Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 V6 quattro 94r.]osłony amortyzatorów przód.

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
martinez1980
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 486
Rejestracja: 20 mar 2009, 15:25
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Nowogard
Kontakt:

[A6 C4 V6 quattro 94r.]osłony amortyzatorów przód.

Post autor: martinez1980 » 16 lis 2009, 16:42

Witam koledzy, nie znalazłem nigdzie takiego wątku! Czy wymieniał ktoś u was osłony amortyzatorów z przodu lub też wie jak sie to odbywa u mnie? Mam Etkę i widzę jak mniejwięcej to wygląda ale chciałbym znać jakiś patent lub kolejność czynności jakie wykonać by czegoś nie skopać, pytam bo nigdy się tym nie zajmowałem i nie musiałem wymieniać. Mam je porozdzierany i kupiłem juz new lecz chciałbym sam to zrobić. Wiem że na bank muszę mieć niezbędne klamry do spięcia sprężyn oraz klucz, z tym problemu nie będzie. Wiem także że muszę spuścić całość z wachacza by wszystko poszło w dół. Nie chcę cię mądrować i udawać że wiem bo tak nie jest, to są informacje cząstkowe, więc liczę na wasze bardziej fachowe zdanie!. Czy będę musiał badać potem specjalnie geometrię kół lub coś w tym stylu? Pozdrawiam i z gory dzięki.

Rico C4
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 144
Rejestracja: 28 lip 2009, 23:11
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: Rico C4 » 16 lis 2009, 17:48

Najlepiej będzie jak wyjmiesz (odkręcisz) całą kolumnę tj. amortyzator ze sprężyną jak nie masz ściągacza do sprężyn to radzę sobie go pożyczyć. Odkręcasz górę i masz przed sobą amortyzator obawiawiam się że po wymianie odboii i tych osłon będziesz musiał robić zbieżność. A tak przy okazji sprawdź stan górnych poduszek amortyzatorów będziesz miał je na wierzchu 8-)
było C4 AEL quattro

Czarny Avant
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 30 lis 2009, 06:42
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: Czarny Avant » 30 lis 2009, 08:12

A po co zbierzność przy zmianie amortyzatorów ? Wyjmujesz makpercon (to nie to samo co kolumna-kolumna to układ kierowniczy)skęcisz ściągaczem spężynę (bez tego się nieobejdzie)popuszczasz śrubę główną przytrzymująć imbucem i wtedy widzisz jakie masz osłony i odboje chyba że wyleciały prędzej podczas jazdy :-) ale w sklepie Ci pomogą :-)

ryba80
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 90
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:10
Lokalizacja: warm-maz Działdowo okolice

Post autor: ryba80 » 30 lis 2009, 10:12

Ja wymieniałem niedawno przednie amory i żadnego ściągacza do sprężyn nie używałem, mc persona też nie rozpinałem. Wszystko idzie górą wyjąć przy kielichach. Odkręcasz koło potem pod wahacz podłóż klocek i opuść samochód żeby sprężyna się zcisnęła. Od góry odkręcasz śrubę amora, potem te trzy śruby mocowania amortyzatora (zaznacz sobie położenie tego mocowania bo inaczej kąty ci się rozregulują). Wyciągasz ten trójkąt i już masz dostęp do osłony amora.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga