Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ALG 2,8 193 KM] Nagle bardzo wysokie obroty przy około -18

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
bernal84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 08 sty 2009, 21:51
Lokalizacja: Pomorskie

[ALG 2,8 193 KM] Nagle bardzo wysokie obroty przy około -18

Post autor: bernal84 » 25 sty 2010, 19:45

Witam wszystkich,

Miałem dziś bardzo dziwną sytuację/usterkę, może ktoś w Was mógłby podpowiedzieć co to może być.
Jechałem dziś rano, było około -18 stopni. Nie wiem czy to może mieć coś wspólnego ale zwiększyłem nawiew żeby szybciej było cieplej i za jakąś chwilę silnik wskoczył na bardzo wysokie obroty, jakby ktoś gaz do dechy wcisną i jakby się on zaciął. Zatrzymałem się i po wyłączeniu i włączeniu ponownym silnika, obroty nadal były bardzo wysokie, po wyłączeniu zapłonu i wyjęcia kluczyka, odpaliłem jeszcze raz i już było ok ( w międzyczasie naciskałem kilka razy pedał gazu, myślałem, że może coś gdzieś faktycznie przymarzło). Nie wiem kompletnie co się mogło stać, czy tak niska temperatura + jeszcze nawiew, czyli dodatkowe zimne powietrze z zewnątrz, wpłynęło na pracę elektroniki czy może coś faktycznie zablokowało się od mrozu?

A propo, czy to normalne, że silnik przy tak niskich temperaturach rozgrzewa się baardzo wolno, nie osiągając 90 stopni przez ponad 20km? (ciepłe powietrze leci z nawiewu a temperatura płynu to niewiele ponad 60)

Będę wdzięczny za każdą poradę.
pozdrawiam

bernal

Awatar użytkownika
fishmanr11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 417
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:27
Imię: Filip
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: fishmanr11 » 25 sty 2010, 19:56

Z tą temperaturą to chyba raczej termostat Ci puszcza i nie dogrzewa silnika. Radzę się tym zająć . A co do Obrotów to może być wina zablokowania się przepustnicy lub potencjometru pedału gazu . Tego dokładnie nie wiem. Ale temp. to na bank termostat bo i mówisz ze zimnawo po 20 km . u mnie przy -18 po 5 km mam ciepławo w aucie już
Pytania, problemy... wysyłajcie w moimi postami na Forum Audi A6 C5 silnik 2.8.

bernal84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 08 sty 2009, 21:51
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: bernal84 » 25 sty 2010, 21:02

dzięki fishmanr11 za szybką odpowiedź.

w aucie jest ciepło, zastanawiam się tylko, czy to, że temperatura silnika jest dość niska jest ok.
pozdrawiam

bernal

Awatar użytkownika
emilzizi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 594
Rejestracja: 16 sie 2009, 08:28
Imię: Emil
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: emilzizi » 25 sty 2010, 21:27

To nie jest normalne.Znajomy też tak miał,auto nawet po przejechanu 20-30km.cięzko się zagrzewało.W jego przypadku wymiana termostatu pomogła.Auto zdecydowanie szybciej się rozgrzewa,już po przejechaniu paru kilometrów auto się zagrzewa i trzyma temperature. U mnie po przejechaniu 5-8km, jest już 90C.Na pewno termostat puszcza.
Seria 250hp 350Nm
Wirus okolice 310hp 450Nm
Później 390hp 550Nm
Było 445hp 646Nm
Jest 632hp 730Nm

Awatar użytkownika
arkolek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 06 cze 2009, 09:42
Lokalizacja: kozienice/maura

Post autor: arkolek » 25 sty 2010, 21:37

bernal84, może przycina ci się zawór odcinający paliwo(nie wiem czy jest w benzyniakach). jak masz możliwość to podłącz vaga i zobaczysz czy błędy wyskoczą

Awatar użytkownika
fishmanr11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 417
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:27
Imię: Filip
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: fishmanr11 » 26 sty 2010, 17:48

Sprawdź tez czujnik temperatury . Bo jak temperatura stoi w miejscu na 60 nie ważne czy dajesz w palnik czy stoisz i pyrka na wolnych obrotach to może być czujnik . Przy uszkodzonym termostacie dodatkowo temperatura powinna wahać się w zależności od obciążenia. A czujnik może oszukiwać i zaniżać po prostu. Na pewno taniej i łatwiej wymienić czujnik temperatury cieczy nią termostat. Sprawdzić czujnik temp. można sprawdzić za pomocą omomierza lub testując temperaturę rano i po nagrzaniu za pomocą vag-coma porównując wartości z termometru na zewnątrz przy domu powiedzmy i wskazań w vag-comie w grupie 1 - ENGINE i grupie 17 - INSTRUMENTS pozycję zauważysz bo będzie podpisana w stopniach Celsjusza. Dodam że czujnik temperatury w naszych autach jest podwójny i w jednym czujniku jest czujnik na wskazania na zegarach i drugi dla ECU do dobierania kąta wtrysku i wartości wtrysku. Stąd te dwie grupy w vag com do sprawdzenia. Być może w engine wyświetli ci na rozgrzanym ze masz 85 stopni a to oznacza ze jest dobrze a instruments czyli zegary tam może wyświetlać 60 . Ja tak sprawdzałem i przyczyną był czujnik dokładnie ten od zegarów. Ale termostat pamiętaj na końcu coby nie wypychać kieszeni mechanikom druciarzom :mrgreen:
Pytania, problemy... wysyłajcie w moimi postami na Forum Audi A6 C5 silnik 2.8.

Awatar użytkownika
pawel1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 691
Rejestracja: 12 sie 2008, 21:36
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post autor: pawel1 » 27 sty 2010, 09:21

bernal84, kolego dalej ci się zacina na obrotach bo u mnie też to wystąpiło 2dni temu ale przygazowałem pare razy i było git a dzisiaj po przejechaniu 20km złapało przy 2000obr i amen nie spada zgasiłem i odpaliłem ponownie i dalej nic zobaczę jak ostygnie silnik pozdro

bernal84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 08 sty 2009, 21:51
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: bernal84 » 27 sty 2010, 22:30

witam,

dzięki wszystkim za pomoc :-)

na szczęście, po podłączeniu pod komputer, nie było żadnych usterek, więc mam nadzieję, że to tylko przez mrozy.

pawel1, u mnie już się to nie powtórzyło na szczęście, daj znać co u Ciebie wyszło.

pozdrawiam,
bernal
pozdrawiam

bernal

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga