Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2.8+LPG] Czujnik ABS

Elektryka
ODPOWIEDZ
dzanks
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 30 maja 2009, 12:11
Lokalizacja: Kowalewo k/Szubina

[A6 C5 2.8+LPG] Czujnik ABS

Post autor: dzanks » 22 cze 2009, 23:00

Witam! ÂŚwieci mi się w moim A6 kontrolka ABS (cały czas od momentu wlaczenia zaplonu) podjechalem na kompa i po podpieciu pokazało że "nie widzi" tylnego czujnika abs z prawej strony - kilka dni minelo i inny mechanik jak mi wymienial tarcze z przodu i klocki sprawdzil czujnik ABS i mówil mi " że raczej jest dobry bo ma przejście..." spr miernikiem teraz pytanko jak to jest z tymi czujnikami jest opcja ze ktos wlozyl tam czujnik ktory nie wspolpracuje z tym sterownikiem abs?? wiem ze byla wymieniana piasta tego kola przez poprzedniego wlasciciela jakie macie pomysly ? sterownik abs mam o numerze 8E0 614 111 AB i fachowiec od naprawy sterownikow z allegro stwierdzil ze o tym numerze sie nie psuja a na allegro sa dostepne z pompa juz od 100zl czyli raczej sterownik jest dobry bo vag nie wywala bledów o braku komunikacji tylko konkretnie ze w prawym tyle jest lipa :) od czego zacząć bo bardzo denerwuje mnie niedzialający ABS????

Awatar użytkownika
Quick
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 121
Rejestracja: 13 gru 2008, 23:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Quick » 23 cze 2009, 00:16

Czujnik ABS czyta piaste, jak jest zabrudzony, lub jest za bardzo wysuniety, wtedy wywala błąd. W każdym razie ewentualne wyczyszczenie lub wbicie czujnika na miejsce wymaga skasowania błędu. Gdybyś wpadł na pomysł robić to samemu nie bij młotkiem tylko przez jakaś deseczke. Miałem podobny problem po wymianie górnych wachaczy w lewym przodzie. Podczas wybijania przekletej śruby, wysunal się o jakieś 0,5 cm. czujnik, swiecila kontroli od ABS i ESP. Na VAGu odczytano błąd o braku komunikacji z czujnikiem. ÂŻyczę żeby to tylko to tez u Ciebie...
Ostatnio zmieniony 23 cze 2009, 08:35 przez Quick, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Quick.

prezes_a
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 11 cze 2009, 13:04
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: prezes_a » 23 cze 2009, 01:23

czy wlancza sie tobie czujnik ESP?? jezeli tak to musisz wymienic czujni ktory znajduje sie pod kierownica,zdejmujesz ten caly plastik(poleczke)i tam jest czujnik ktory jest odpowiedizalny od ABS I ESP iparu innych rzeczy.
Najlepiej jakby go wymienil kto sie na tym zna bo trzeba go wyregulowac, jak za mocno wcisniesz to nie bedzie dzialal.Nastepnie podlanczasz waga i kasujesz blad,przynajmniej u mnie tak bylo

dzanks
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 30 maja 2009, 12:11
Lokalizacja: Kowalewo k/Szubina

Post autor: dzanks » 23 cze 2009, 07:15

aha no jesli chodzi o ESP to raczej nie posiadam mam sam ASR. Sterownik ABS raczej bedzie dobry bo nie ma bledu komunikacji?????? Zobaczymy co z tym czujnikiem pojade do mechanika sie umowic

czyzyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2011, 14:53
Lokalizacja: BERGEN

Post autor: czyzyk » 16 paź 2011, 23:06

Witam po wymianie przegubu lewego zacząła zapalac się kontrolka ABS :( ,ALE NIE ZAWSZE w czasie jazdy gasła , to jak się jej przypomniało to zapaliła się na nowo i tak sobie zapalała się i gasła kiedy chciała,Po podłączeniu komputa nie wywaliło błędu <mysli> a kontrolka ABS świeci na stałe !! <uoee> pojechałem do innego mechanika i to samo komputer nie czyta błędu A KONTROLKA ÂŚWIECI CAÂŁY CZAS
CZYZYK

Raf4rb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 147
Rejestracja: 30 lis 2009, 22:34
Imię: Rafał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: Raf4rb » 16 paź 2011, 23:50

Niech mechanik się przejedzie z testerem i sprawdzi czy sterownik widzi równe prędkości na wszyskich kołach. Zapewne czujnik jest delkatnie za daleko i nie widzi wszystkich zębów ale to pokaże tester, trzeba wolno jechać bo sterownik abs-u powyżej jakiejś prędkości zrywa komunikację. Jeżeli będzie już wiedział na którym kole jest problem (zapewne przy tym gdzie był zmieniany przegub), to auto na podnośnik i trzeba przyłożyć gumowym młotkiem w czujnik.

artur07
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2016, 20:04
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: artur07 » 18 kwie 2016, 20:43

czy z A6 c7 ktos pomoze mam to samo 3kontrolki sie swieca dwie co piszą koledzy + awaria cisnienia w oponach dotyczy Prawego przodu dziekuje
Audi a6c7

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 27 kwie 2019, 18:54

Podepnę się pod temat. Padł mi sterownik ABS, brak komunikacji. Zresztą już drugi raz. Wysłałem do naprawy, wrócił no i komunikacja jest ale po zapłonie świeci się abs a jak przejadę parę metrów to też wywala też wykrzynik. No i z błędów stałych to zwarcie lub przerwa w obwodzie lewy przód. Później wyskakuje jeszcze prawy tył że sygnał nie taki. Na vagu jak jest test to nie widać prędkości właśnie tych dwóch kół. Podpiąłem oscyloskop we wtykę przy sterowniku i wszystkie ładnie pokazują sinusoidę z tym że właśnie ten lewy przód ma strasznie słaby sygnał. Wykresy pozostałych kół wyglądają tak samo. Sam nie wiem czy sterownik wrócił nie sprawny czy uszkodzony lewy przód powoduje ogłupienie prawego tyłu. Sprawa dość pilna bo auto na majówkę potrzebne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga