Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi A6 C7 2.0 TDI

Czy warto kupić tę A6/A7? Co w nich się psuje? Znalazłem ciekawą ofertę! Miejsce pytań, próśb o porady przed zakupem Audi A6/A7.
Elpolako
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2024, 07:57
Imię: Daniel
Moje auto: A4 B7
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 TFSI 560KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Koluszki

Audi A6 C7 2.0 TDI

Post autor: Elpolako » 06 lut 2024, 17:44

Witam nazywam się Daniel do tej pory posiadam Audi A4 B7 z 2005 roku . W tym roku powoli się rozglądam za drugim autem dla żony padło na Audi A6 C7 Avant . Kwotę jaką chcemy przeznaczyć na auto to około 50-55 tysięcy . Rozglądam się wyłącznie za model z silnikami diesla o pojemności 2.0 TDI .

Chciałbym się dowiedzieć kilka ciekawostek o tym aucie bo nie miałem nigdy z nim styczności.

- Czym się różni polift od przedlifta ( tyle wiem że polifty wychodziły od 2014 roku )
- Czy pompy oleju w 2.0 TDI w A6 C7 są wadliwe ( tak jak było fabrycznie u mnie w A4 BLB ołówek który się wymienia )
- Czy bać się aut sprowadzanych z Belgi i Szwecji
- Czy bać się dużych przebiegów w ogłoszeniach typu 360kkm? ( lepiej tak niż niepotwierdzone 210kkm? )
- Czy te auta miały jakieś wady fabryczne ?

- Jak rozpoznać full opcję np w przedlifcie ? żeby nie kupić bieda edyszon ? :D

Pewnie o czymś zapomniałem żeby zapytać możecie napisać wady i zalety tego pojazdu .

Marek3003
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 16 sty 2011, 22:40
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Audi A6 C7 2.0 TDI

Post autor: Marek3003 » 19 lut 2024, 09:16

Cześć, mam te same pytania szczególnie o Szwecję i korozję. Do tego w Szwecji przez kamyczki i wypadające kolce prawdopodobnie może być zniszczony odpryskami przód. Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie ?
Jeszcze sprawa rozrządu ? Ja będę celował w roczniki 2016-2018. Robię rocznie 10-14 tys. Czy pchać się w tdi czy jednak 2.0 tfsi?
Pozdrawiam.

marekmoleda
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 11 sty 2011, 18:42
Imię: Marek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ozorków

Re: Audi A6 C7 2.0 TDI

Post autor: marekmoleda » 15 mar 2024, 18:53

Czym się różni polift od przedlifta ( tyle wiem że polifty wychodziły od 2014 roku )
--- lampy przód i tył oraz ich technologia (polift ma xenon lub ledy z przodu - brak zwykłych żarówek) pakiety "s" też inaczej wyglądają
- Czy pompy oleju w 2.0 TDI w A6 C7 są wadliwe ( tak jak było fabrycznie u mnie w A4 BLB ołówek który się wymienia )
--- po lifcie pompa w dieslu jest napędzana paskiem który pracuje w oleju 200 tys. km spokojnie wytrzymuje przed liftem nie wiem jak było
- Czy bać się aut sprowadzanych z Belgi i Szwecji
--- Zależy od samochodu i jego stanu :)
- Czy bać się dużych przebiegów w ogłoszeniach typu 360kkm? ( lepiej tak niż niepotwierdzone 210kkm? )
--- jeśli auto było szanowane tzn. ma historię napraw a olej był wymieniany co 15 tys. km to będzie jeździć
- Czy te auta miały jakieś wady fabryczne ?
--- no sam nie wiem <mysli> ponad 3 lata już śmigam c7 po lifcie i z takich dziwnych przypadłości mogę powiedzieć że zbieżność kół robiłem 2 razy ten typ podobno tak ma ale zawias jest jeszcze oryginalny a ma już ponad 200 tys. km przebiegu. Spokojnie mogę powiedzieć, że jakość wykonania w porównaniu do Passata B7 jest dużo dużo lepsza niż VW

Daj znać czy coś kupiłeś :]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kupujemy Audi A6/A7”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga