Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2.5] Naprawa skrzyni automatycznej tiptronic.

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
spinacz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 04 kwie 2009, 16:26
Lokalizacja: Kraków

[A6 C5 2.5] Naprawa skrzyni automatycznej tiptronic.

Post autor: spinacz » 01 lut 2010, 09:20

Witam, posiadam audi z wyzej wymieniona skrzynia automatyczna. Od jakiegos miesiaca komputer wchodzil w tryb awaryjny skrzyni i zaczely pojawiac sie szarpniecia przy ruszaniu, przy redukcji biegow i przy hamowaniu. Oddalem samochod do mechanika specjalizujacego sie wlasnie w skrzyniach automatycznych i powiedzial mi On nastepujaca rzecz:
- regeneracja komputera skrzyni
- wymiana 2ch kol (nie wiem jakich dokladnie, nie znam sie na tym) w skrzyni
- wymiana lancucha w skrzyni
Poinformowal mnie rowniez, ze koszt calej naprawy to 8.5 tys zl.

Teraz mam do Was prosbe, czy to nie jest zbyt wygorowana cena? Moze spotkaliscie sie z czyms takim? Moze mozna kupic gdzies uzywana skrzynie i ja po prostu podmienic?

Bardzo prosze o opinie i rady, bo kompletnie sie na tym nie znam, a chcialbym tym samochodem jeszcze pojezdzic, a nie ukrywam, ze koszt 8.5 tys to 1/4 wartosci samochodu.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Toranaga
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 186
Rejestracja: 30 lip 2008, 00:34
Lokalizacja: Alkmaar/Holandia

Post autor: Toranaga » 01 lut 2010, 11:10

- regeneracja komputera skrzyni
- wymiana 2ch kol w skrzyni
- wymiana lancucha w skrzyni
koszt calej naprawy to 8.5 tys zl.
wiej chlopie gdzie pieprz rosnie, jesli chcesz tym autem jeszcze pojezdzic to poszukaj kogos, kto sie zna!

Awatar użytkownika
Ravsik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 148
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:42
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Galway IRL/Rybnik PL

Post autor: Ravsik » 01 lut 2010, 13:00

Zajedz kolego go SSerwis. Ja jestem po naprawie multitronika. Polowa czesci nowa, nowy sterownik, nowa obudowa skrzyni, nowy soft na 7lameli, przygotowanie multi do CHIPa i zaplacilem 6.000zl
Montaż PDC tył Audi A6 C6 /]Forum dyskusujne.[/URL]

Mody:
2.0 TFSI 230KM / 370Nm
- przod polift
- tyl polift
- stołki S-LINE
- AAS
- APS
- SDS
- licznik 3G od S6

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 01 lut 2010, 17:39

spinacz pisze:- regeneracja komputera skrzyni
Poinformowal mnie rowniez, ze koszt calej naprawy to 8.5 tys zl.
zabiłbym go śmiechem
albo sam zrobił jakie jaka, ze głowa mała
głównie chodzi mi o REGENERACJę komputera skrzyni
ktoś kto tak stwierdza w tipie to musi być ostro rąbnięty, naprawdę szkoda gadać, masakra jednym słowem
co do ceny naprawy to chyba koleś nie jest normalny, a nawet na pewno
nie słyszałem jeszcze o takie cenie w naprawie tipa
znajomy naprawią, totalna regeneracja, bo się skrzynia zatarła i już auto nie jechało coś ok 6 tysi
SSerwis pewnie sporo taniej by to zrobił
więc Tobie radzę ich odwiedzić, masz szczęście (w nieszczęściu) aby do niech podjechać bo to kawałek od Krakowa, wpisz w google SSerwis i masz wszystko na tacy

marcin.audi.a6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 414
Rejestracja: 29 lis 2008, 19:13
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: wlkp/nl

Post autor: marcin.audi.a6 » 01 lut 2010, 18:56

na moje to sie gosc kapletnie nie zna i próbuje cie wystraszyc cena, kumpel mial podobne objawy tylko ze w pasacie i ktos w pile naprawil mu to za 2800zl i skrzynia lata jak nowa

arthurr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 277
Rejestracja: 20 lis 2008, 10:34
Lokalizacja: Orzesze/ Górny Śląsk

Post autor: arthurr » 02 lut 2010, 15:34

górna granica ceny za odbudowę tipa jaką usłyszałem od mechanika (sensownego) to 4 tys). moja przygoda z wysypaną skrzynią zakończyła się cena 3,2 tys.

Swoją drogą niezły biznes - zaraz daję w ogłoszeniach, że naprawiam tipy - tanio - za 6 tys. Lawetę sobie kupię i będę woził klientowe auta na 2 dni do zakładu - min. 2 koła na jednym przytulę - biznes że hej ;-)

Awatar użytkownika
paw1972
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 182
Rejestracja: 09 kwie 2008, 04:22
Lokalizacja: Kołobrzeg/Bristol

Post autor: paw1972 » 06 lut 2010, 22:16

Kolega Spinacz ma multitronika i to zapewnie w zestawieniu z silnikiem AYM o mocy 155 KM. Pan mechanik nawet nie raczył o tym powiedzieć, lub zapodał ściemę aby oczarować klienta swoją wiedzą :) Reszta to chyba tak jak piszecie - najlepiej jakby auto na lawetę do Sserwisu i po dwóch dniach z powrotem w Krakowie a Pan "Ekspert" do przodu może być nawet dobre 4 i więcej tys. zł. Aby nie robić większego OT podam tylko jeden przykład - w Kołobrzegu jeden z zakładów mechanicznych reklamuje się naprawą multitroników, po czym skrzynię wyciągają ! i wioza do Koszalina (42 km dalej). Magicy z Koszalina zamawiają części u Palki koło Gliwic (ÂŚląsk). Po czym rzekomo naprawiona skrzynia trafia z powrotem do Audi a klient oczarowany płaci 7-10 tys. zł Masakra ! Pan z Krakowa może bierze części od Palki, może z Midparts, nie istotne, ale kasuje jakieś 100 % więcej niż przykładowy Sserwis. Spinacz zrób tak jak napisali koledzy powyżej - innej opcji jeśli chodzi o dobrą naprawę nie ma. Weźmiesz sobie auto zastępcze na czas naprawy (maks. 2 dni, ale z 2-3 tyg. terminy oczekiwania na naprawę) lub nocleg w miłym holetu 1.5-2 km obok. A wiedzę, którą przekaże tobie p. Sopa w trakcie jazd próbnych nikt inny nie jest w stanie tak przekazać i jest bezcenna.
pozdr. ;-)
2.5 TDI AYM 2002

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga