Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 Avant] gdzie antena CB ?

Car Audio
ODPOWIEDZ
pancurski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 198
Rejestracja: 30 lip 2009, 13:07
Lokalizacja: Lublin/Slough

[A6 C5 Avant] gdzie antena CB ?

Post autor: pancurski » 28 maja 2010, 07:42

Witam Panowie
jestem na etapie kupowania cb radyjka, no i największy mam problem z miejscem montażu anteny. Jak to zrobiliście u siebie ?
Najprościej magnes, ale lubię mieć porządek w aucie i nie bardzo sobie wyobrażam latające kable.
Antena na stałe, to znowu problem z pociągnięciem kabli pod podsufitką. I rosnące koszty tej operacji, sam bym się tego nie podjął.

Możecie zapodać fotki, jak wygląda u was w avantach montaż anteny CB ?

Awatar użytkownika
pawelx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 248
Rejestracja: 06 mar 2010, 10:21
Lokalizacja: Białystok-Podlaskie

Post autor: pawelx » 28 maja 2010, 11:44

u mnie wygląda to tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 28 maja 2010, 12:08 przez pawelx, łącznie zmieniany 1 raz.

pancurski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 198
Rejestracja: 30 lip 2009, 13:07
Lokalizacja: Lublin/Slough

Post autor: pancurski » 28 maja 2010, 12:02

nic się nie wyświetla

Awatar użytkownika
pawelx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 248
Rejestracja: 06 mar 2010, 10:21
Lokalizacja: Białystok-Podlaskie

Post autor: pawelx » 28 maja 2010, 12:10

pancurski, już powinno byc ok szkoda tylko że wcieło resztę napisałem bardzo dużo i wszystko mi znikło :evil:

Obrazek

zaznaczyłem miejsca gdzie na początku chciałem dac antenę ale jak zobaczyłem skutki takiego mocowania na klapie to szybko sobie wybiłem to z głowy ( chodzi mi tu o luzowanie się uchwytu od otwierania klapy i obcieranie uchwytu o lakier itp)

najestetyczniej wyciąć dziurę w dachu, będzie ładnie i profesjonalnie zarazem, ale ja jak pomyślę że mam wycinać dziurę w dachu to serce się kraja :-) ale z drugiej strony jak robimy to sami i dobrze zabezpieczymy otwór nic nie powinno się tam stać

pancurski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 198
Rejestracja: 30 lip 2009, 13:07
Lokalizacja: Lublin/Slough

Post autor: pancurski » 28 maja 2010, 12:31

Dzięki, jak nie wkleiły się wszystkie, możesz wysłać mi PW z linkami do fotosika, albo bezpośrednio na maila.
Tak z ciekawości, jak kable poszły w środku ? Robiłeś to sam, czy w jakimś zakładzie ?

Awatar użytkownika
pawelx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 248
Rejestracja: 06 mar 2010, 10:21
Lokalizacja: Białystok-Podlaskie

Post autor: pawelx » 28 maja 2010, 12:44

pancurski, wszystko robiłem sam, oczywiście bardzo przydało się forum i etka. kabelek antenowy jest całkowicie schowany, widać go tylko jak otworzy się klapę, potem idzie cały czas górą tak więc wszystkie osłony słupków były zdemontowane, w połowie pracy myślałem że mnie to przerośnie ale udało się zrobić tak jak chciałem,

oczywiście kabelek nie koliduje z kurtynami powietrznymi i jest schowany w karoserii auta, jedynie przy szybie przedniej nie mogłem go wpuścić w profil karoserii bo jest on zalany pianką i poszedł razem z wiązką przewodów ale tam w niczym nie przeszkadza,

najpierw chciałem zejść środkowym słupkiem do progu ale kabelka by mi nie starczyło :-/

radyjko siedzi na stałe w półeczce pod włącznikiem świateł,
mikrofonik na przedłużaczu pod podłokietnikiem gdzie w schowku przy ręcznym zamontowałem gniazdo na wtyk do mikrofonu

ogólnie wszystkie kabelki schowane, męczy mnie tylko podłączenie mikrofonu do radia, na początku chciałem się wlutować w radio żeby nie sterczał tak ale stracił bym 5 letnią gwarancje na radyjko, i tak udało mi się kupic na allegro wtyk kątowy który nie będzie tak wystawać z radyjka

pancurski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 198
Rejestracja: 30 lip 2009, 13:07
Lokalizacja: Lublin/Slough

Post autor: pancurski » 28 maja 2010, 12:57

pawelx jeszcze raz dzięki.

Awatar użytkownika
pawelx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 248
Rejestracja: 06 mar 2010, 10:21
Lokalizacja: Białystok-Podlaskie

Post autor: pawelx » 28 maja 2010, 13:01

nie ma za co, widziałem też jak kolega z forum miał zamocowane w otworze przy blendzie na klapie, ja jestem zadowolony z mocowania na relingu z SWR udało mi się zejść praktycznie na zero

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga