Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 AFB] reklamacja przepływomierza

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Levuss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 440
Rejestracja: 02 mar 2008, 13:09
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Parczew
Kontakt:

[A6 C5 AFB] reklamacja przepływomierza

Post autor: Levuss » 16 lis 2009, 19:24

Witam koledzy zakładam taki wątek ponieważ mam problem z reklamacją przepływomierza.
Przepływomierz kupiłem jakieś 14-15 miesięcy temu. Niestety brat podczas dokonywania zakupu nie zabrał ze sobą paragonu. Pracownicy BOSCH'a już go szukają i być może będę miał twardy dowód zakupu przepływomierza. Dzisiaj będąc na stacji dowiedziałem się, że panowie z BOSCH'a mi go nie wymienią bo jest to cześć elektroniczna mająca roczną gwarancję (kiedy podczas zakupu twierdzono, że mam dwa lata gwarancji) dodatkowo jak to określili to jest jak żarówka, kupuje się ją niby jest gwarancja, przestaje świecić i nikt nie uzna gwarancji.. Po rozmowie z panami w biurze postanowiłem zadzwonić do kierownika stacji. Od samego początku padało pytanie jak to zdiagnozowałem. Mówię, że samodzielne to zrobiłem używając interfejsu USB i VAG'a w wersji testowej (shareware). Słysząc moje słowa kierownik stacji zaczął się śmiać, mówił, że to moja wina, że lmm mierzy nieprawidłowo bo uszkodziłem go podczas testów a co lepsze (jakiś czas temy byłem z reklamacją lmm, ale jej nie uznano bo pracownicy powiedzieli, że auto nie ma ciśnienia doładowania- sprawdzane oczywiście w próbie statycznej) powiedział, że podczas ostatniej wizyty jak mechanik sprawdzał auto to było widać, że coś musiałem robić z lmm, rozbierać lub coś takiego. Na to zacząłem się śmiać i mówię, że po pierwsze niekompetentni to są jego ludzie bo sprawdzają lmm podczas próby statycznej, dwa jakim cudem miał się uszkodzić lmm podczas testów skoro, identyczne warunki i obciążenie dal silnika panuje np. podczas ostrego przyśpieszania.Ogólnie rozmowa z nim to taki bełkot, że główa mała. Na koniec rozmowy dodałem, że niech tylko panowie z biura znajdą mi paragon to sprawa ląduje u rzecznika praw konsumenta i chcąc czy nie chcąc wymieni mi lmm. Koledzy jak mam teraz postępować w tej sprawie?.

Tutaj są logi mojego auta:
http://img196.imageshack.us/gal.php?g=0011zl.jpg

Proszę Was o pomoc bo w piątek jadę na kolejną wojnę i chciałbym wytoczyć ciężkie działa serwisowi.

A tak nawiasem mówiąc. Skoro lmm ma 2 lata gwarancji a pan kierownik twierdzi, że tylko rok to jeśli ja mam rację z długością okresu gwarancyjnego to czy mogę go zaskarżyć o celowe wprowadzanie klienta w błąd?
Termostat--120zł
Wałki rozrządu--1500zł
Hydraulika--1200zł
W pełni sprawny V6 Tdi --bezcenny

AUDI WYDATKI DZIęKI TECHNICE

pet1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 04 paź 2009, 13:43
Lokalizacja: mysłowice

Post autor: pet1 » 16 lis 2009, 19:58

mieszkam w Austrii więc może jest inaczej ale- jeżeli sprzedawca nie określa szczególnych- skróconych warunków gwarancji(pisemnie) to obowiązują przepisy unijne- 2 lata
350 tyś bez awarii- tylko w audi

Awatar użytkownika
Levuss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 440
Rejestracja: 02 mar 2008, 13:09
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Parczew
Kontakt:

Post autor: Levuss » 16 lis 2009, 21:08

pet1 pisze:mieszkam w Austrii więc może jest inaczej ale- jeżeli sprzedawca nie określa szczególnych- skróconych warunków gwarancji(pisemnie) to obowiązują przepisy unijne- 2 lata
Jak mi wiadomo to sprzedawca nie przedstawił żądnych okoliczności skracających gwarancję.
Termostat--120zł
Wałki rozrządu--1500zł
Hydraulika--1200zł
W pełni sprawny V6 Tdi --bezcenny

AUDI WYDATKI DZIęKI TECHNICE

pet1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 04 paź 2009, 13:43
Lokalizacja: mysłowice

Post autor: pet1 » 16 lis 2009, 21:27

znalazłem jeszcze ciekawy link na aaudi klub polska- autor carlnowa w dziale silniki
prawie jak u ciebie(niestety po skopiowaniu sie nie otwiera) zajrzyj sam
350 tyś bez awarii- tylko w audi

Awatar użytkownika
Levuss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 440
Rejestracja: 02 mar 2008, 13:09
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Parczew
Kontakt:

Post autor: Levuss » 17 lis 2009, 07:26

pet1 pisze:znalazłem jeszcze ciekawy link na aaudi klub polska- autor carlnowa w dziale silniki
prawie jak u ciebie(niestety po skopiowaniu sie nie otwiera) zajrzyj sam
już czytałem ten temat jednak nadal czekam na jakąś pomoc :-)
Termostat--120zł
Wałki rozrządu--1500zł
Hydraulika--1200zł
W pełni sprawny V6 Tdi --bezcenny

AUDI WYDATKI DZIęKI TECHNICE

cacek66
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 263
Rejestracja: 05 maja 2009, 19:22
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: cacek66 » 24 lis 2009, 22:20

na podstawie paragonu masz 2 lata gwarancji takie prawo obowiązuje w polsce chyba że inaczej mówi gwarancja tzn. może być tylko więcej(albo sprzedawca zaznaczył że towar jest z expozycji etc. tylko wtedy może być mniej). najlepiej jak byś miał to potwierdzone na piśmie ze stempelkiem(uszkodzony przepływomierz) przez jakiś serwis. Napisz reklamacje na piśmie i wyślij pocztą lub faxem mają 14 dni na ustosunkowanie się do reklamacji. ;-) <ok> napisz jak poszło
Lepiej mieć Parkinsona i ... trochę wylać
niż Alzheimera i ... zapomnieć się napić !

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga