Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi a6 c6 3.0 tdi] odcięcie paliwa po wypadku

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gregorklinski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 121
Rejestracja: 27 gru 2008, 18:52
Lokalizacja: Legnica

[Audi a6 c6 3.0 tdi] odcięcie paliwa po wypadku

Post autor: gregorklinski » 25 sty 2010, 12:54

Witam, wiem ze w autach przy wypadku i wystrzeleniu poduszek następuje elektroniczne odcięcie paliwa. Czy ktoś mi powie gdzie w Audi C6 3.0 tdi znajduje sie cos takiego? Z góry dziekuje za odpowiedz..
Pozdrawiam
Moja niunia https://a6klub.pl/28-v6-quattro-193k ... vt7778.htm

Zamiana na 2.5 TDI 180 KM.. Zobaczymy.. Wkrotce foto machen ;)

tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

Post autor: tmr » 25 sty 2010, 22:07

Przekaźnik pompy paliwa jest sterowany bezpośrednio komputerem silinka. Ten z kolei zajmuje się nie tylko silnikiem, lecz zbiera również sporo innych danych z auta.
Jeśli auto dostaje strzał - komp poduszek odłącza (w zależności od rodzaju strzału 8-) ) bądź aku wogóle (wybuch spłonki przekaźnika odłączania aku), bądź "tylko" niektóre rzeczy w aucie (poprzez bordnetz II i komp zarządzania energią).
Te z kolei (najczęściej poprzez wyłączenie KL 15) po prostu powodują że komp silnika jest jakby to powiedzieć - niezdolny raczej do niczego :) (w szczególności do dania sygnału pompie paliwa by zaczęła je podawać :-P ).
W skrócie: rzecz można ogarnąć w kilka minut po prostu dając na chama zasilanie na KL 15 :) ... jeśli oczywiście aku nie jest na amen odłączony.
Zaskutkuje to jednak setką błędów gdzie się da <rotfl>
Jeśli jesteś pewien że wszystko działa a problem dotyczy tylko pompy - w lewym podszybiu poszukaj jej przekaźnika i daj plus na zielony kabelek. Pompka powinna ożyć.
pozdr
_TMr
Wykonane mody :) :
C6:
- lustreko fotochrom
- bixenony (+AFS) z poziomowaniem i zmywaniem, LED
- MMI High, Navi, BT, TV, DVD, AMI
- elektryczne stołki
- parktronic plus
- ogrzewanie postojowe
- ori kamerka cofania
- TPMS

C7:
- ori kamerka, ori hak

Helldriver
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 27 mar 2009, 20:50
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Helldriver » 29 sty 2010, 17:38

Witaj.
W moim przypadku (dzik przy 120km/h) wystrzelily obie poduszki, napinacze, zgasl silnik, wlaczyl sie hamulec awaryjny i odlaczylo akumulator.
Naprosciej sprawdzic - pod maska masz zacisk ladowania akumulatora. Sprawdz miernikiem czy masz tam zasilanie. Jesli nie to w bagazniku zaraz przy akumulatorze masz pirotechniczny odlacznik zasilania.
http://allegro.pl/item887074458_audi_a6 ... dkowy.html
wyglada to wlasnie tak. Zeby nie bylo - to nie moja aukcja itp. Bezpiecznik kupilem nowy w serwisie - koszt ok 600zl ale lepiej dac wiecej i miec pewnosc, ze jak bedzie trzeba to wybuchnie, a z uzywanym to nigdy nic nie wiadomo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga