Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C6] Skrzypienie i mechanik

Wnętrze
ODPOWIEDZ
Dany
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 02 wrz 2009, 09:31
Lokalizacja: Kraków

[Audi A6 C6] Skrzypienie i mechanik

Post autor: Dany » 05 mar 2010, 08:52

Koledzy ja jak zwykle jak mam problem, a jest taki, że od pewnego czasu coś mi skrzypi z przodu koło schowka (próbowałem już naprawiać sam ale nie wyszło) i z tylu z okolic siedzenia.

W akcie desperacji pojechałem do serwisu w Krakowie, Pan stwierdził, że z przodem nie mogą dać sobie rady i proponuje wymianę przedniej konsoli :) jajcarz, a z tylu dokręcił śrubę od mocowania foteli i maiło być dobrze, ale jak się domyślacie nie jest. Sam próbowałem dokręcić ale wygląda, że jest dobrze.

Pomijam jeszcze że ostatnio coś mi z nawiewu od pasażera świszczy :)

Zatem na podsumowanie, jest w Krakowie jakiś mechanik, który pomoże mi w naprawie tej usterki, szlag mnie trafia.

Awatar użytkownika
stifii
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 362
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:17
Imię: Tadeusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: kuj-pom
Kontakt:

Post autor: stifii » 25 mar 2010, 11:30

jeśli coś Ci skrzypi obok schowka, to proponuje o sprawdzenie zamontowania tej pokrywki od bezpieczników z boku, do której jest dostep jak sie drzwi otwiera.

Tomas

Post autor: Tomas » 25 mar 2010, 12:37

Z tylu w okolicach siedzenia po lewej stronie tez mi sie cos tluklo-niestety nikt nie zlokalizowal co,i tak juz zostalo martwi sie teraz pewnie nowy wlasciciel :-> ,ale wiem ze tam sa jakies graty centralka od czujnikow cofania i chyba cos zwiazanego z anteną

Awatar użytkownika
777equity
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 125
Rejestracja: 24 gru 2009, 14:53
Lokalizacja: Lodz/Warszawa

Post autor: 777equity » 03 kwie 2010, 17:10

stifii pisze:jeśli coś Ci skrzypi obok schowka, to proponuje o sprawdzenie zamontowania tej pokrywki od bezpieczników z boku, do której jest dostep jak sie drzwi otwiera.
Po serwisie zaczelo mi cos z rzadka na duzych nierowwnosciach skrzypic, osly pewnie cos zle zamontowali po wymianie filtra...
Stiffi fak otwiera sie te pokrywe od bezpiecznikow? Wymaga to narzedzia?
Sprawdze moze to ona tak skrzypi :evil:

[ Dodano: 2010-04-07, 17:26 ]
Sprawidzilem i wiem ze skrzypi ta badziewna klapka od bezpiecznikow z prawej strony konsoli od strony pasazera z boku po otwarciu drzwi. Jak to mozna uciszyc albo inaczej jak musi byc zamontowana, aby nie skrzypiala?
Jakies pomysly do podsuniecia? :-/
Strasznie mnie to denerwuje :evil:

Juz wiem co skrzypi :-( PO zdjeciu tej klapki ochronnej bezpiecznikow ukazuje sie kanal wentylacyjny plastikowa rurka przykrecona wkretem
Poprawcie mnie nie powinna sie ruszac tak? Ale ona wykonuje mikro ruchy ze sciezka dzwiekowa slyszlna w kabinie. Czy jest to normalne?
Ruch jest taki jakby byla zle przykrecona- z drugiej strony na zewnetrznej klapce jest piankowa uszczelka-docisk ktory powinien ja sciskac aby uniemozliwic skrzypienie...
dzieki
Wykonane Mody
Virus 287KM 574 Nm
Podświetlenie tablicy rej. LED

Plan 4 the worst hope for the best

p0sitiv
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 27 sie 2009, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: p0sitiv » 16 lip 2010, 21:42

mi skrzypi schowek (felgi 19 cali) wiem, je jest to od felg. kiedy otworze schowek w czasie jady i przydusze go reka do dolu przestaje skrzypiec. jednak kiedy jest zamkniety skrzypi na kazdej nierownosci.

strasznie mnie to irytuje.
jak to zwalczyc?
P0SITIV

satch
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 180
Rejestracja: 10 mar 2009, 07:57
Lokalizacja: wrocław

Post autor: satch » 20 lip 2010, 18:02

Jesli chodzi o skrzypienie z tylnej kanapy to problem jest prosty ...
Metalowe mocowanie tylnej kanapy , trze o metalowe uchwyty , wystarczy poruszać i zauważycie mały luz , stąd tarcie :-D :-D odizolujcie kawałkiem materiału czy filcu metalowe obejmy a problem zniknie ... bez powrotu .. ;-) na krótką metę pomaga wd 40 .
GPW

mest1987
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 20 paź 2008, 00:23
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: mest1987 » 28 sty 2011, 17:32

Czy ktoś może pokazać np w etce i jakie metalowe mocowanie koledze chodziło. Bo też mi skrzypi tylna kanapa z prawej strony a może to oparcia. Nie wiem dźwięk dochodzi z tamtych rejonów.

3.0 BMK 224KM

Post autor: 3.0 BMK 224KM » 28 sty 2011, 19:27

też i coś z prawej strony z tyłu skrzypi ale podobno jak pasażer dociągnął drzwi przestało skrzypieć, pisze podobno gdyż sam dobrze nie słyszałem przed i po. Wydaje mi się, że jakiś luz jest w drzwiach i na dziurach uszczelki skrzypią.

co do schowka na bezpieczniki i uchwytu na tylną kanapę... sprawdzę i napisze co się działo <ok>

Pozdro

mest1987
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 20 paź 2008, 00:23
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: mest1987 » 28 sty 2011, 20:04

Schowek juz został wyeliminowany ;-) pozostała tylna kanapa i podłokietnik bo też strasznie skrzypi jak się oprę.

Awatar użytkownika
makaveli2pac
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 120
Rejestracja: 03 mar 2016, 23:10
Lokalizacja: szczecin

Post autor: makaveli2pac » 07 paź 2016, 23:13

witam a ja mam taki problem wkurzajacy ze dostaje spazmy już .
Jak ruszam słysze dzwiek ocierania sie o gume. słuchałem, ale że jestem lekko przygłuchy (wybaczcie)
nie moglem zlokalizowac dzwiek. z ta głuchota to tak poważnie.
Wracajac do sedna wydawało mi sie ze dzwiek w okolicach drzwi kierowcy. Stukając w drzwi nie ma dziwnych dzwieków, ale tak jak by buda pracowała i drzwi sie ocierały. mówie sobie złapie za uchwyt przy ruszaniu i faktycznie ruszajac dzwiek skrzypienia jest i na raczce czuc lekko coś.
Opuszczajac szybe max w doł i trzasnac drzwiamy dzwiek jest lekko inny ale to chyba standrd.
Co może być przyczyna bo skrzypi jak by pekac mialo cos na poł

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga