Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5 2.4 Quattro AGA ] montaż podłokietnika

Wnętrze
ODPOWIEDZ
morfeusz27

[ A6 C5 2.4 Quattro AGA ] montaż podłokietnika

Post autor: morfeusz27 » 06 sie 2008, 21:20

Witam, zakupiłem dziś kompletny podłokietnik do mojej księżniczki :
http://moto.allegro.pl/item409895085_po ... di_a6.html
mam taką tapicerkę itp, brakowało właśnie podłokietnika, i tu mam problem,a mianowicie jak go zamontować i czy to trudna sprawa, czy muszę wymienić komplet z tunelem, czy sam podłokietnik ?
Ps. czy ktoś z szanownych klubowiczów przejeżdżał przez Golub-Dobrzyń i pytając się mundurowego o mnie nie dostał namiaru ? Jeśli tak to proszę o kontakt, ponieważ w G-D służę pomocą o każdej porze dnia i nocy potrzebującym udostępnię nr komórki ;-)

macieja910

Post autor: macieja910 » 06 sie 2008, 22:09

Troche rozkrecania bedziesz mial. Musisz wymienic razem z tunelem niestety. Raczej trudne nie jest z tego co patrzylem (kolega chce zalozyc i lookalismy jak to u mnie jest zrobione) ale jak pisalem jest sporo srubek trzymajcych to ustrojstwo

morfeusz27

Post autor: morfeusz27 » 07 sie 2008, 08:56

Fakt, też podpatrzyłem po zdjęciu tej klapki przy nawiewie, widać śruby i chyba to diabelstwo przykręcone jest od dołu, ale nie jestem pewien, przyjedzie paczuszka z podłokietnikiem :-/ to będę patrzył

[ Dodano: 2008-08-07, 08:58 ]
Ps. macieja910, jak wszystko będzie pasowało i przełożę ten podłokietnik, to Ci te pokrętło odstąpię, ori to ori

macieja910

Post autor: macieja910 » 07 sie 2008, 12:18

morfeusz27 dzieki kolego :->

morfeusz27

Post autor: morfeusz27 » 12 sie 2008, 17:24

No wreszcie przełożyłem :mrgreen:
Praktycznie żaden problem. Nie trzeba nawet tunelu zdejmować. Po pierwsze zaopatrzyć się w klucz 13 grzechotkę i przedłużany, jedną nakrętkę z kołnieżem lub podkładką 13. Należy wyjąć tylną część nawiewu z zapalniczką, uważać na przewody, wyjąć kolanko nadmuchu ( delikatnie odgiąć zatrzaski ) potem odkręcić dwie śruby 13 oraz jedną 8 schowaną maskowaniem w schowku na kasety itp, oraz dwie 8 przy lewarku zmiany biegów, potem cały tunel delikatnie podnosimy do góry, wkładamy samą łapę podłokietnika, przy czym należy pamiętać
- żeby aluminiowa łapka mocowania tunelu była pod I ramieniem łapy i spasowana z otworem na śrubę w tunelu
- II ramię łapy musi być zamocowane na śrubie pod plastikiem tunelu
- III ramię przykręcamy normalnie, jest tam fabryczna śruba bez nakrętki
Następnie łapę porządnie dokręcamy, w kolejności wkładamy w otwór tunelu podłokietnik z klapką - ja zapomniałem i musiałem odkręcać podłokietnik :oops:
dokręcamy, zakładamy kolanko nadmuchu i nawiew a następnie cieszymy się luksusowym ori podłokietnikiem.

macieja910

Post autor: macieja910 » 12 sie 2008, 17:53

morfeusz27 to jak z tym przelacznikiem??? :mrgreen:

morfeusz27

Post autor: morfeusz27 » 13 sie 2008, 05:03

Witaj macieja910,wysłałem Ci priva

Awatar użytkownika
łapek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 334
Rejestracja: 22 sie 2010, 00:00
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno/Warszawa
Kontakt:

Post autor: łapek » 30 sie 2010, 00:05

Na wstepie chcialbym przeprosic za odkopanie starego tematu, no ale do rzeczy, moja a6 fabrycznie nie miala podklokietnika, jesli zakupie taki http://allegro.pl/audi-a6-podlokietnik-i1195649997.html to bez problemu go da rade zalozyc pod stary panel? rozumiem ze trzeba wyjac tylko ta zaslepke ktora znajduje sie za dzwignia recznego?
Ostatnio zmieniony 15 lip 2014, 14:19 przez łapek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
diabel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 23 maja 2009, 19:05
Lokalizacja: Łódź

Post autor: diabel » 30 sie 2010, 04:01

łapek, 3 posty wyzej masz instrukcje, jak to zrobic. Wyjac musisz zaslepke, a takze wymontowac kratke nawiewu (uwazajac na kable), wyjac tez trzeba kawalek tunelu nawiewu. Generalnie nic skomplikowanego :) Co do zaslepki, to potrzebna ci bedzie taka z dziura, albo poszukasz na allegro, albo bedziesz musial wyciac w swojej.

Awatar użytkownika
łapek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 334
Rejestracja: 22 sie 2010, 00:00
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno/Warszawa
Kontakt:

Post autor: łapek » 31 sie 2010, 01:39

tam nie bylo jednoznacznej odpowiedzi, ale teraz rozwiales moje watpliwosci, dzieki :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga