Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] jak zmienić wskazanie komputera?

Elektryka
bary77
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2008, 23:27
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

[A6 C6] jak zmienić wskazanie komputera?

Post autor: bary77 » 31 lip 2008, 23:43

Witam. Kupiłem 3-letnią A6 C6 od Niemca. Na wyświetlaczu komputera pokazuje mi temperaturę i dystans jaki pozostał do pokonania na paliwie. Niestety nie mam polskiej instrukcji do niej. Może ktoś z szanownych kolegów/koleżanek podpowie czy można to wskazanie w jakiś sposób zmienić aby pokazywał np.średnie spalanie? Czy ja w ogóle mam komputer pokładowy? Nie mogę znaleźć żadnych przycisków więc domyślam się że nie mam. Ale czy C6 wychodziły bez komputera? ... nawet Punto ma w standardzie :)

paweł
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 474
Rejestracja: 29 kwie 2008, 18:52
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ipswich / Leszno

Post autor: paweł » 01 sie 2008, 00:24

nie mam pojecia jak jest jest w C6 ale nie wierze ze nie ma opcji przelaczania wskazan FIS-a, a na manetce od wycieraczek nie ma zadnych przycisków??

Tak przynajmniej mam ja w mojej C5.
A6 3.0 TDI Quattro, ASB, 280ps i 560nm by MR Motors na Audi Forum . :)

bary77
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2008, 23:27
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: bary77 » 01 sie 2008, 00:39

no właśnie też nie mogę uwierzyć żeby nie było można zmienić., ale manetki oglądałem i macałem i nic nie znalazłem... może ktoś kto ma C6 podpowie gdzie tego szukać? Chyba że moja bieda-wersja nie posiada takiego...

Awatar użytkownika
sebbie
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 101
Rejestracja: 23 maja 2008, 22:05
Lokalizacja: Rochester/UK

Post autor: sebbie » 01 sie 2008, 00:52

Uaktywnij w kompie (klikasz Car, Setup, On board computer 1), wybierz opcję trzecią od góry (w angielskiej wersji nazywa się to "average consumption" i musi być włączone - u mnie "on"). Teraz wystarczy manetką od wycieraczek wybrać ikonkę ø i już masz średnie zużycie. To samo możesz uaktywnić dla kompa 2. Komp 1 automatycznie resetuje zużycie przy postoju dłuższym niż 2 godziny, komp 2 resetuje się ręcznie.

W mojej C6 możesz wybrać czy ma podawać w l/100km czy w MPG (imperial), ale to pewnie mniej istotne dla Ciebie.[/code]
sebbie

Code so clean you could eat off it!

bary77
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2008, 23:27
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: bary77 » 01 sie 2008, 11:50

No to sprawdziłem dokładnie zgodnie z opisem (również tym z pw - za obydwa wielkie dzięki)
- Car -> Setup -> mam komunikat There are no futher vehicle settings available. Podczas wyświetlania tego komunikatu dostępne są opcje prawa-górna Settings, prawa-dolna Sound i lewa-dolna Display (wyświetlacz Basic). W Settings są różne ustawienia ale nic o komputerze tam nie znalazłem (szyby, air condition , vehicle id number i inne których nie pamiętam). Pamiętam jeszcze, że gdzieś się dokopałem do zmiany wskazań temperatury i kilometrów na inne jednostki. Ale tam również nie było nic o kompie. Może mam coś zablokowane? Pamiętam, że taki komunikat jak wyżej pojawił się po zrobieniu przeglądu jak gościu podpiął się pod kompa to coś namieszał i nie pokazywało ile pozostało do zrobienia przeglądu tylko ten komunikat. Podjechałem wtedy do niego i coś pogrzebał i teraz komunikatu nie ma i pokazuje ładnie ile pozostało do najbliższego przeglądu. Wnioskuję więc, że może również i w tym przypadku mam coś zablokowane. Spotkał się ktoś już z tym?

Awatar użytkownika
sebbie
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 101
Rejestracja: 23 maja 2008, 22:05
Lokalizacja: Rochester/UK

Post autor: sebbie » 01 sie 2008, 12:45

Zejde do autka i porobie Ci zdjecia, porownasz z tym co masz u siebie, moze rzeczywiscie cos z kompem Ci porobili...
sebbie

Code so clean you could eat off it!

quattrowe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2008, 14:27
Lokalizacja: Gdynia

Re: [A6 C6] jak zmienić wskazanie komputera?

Post autor: quattrowe » 02 sie 2008, 09:31

bary77 pisze:Witam. Kupiłem 3-letnią A6 C6 od Niemca. Na wyświetlaczu komputera pokazuje mi temperaturę i dystans jaki pozostał do pokonania na paliwie. Niestety nie mam polskiej instrukcji do niej. Może ktoś z szanownych kolegów/koleżanek podpowie czy można to wskazanie w jakiś sposób zmienić aby pokazywał np.średnie spalanie? Czy ja w ogóle mam komputer pokładowy? Nie mogę znaleźć żadnych przycisków więc domyślam się że nie mam. Ale czy C6 wychodziły bez komputera? ... nawet Punto ma w standardzie :)
Jak cos przetlumaczyc z niemieckiego to pisac:) pozdrowka

Awatar użytkownika
maxpoll
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 13 lip 2008, 07:19
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: maxpoll » 02 sie 2008, 19:31

Witam.

Ja mam pytanie czy da się uruchomić funkcję w audi A6 2,5 TDI z 2002r. - wyswietlanie tzw kilometrów dziennych , bo mam takie w passacie i jest to mi bardzo pomocne , chodzi o to aby nie kasując licznika kilometrów miec mozliwość podglądniecia przjechanych kilometrów od uruchomienia silnika w danym dniu .

bary77
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2008, 23:27
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: bary77 » 04 sie 2008, 16:40

Chyba jednak nie mam komputera pokładowego - wklejam zdjęcia jak to u mnie wygląda. Manetka od wycieraczek nie ma przycisków z boku ani też przycisku reset więc nie ma czym zmieniać wyświetlenia ani go kasować. Poza tym wejście w CAR SETUP skutkuje pojawieniem się komunikatu jak na zdjęciu.
Ktoś spotkał się z taką wersją? Może to jakaś uboższa wersja komputera? Pokazuje tylko dystans pozostały do przejechania. ÂŻeby to pokazać musi więc mierzyć spalanie bo inaczej nie byłby w stanie wyliczyć dystansu - pozostaje tylko pytanie dlaczego nie pokazuje spalania? Nie kumam co "twórcy mieli na myśli"... Niby jest komputer ale go nie ma :) Jeśli w ten sposób audi szuka oszczędności to ja już to skądś znam! Fiat cinquecento też wychodził w najbiedniejszej wersji bez prawego lusterka i wycieraczki tylnej szyby... skandal ogólnie rzecz biorąc.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
lockbit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 80
Rejestracja: 24 lip 2008, 14:10
Lokalizacja: W-wa

Post autor: lockbit » 27 wrz 2008, 14:22

z tego co widac na drugim zdjeciu faktycznie nie ma przycisku w manetcce od wycieraczek ktorym robi sie zmiane wyswietlanych informacji :shock:

actom
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 22 cze 2008, 17:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: actom » 29 wrz 2008, 16:29

Polityka Audi mnie zadziwia. A6 klasa średnia wyższa i nie ma komputera pokładowego. Może zróbmy konkurs czego Audi nie zamontowało w Twoim samochodzie :)

lukpiotr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2008, 17:20
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: lukpiotr » 24 lis 2008, 17:36

maxpoll pisze:Witam.

Ja mam pytanie czy da się uruchomić funkcję w audi A6 2,5 TDI z 2002r. - wyswietlanie tzw kilometrów dziennych , bo mam takie w passacie i jest to mi bardzo pomocne , chodzi o to aby nie kasując licznika kilometrów miec mozliwość podglądniecia przjechanych kilometrów od uruchomienia silnika w danym dniu .


Czy ktoś znalazł odpowiedź na to pytanie?
Luk

Awatar użytkownika
lockbit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 80
Rejestracja: 24 lip 2008, 14:10
Lokalizacja: W-wa

Post autor: lockbit » 24 lis 2008, 17:43

jesli w Twoim aucie nie ma komputera to raczej nie :-(
Audi A6 i 280KM To dopiero jest jazda....

lukpiotr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2008, 17:20
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: lukpiotr » 24 lis 2008, 17:54

lockbit pisze:jesli w Twoim aucie nie ma komputera to raczej nie :-(
Na szczęście w moim jest działąjący komputer który wyświetla wszystkie statystyki oprucz dystansu.
Czy to jest normalne w tym modelu komputera pokładowego?
Jest możliwe jakieś uaktualnienie?
Luk

tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

Post autor: tmr » 03 gru 2008, 22:55

Barry, po pierwsze ustawienia np. parametrów wyświetlanych przez komputer pokładowy dotyczących samochodu (prędkość, dystans, zużycie średnie dziś, chwilowe, średnie od resetu itp) - aktywujesz w mmi po naciśnięciu SAMEGO przycisku CAR. (później przechodzi do poszczególnych zakładek dopiero).
Po drugie: opcje kompa przełączasz wciśnięciem W OSI wajchy od wycieraczek. Ona tam nie musi mieć żadnych dodatkowych guziczków, czy dzyndzli.
Po trzecie: każde a6 ma komp pokładowy. Część z nich - wirtualne kilka.
Pozdr i luzik. Masz kompika na 100% :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga