Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2,4Q ] Problem z klimatyzacją na światłach i zamulony

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
jelonpan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 14 gru 2009, 12:06
Lokalizacja: Radom

[A6 C5 2,4Q ] Problem z klimatyzacją na światłach i zamulony

Post autor: jelonpan » 23 lip 2010, 12:15

problem w moim aucie przedstawia sie tak że jadąc klimatyzacja działa aż miło ale jak staje na światłach lub w korku klimatyzacja przestaje działać. Jeszcze nie miałem czasu podłączyc vaga i nie wiem czy jakieś błedy są jak bedą to napisze ale może ktoś z was miał taki sam problem. Dodam ze to jest bardzo denerwujące bo zaczyna na postoju troche dziwnie pachnąć.


Oprócz tego dodam ze przy włączonej klipatyzacji moje 2,4Q wogóle siły nie ma jest tak zamulone ze nie da sie wyprzedzać to chyba nie jest normalne musze wymienić świece to wiem bo zaczyna przerywać na gazie ale po przerzuceniu na benzyne sytuacja z zamuleniem jest taka sama co na lpg.

Czy jest na to jakiś sposób prosze o jakieś podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
LuQas
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 691
Rejestracja: 19 wrz 2009, 20:21
Imię: Janek ASO Audi
Moje auto: RS6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 5.2 435KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

Post autor: LuQas » 23 lip 2010, 20:13

Z zamulaniem to troche chyba norma mialem to samo w A4 1,8 i teraz w A6 2,8 Q <ok>

Awatar użytkownika
konradek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 14 wrz 2009, 19:42
Lokalizacja: Góra

Post autor: konradek » 23 lip 2010, 22:41

tez mi sie zdaje ze to zamulanie jest normalnie w koncu 'obciazasz' czyms dodatkowym silnik :-P
PAL GUME, NIE DUSZE !

KMS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 357
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:17
Imię: Hubert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: KMS » 23 lip 2010, 22:53

Panowie, to nie jest silnik 1.2l żeby go klimatyzacja muliła :mrgreen:

Awatar użytkownika
tolondo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 195
Rejestracja: 07 maja 2008, 09:56
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: seroczyn/gdansk

Post autor: tolondo » 23 lip 2010, 23:23

ja mam podobne objawy tylko bez zamulania no obroty na chwile spadaj ale podnosza sie do normalnych,na jalowym biegu w korku oczywiscie.tez jestem ciekaw co to moze byc doda ze buchnie czasem w korku cieple powietrze

jelonpan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 14 gru 2009, 12:06
Lokalizacja: Radom

Post autor: jelonpan » 24 lip 2010, 09:59

no u mnie tez czasem buchnie ciepłym co do zamulania to nie zgodze sie ze to normalne to jest kawał silnika i zeby az tak !! to chyba zabrdzo. Pytanie czy wiatrak od klimatyzacji powinien zawsze dzialać bo ostatnio podnosłem klape a było ze 30 stopni na + na dworzu i wiatrak stał i klipatyzacja raz sie włączyła i odrazu wyłączyła. Czy to przez wiatrak tak moze być i jak tAK to do wymiany cały czy mozna go jakoś naprawić.

Pozdrawiam

PSlowik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 13 cze 2010, 11:12
Imię: Piotr
Moje auto: Q7
Rocznik: 2016
Nadwozie: SUV
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: PSlowik » 24 lip 2010, 10:20

jelonpan pisze:no u mnie tez czasem buchnie ciepłym co do zamulania to nie zgodze sie ze to normalne to jest kawał silnika i zeby az tak !! to chyba zabrdzo. Pytanie czy wiatrak od klimatyzacji powinien zawsze dzialać bo ostatnio podnosłem klape a było ze 30 stopni na + na dworzu i wiatrak stał i klipatyzacja raz sie włączyła i odrazu wyłączyła. Czy to przez wiatrak tak moze być i jak tAK to do wymiany cały czy mozna go jakoś naprawić.

Pozdrawiam
bylo wiele na forum o tym.
potraktuj wiatrak z mlotka dokladnie silnik wiatrala szczotki albo sie zaciely badz skonczyly.
Wiatrak powinien dzialac non stop na maly biegu a jak trzeba zalacza drugi stopien.
pozdr.

jelonpan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 14 gru 2009, 12:06
Lokalizacja: Radom

Post autor: jelonpan » 24 lip 2010, 11:00

A jak sie skończyły to wiesz moze ile moze kosztować wymiana ?

Dzieki i pozdrawiam

Awatar użytkownika
pawelx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 248
Rejestracja: 06 mar 2010, 10:21
Lokalizacja: Białystok-Podlaskie

Post autor: pawelx » 24 lip 2010, 14:08

jelonpan pisze:A jak sie skończyły to wiesz moze ile moze kosztować wymiana ?
wymiana jest bardzo prosta ;-) zajrzyj tu: na pewno sam sobie poradzisz ;-)

a6-c5-wentylator-klimatyzacji-vt22349.htm

szczotki to koszt 20-40 zł zależy z których rąk kupisz mi udało się za 12 zł w hurtowni ;-)

czasami pomoże przedmuchanie wiatraka z tego syfu z startych szczotek ale jak zacznie chodzić to i tak warto wymienić szczotki jak już ma się silnik na wierzchu

jelonpan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 14 gru 2009, 12:06
Lokalizacja: Radom

Post autor: jelonpan » 27 lip 2010, 13:24

a wiec tak podłączyłem vaga pod auto i nie ma błedow wiec powinno być ok ale wentylator nie działa waliłem młotkiem i tylko iskre widziałem i nic wiecej nawet nie ruszył wiec pewnie kaput !! Jedyne co zostaje to wymiana tylko czy sam dam rade tego sie obawiam ile to moze potrwac i czy wymienic cały wiatrak czy tylko szczotki. W linku od pawelx przeczytalem ale nie wiem dokładnie jak to zrobic moze ktoś by tak prościej to mogł opisac moze zrobic zdjecie jak sie za to zabrac. To napewno sie przyda na forum nie musi byc z rozbiurki zdjecia tylko naprzykład pare zdjec jak i co rozkrecic i wyjać wiatrak.

Pozdrawiam i dziekuje

[ Dodano: 2010-09-15, 09:46 ]
po wymianie wiatraka klim działa az miło wiatrak koszt 200 zl wymiana 20 zl wiec moze i nie drogo tak sadze wiatrak nowy :mrgreen: wymiana bardzo łatwa choc mechanik to robił ale sam jak bym wiedział to bym to zrobił.

Jedna śrubka gwiazdka później tylko troche gimnastyki i zdjecie plastików z pokrywy i filtru powietrza. pozniej mechanik odkrecił dolną osłone silnika i wszystko jak na dłoni i po sprawie :lol:

POzdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga