Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem z długim nagrzewaniem

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
Goblin007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 16 gru 2023, 16:37
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ostrołęka

Problem z długim nagrzewaniem

Post autor: Goblin007 » 16 gru 2023, 17:05

Witam wszystkich jestem tu nowy ale nie wiem co mam zrobić w tej sytuacji bo moi okoliczni mechanicy rozkładają już ręce. Wiec może wy mi pomożecie a sytuacja wygląda tak..

W tym roku kupiłem sobie audi A6 C6 3.0 tdi BMK quattro tiptronic z 2004 roku. Ale jak przyszła zima i mrozy okazało się ze autko ma problem z rozgrzaniem się do 90 stopni. ( nagrzewa się do 90 stopni ale po przejechani około 20 km i trzyma temperaturę jak się nagrzeje, ale tez szybko traci temperaturę po zgaszeniu silnika) Ale w tym jest problem ze musze przejechać aż tyle żeby się rozgrzał po przejechaniu 6-7 km nawet wskazówka się nie ruszy jeśli mam włączone ogrzewanie. Gdy mam wyłączone wydaje się jak by nagrzewał się szybciej. Ale na postoju przy temperaturze 70 stopni na odpalonym silniku i z włączonym ogrzewaniem temperatura nawet nie drgnie nawet po 20 min postoju. samochód wstawiłem do mechanika licząc ze to termostat. Wymieniłem termostat nic się nie zmieniło wiec oddałem samochód na reklamacje za termostat jakiś lipny zamontowali. Wstawili drugi niby oryginał Vaga ale nic się nie zmieniło nadal długo się nagrzewa. Później wstawiłem auto do elektryka myśląc ze to jakiś problem z elektryka ale wszystka jest ok ( wymienił przekaźnik grzania świec bo był zjarany taki plus tej wizyty) elektryk mówił ze w niektórych modelach audi jest jakieś elektryczne dogrzewanie płynu, Ale stwierdził ze u mnie tego nie ma. (nie wiem jak on to sprawdził). Później poradziłem się innego znajomego mechanika który niby sprawdzał w katalogach części audi niby od mojego silnika czy aby nie ma gdzieś drugiego termostatu i powiedzieli ze przy tym modelu i silniki nie ma drugiego termostatu i tu moje pytanie możecie pod powiedzieć co mogę jeszcze zrobić gdzie szukać. Albo może ktoś z was ma gdzieś jakieś dojścia żeby po Vinie sprawdzić czy mam ten drugi termostat albo te dogrzewania elektryczne, bo już wydałem grubo Ponad 1500 zł a samochód dalej ma problem nie chce myśleć co będzie przy mrozie -15 - -20. Jeśli możecie Pomoc to dajcie znać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga