Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2.5 TDI tiptronic] nie idzie w dolnym zakresie rpm.

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piotrekkawa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 240
Rejestracja: 30 cze 2008, 14:42
Lokalizacja: Łódź

[A6 C5 2.5 TDI tiptronic] nie idzie w dolnym zakresie rpm.

Post autor: piotrekkawa » 21 wrz 2009, 17:41

Witam. Mam nowy problem. Moja niunia niechętnie zbiera się od tzw.''dołu'' co przy dieslu jest po prostu nie do wytrzymania. Wiadomo,że diesel ciągnie mocno w dolnym zakresie obrotów i nie trzeba go kręcić po czerwone pole na obrotomierzu żeby się autko odpychało,bo wtedy nie ma już po co żyłować silnika. skrzynie pracuje poprawnie,płynnie zmienia biegi i nie przeciąga. Ale jadąc sobie po mieście mam zapiętą czwórkę-na tipie czy na Drivie w granicach 1200-1250 rpm cisnę pedał gazu do połowy i czekam...czekam..i czekam. Dopiero po mocniejszym nacisku na gaz następuje ''kickdown'' i odpycha. Nowa przepływka założona,sztanga od turbawki pracuje w pełnym zakresie-była zapobiegawczo traktowana WD40. kolo jeździł ze mną z podpiętym vagiem i nie stwierdził żadnych odchyleń od normy. na włączonej klimie jest jeszcze gorzej. Mół całkowity-piszę tu o tym dolnym zakresie obrotów. Nie chce juz się wysmętniać bo gdyby nie ragulamin to pocisnąbym dużo niecenzuralnych tekstów co o tym myślę... Głupia octavia 1.9 110koni radzi sobie lepiej przy tych obrotach... dodam-wczoraj podłączony VAS i zero błędów.

Mandaryn112
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 25 mar 2008, 23:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mandaryn112 » 21 wrz 2009, 18:50

Witam

no dokladnie mam taki sam objaw... objawy.... padaka straszna... zwlaszcza w miescie... bo w trasie to zawsze jakos tam rozbujane jest auto i mozna zredukowac ladnie i ciagnie... ale po miescie przeskoczyc przez swiatla albo wyskoczyc w korku gdzies na boki to juz masakra i kilka razy mocno sie zdziwilem jak jakis TIR mrygal swiatlami ze "szybciej szybciej".


co do konkretow...:

- vagiem sprawdzalem ... ZERO bledow...
- skrzynia robi ok....
- mialem zamiar wymienic przeplywke... ale skoro kolega zmienial i nic to nie zmienilo,
to narazie poczekam... :P
- turbinka ...hmmm no to generalnie nie jej zakres obrotow zeby to byla jej wina... :)

mam zamiar podjechac na jakas hamownie... ale problem jest z 4x4...:P



ktos kiedys wspomnial o EGR.... ze on sie tam syfi... i jakas klapeczka sie nie domyka, lub nie otwiera... i zla cyrkulacja spalin jest.... no ale takie rzeczy to wyszlyby na VAG-u ze zla mieszanka spalin itd...


P.s.
jakis miesiac temu tez byl poruszony ten temat... ale zostalem olany.. :(

moze tym razem cos sie dowiemy.. :)

czekam z wypiekami na buzi na jakies pomysly... :)

pozdrawiam

tx-didi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 611
Rejestracja: 20 cze 2009, 16:49
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: tx-didi » 22 wrz 2009, 22:23

Koledzy,

naprawde nie macie mozliwosci zrobienia logow ?, nawet statycznych + bs na poczatek ?
przyczyn, ktore powoduja brak mocy w dolnym zakresie obrotow po samej lekturze forum mozna powymyslac pare, Piotrus czy pawelk600 pewnie wypisaliby cale litanie...

Mandaryn112
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 25 mar 2008, 23:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mandaryn112 » 01 paź 2009, 10:31

no to moja sprawa sie troche wyjasnila...

mialem peknieta rurke dolotu tuz przed turbina.... oczywiscie tak dziurwa sie schowala ze byla niewidoczna.... az stala sie widoczna... :(

efektem bylo zaciaganie "lewego" powietsha... co oszukiwalo przeplywke i inne czujki ....

ale dowiedzialem sie o tej dziurce w najgorszy sposob....:( jakies badziewie wpadlo w turbo... :( i zrobilo jesien sredniowiecza z lopatek turbiny.... :(

bolało...

no i teraz auto stoi u pana w warsztacie... czeka na nowe turbo... i ta zajeba#^#@^%^@!$#&na rurke..... :D

mam nadzieje ze to tylko to bedzie...

jak odbiore auto napisze czy wystarczylo...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga