Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Serwis] PEÂŁKA-naprawa aut Gdańsk

ODPOWIEDZ
citrin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 538
Rejestracja: 24 maja 2008, 09:46
Imię: Czarek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

[Serwis] PEÂŁKA-naprawa aut Gdańsk

Post autor: citrin » 10 mar 2010, 10:17

Jacek Pełka
ul.Sztutowska 16F
(koło Lotos)
Gdańsk
pomorskie
80-711

Witam i stanowczo odradzam.

Beznadzieja, brak profesjonalizmu, ceny z kosmosu, słabi w diagnostyce no i wyznają zasadę :” nie działa to wymienić na nowy” cokolwiek by nie było .Wciskanie kitu ludziom którzy się nie znają na samochodach…… bajki jakich mało!!!

Poniżej trzy sytuacje z którymi spotkałem się w tym Serwisie.

1) 1,9tdi 101KW na pompowtryskach samochód z grupy VW.
Auto źle pali, trzęsie całym silnikiem itd. Podłączyłem go pod VAG i wykazało uszkodzony wtrysk sterujący. W takim stanie auto zostało odstawione do serwis PEÂŁKA. Po uzgodnieniu telefonicznym wymienili wszystkie wtryski na używane od jakiegoś innego auta. Skasowali 1900 pln i nie zrobili nic co by to wszystko zgrać, wyregulować itd. Efekt: auto odpala dobrze ale na jałowym biegu pali 1,2l (było 0,6) i spalanie wzrosło o ok. 30%/ 100km. Po ponownym pojechaniu do nich powiedzieli, że sprawdzą ale tylko układ hamulcowy bo pewnie „trzyma” ręczny i dlatego tak się dzieje. Oczywiście po odebraniu nic się nie zmieniło i kazali podjechać do ASO.

2) 1.0 benzynka Nissan
Auto nierówno pracuje, strzela, gasł na skrzyżowaniach itp. Zostało odstawione do Serwis Pełka. Wymienili przewody wysokiego napięcia, świece, kopułkę, palec ; skasowali 490 pln. Dzwonili że można odebrać - jest ok. Właściciel wsiada do samochodu na placu Serwisu , odpala a tu nadal to samo: nierówna praca i gaśnie. Na zadane pytanie i stwierdzenie że auto nadal nie jest zrobione, posypała się lawina wciskania kitów, że nawet właściciel nie umiał do końca powiedzieć - z płaczem ( kobieta).
Następnie, po wielkich pretensjach i stanowczym żądaniu pokazania wymienionych części, przyniósł do pokazania przewody wysokiego napięcia z wyraźnie obciętymi końcówkami nożem. No i ta odp.: widzi pani…..przewody były wypalone….
Dziewczyna na pytanie, cytuję: i co ja teraz mam zrobić, proszę mi powiedzieć, zapłaciłam prawie 500 stów a auto nadal nie chodzi.
Odp.: cyt..:My nie mamy na to wpływu, auto ma już silnik nadający się do remontu, proszę jechać do innego mechanika.
Podsumowanie.: Inny mechanik od razu zdiagnozował : wymienił za 800pln przepływomierz i auto odżyło, chodzi jak pszczółeczka .

3) Renault 1,5D Kongu.
Brak reakcji włącznika świateł. Elektryk w serwisie Pełka wyszedł z warsztatu, podszedł do auta, (powiedziałem mu że żarówki ok.) przekręcił kilka razy włącznikiem i stwierdził.: nic nie zrobię bo włącznik zepsuty. U nas ok. 450pln cały nowy włącznik. Po wymianie oczywiście ok.
Po rozebraniu z kolegą starego włącznika, wystarczyło tylko porządnie zlutować w środki kabelek.

pedros
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 129
Rejestracja: 16 paź 2009, 14:57
Imię: Henryk.
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: pedros » 18 mar 2010, 06:53

ja pierd... jak czytam takie rzeczy to krew mi się buzuje , maassaakkrraa ! znając moje nerwy to po takiej wizycie któremuś z tych mechaników rozwalił bym szczene :]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odradzam (spoza Forum)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga