Nie tam jest ok. Nizej jest mokro od oleju. Mysle ze to ten dekielek pod kolektorem ssacym a przynajmniej chcialbym zeby to bylo to. A może ktos wie gdzie mozna ta uszczelke dostac bo bylem w InterCars-ie i powiedzieli ze tylko komplet do silnika ianczej nic nie ma, i koles nawet nie wiedzial o jakiej uszczelce mowie.

Kosa

Post autor: Kosa » 24 lis 2010, 09:45

Kurde wymieniałem ta uszczelke w swojej V-ce koszt coś ok 30-40 zeta nie pamiętam dikładnie bo brałem iecej klamotów. Nie było problemów z dostepnością :roll:
Spytaj w innych sklepach motoryzacyjnych.
Nr części 078 103 771
Obrazek

Zdjęcie znalezione w necie <ok>

zuku25
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 07 gru 2008, 15:43
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: zuku25 » 28 lut 2011, 17:00

I po wycieku. Po zdjeciu kolektora wszytsko pływało a ten dekielek skrzyni korbowej mozna bylo palcami srubki odkrecac. Nowa uszczelka i silokon zrobił swoje. Dobrze dokrecone i po wycieku. Dzieki za pomoc i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
garo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 86
Rejestracja: 25 sty 2011, 16:06
Lokalizacja: Tauberbischofscheim

Post autor: garo » 11 mar 2011, 19:27

Wyciek był z tej zaślepki z tyłu na głowicy z lewej strony jak stoi się przed autem? Ja w swojej też tam mam trochę mokry silnik, ale również z prawej strony z tyłu z głowicy też trochę mokro. Gdzie tam może być?, z tej pokrywki czujnika halla?, czy jeszcze inna? Uszczelki pod pokrywami zaworów wymieniłem, pompa wspomagania też zregenerowana więc z góry wycieków brak :)
Audi A6 Avant 3.0TFSI ;)

zuku25
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 07 gru 2008, 15:43
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: zuku25 » 11 mar 2011, 21:02

Musisz zdemontowac kolektor ssący i pod nim jest spora pokrywa (dekiel komory korbowej) na kilka srubek dookoła nie da sie nie zauważyć u mnie spod niego sie lało, pływało wszytsko i olej lał sie po sciankach bloku lewa i prawa strona tył.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga