Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A4 B5 AFB] Nie odpala

Wszystko co dotyczy ogólnie całej gamy A6/A7 silników wysokoprężnych, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu.
ODPOWIEDZ
AdamsDH
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 16 cze 2009, 09:03
Lokalizacja: Wwa

[A4 B5 AFB] Nie odpala

Post autor: AdamsDH » 20 cze 2009, 11:50

Witam kolegow,

No i dzis moja niunia mnie zawiodla, wsiadam sobie aby pojechac z kotem do weterynarza a tu kupa :-(
Krece i nic, nie odpala. Do tej pory nie mialem, zadnych problemow z odpalanie, zawsze od pierwszego strzalu, no wiec nie krecilem na upartego, max jeszcze z 5-10 sek i dalem mu spokoj.

No ale co moze byc przyczyna?

Od razu VAG i zero bledow. Nic, czysto i slicznie.
Zadnych dziwnych dzwiekow nie byo, wczoraj po meeega ulewie smigalem po kaluzach, moze cos zalalem?
Smigalem wczoraj caly dzien i nic nie dawalo zadnych znakow o tym, ze cos mialoby klekac.
Bylem nawet u Rogala zeby obczail odme i silnik, bo przymierzalem sie do wymiany odmy, filtrow i oleju. Nic narazie nie robilismy, jedynie ogladalismy silnik i sluchalem jego porad.

Ostatnio zobaczylem, ze filtr paliwa popuszcza ropke, dlatego zakupilem filtr i dzis mialem wymianiac zaraz po weterynarzu.
Ostatnio zauwazylem, ze na filtrze paliwa w tym ranciku plywa mi ropka. No wiec od razu zamowilem nowy filtr.
Zdaje sie, ze cieknie z tego czarngo plastikowego wihajstra przymocowanego zawleczka majacego dwie rurki.
Zdaje mi sie, ze cieknie wlasnie z niego a nie z tych rur.

W przewodzie paliwowym tym jedynym przezroczystym jednak powietrza nie widac.

Czytalem ze pompy VP44 klekaja kolo 200k, ja mam 218k ale jak to zdjagnozowac? Cos by tarlo wczesniej, byloby to slychac?
U mnie zadnych dziwnych dzwiekow nie slyszalem.

Co moge jeszcze sprawdzic aby jakos furke zdiagnozowac co nie tak?

Rozrusznik kreci ladnie, aku jest git mojonez.

Aha, wyczytalem jeszcze na forum, ze moze cos takiego sie stac jak sie smiga na rezerwie, no wiec wczoraj w korkach dojechalem do domu na glebokiej rezerwie, ale jeszcze nie na zerze jak to czasem bywa tylko, do konca FIS pokazywal jeszcze okolo 20 - 30 km.

Poradzcie co i jak mozna jeszcze sprawdzic.

Tydzien temu zrobilem logi statyczne, na dzis mialem zaplanowane dynamiczne ale jak widac nic z tego:-( Moze statyczne cos pomoga, zerkniecie?

citrin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 538
Rejestracja: 24 maja 2008, 09:46
Imię: Czarek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Post autor: citrin » 20 cze 2009, 13:08

Witam kolego.Podobny problem miałem który szczegółowo opisałem w temacie Silniki wysokoprężne(na pierwszej stronie zaraz)-temat:Nie mogę odpalic a6c5błąd 146.Poczytaj. Napewno trza sprawdzic układ paliwowy czy pompa nie jest zapowietrzona.Ja bym popuścił lekko śrobe tą z lewej strony pompy (tą grubszą).Ona jest ze sprężynką i kulką.Przez nia mozna sprawdzic czy poleci powietrze na przelew czy paliwo.U mnie jak sie zapowietrzał to takze nie chciał odpalic,ale po popuszczeniu tej śruby było słychać jak powietrze schodzi i potem paliwo wypłyneło.Zakręciłem i zaraz od strzału odpalił.

AdamsDH
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 16 cze 2009, 09:03
Lokalizacja: Wwa

Post autor: AdamsDH » 20 cze 2009, 14:17

Wielkie dzieki , zaraz bede kombinowac!!!

Ale chyba jednak najpierw dostosuje sie do tego tutoriala:
http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=56013

Nie mam w baku min 40 litro i nie chce zeby mi sie pompa wysrala :-/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga