Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 2.5tdi] błąd 1274

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rikimaru
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:14
Imię: Michał
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Elbląg

[A6 C4 2.5tdi] błąd 1274

Post autor: Rikimaru » 19 wrz 2010, 21:40

ontroller: 4A0 820 043 K
Component: Klima-Vollautomat D05
Coding: 00053
Shop #: WSC 23247
1 Fault Found:
01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71)
41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent

Takie coś wyskoczyło mi na vag-u.

Teraz błąd - to jest 1274 Nastawnik klapy spiętrzającej - V71, Motor klapy nawiewy powietrza - V71

Pytanie czy to jest klapa od obiegu zamkniętego?? jak to naprawić wszelkie info mile widziane. Z tego co sam doszedłem to muszę rozebrał schowek i dostać się do klapy a następnie wyjąć silniczek i go naprawić, tylko nie wiem czy mam rację.

Problem z klimatronikiem zaczął się parę miesięcy temu, nie mogłem obniżyć szybkości wentylatora oraz zwiększyć temperatury nawiewu, reszta funkcji klimatronika działała prawie bez zarzutu. Te dwie rzeczy czyli nawiew i temperatura raz działały raz nie. Wyjąłem cały klimatronik dałem do elektronika i znalazł przyczynę uszkodzony stabilizator napięcia 8,5 nie pamiętam jednostki ale chodziło prawie na 100% o napięcie. W żadnym sklepie nie dostaniecie tego stabilizatora chyba, że w serwisie, nie pytałem tam ile on może kosztować, w sklepie elektronicznym były 8V i został on założony i działa, bez zarzutu. ten stabilizator pada jak się blokuje jakaś klapa i silnik się zacina. Tak to napisałem aby ktoś inny miał łatwiej.

[ Dodano: 2010-09-22, 13:12 ]
Nikt nie potwierdzi czy błąd 1274 Nastawnik klapy spiętrzającej - V71 - to jest uszkodzona klapa od zamkniętego obiegu :?:

[ Dodano: 2010-09-22, 17:41 ]
mam pytanie jak wyjąć silnik który porusza klapą od obiegu zamkniętego.

Dziś rozebrałem schowek odkręciłem klapę od obiegu zamkniętego i jedyne co ujrzałem to filtr kabinowy, a silnik klapy jest od strony silnika samochodu. Po rozebraniu w/w części sprawdziłem czy działa klapa od obiegu zamkniętego i ona nie działa i teraz pytanie:

Czy rozbiorę samochód jak do wymiany filtra kabinowego to będę miał możliwość wyjęcia silnika od klapy. Albo jak go zdemontować :?:

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga