Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Manual skrzynia EDU + Q] 2.7T Szarpie gdy odpuszczam gaz.

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
zatherys
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2023, 20:03
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI CANA 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Białystok

[Manual skrzynia EDU + Q] 2.7T Szarpie gdy odpuszczam gaz.

Post autor: zatherys » 12 lis 2023, 20:27

Witam! Mam A6C5 avant 2.7T silnik AJK, skrzynia EDU. Tak jak w temacie szarpie gdy odpuszczam gaz, gdy chcę zmienić bieg oraz gdy puszczam sprzęgło gdy już owy bieg wbije. Poduszki pod silnikiem jak i pod skrzynią odpadają ponieważ dwa tygodnie temu wymieniłem a problem dalej jest :/ Zauważyłem jeszcze delikatne pukanie gdy ruszam z miejsca jednocześnie skręcając. Na forum o ile dobrze zrozumiałem torsen jest winowajcą takiego pukania gdy się skręca. Moje pytanie odnośnie tych dwóch objawów, które zaobserwowałem brzmi: Czy torsen również może być przyczyną tego szarpania? Jeśli tak to pojawiają się kolejne pytania: Czy istnieją rodzaje mechanizmów torsen (podobnie jak skrzyń manualnych DQT, EDU DSY)? Czy może do skrzyń manualnych stosowanych w 2.7T był jeden torsen? Pytania może głupie albo i nie. Jestem szcześliwym posiadaczem Quattro od niedawna i nie wiem dokladnie co i jak jeszcze. Wcześniej miałem 2.4 z napedem na przod, więc moja wiedza na temat napedu na 4 jest nie wielka. Z góry dziekuje za pomoc :)
2.4 FWD - kiedyś to było nie wiem czemu to sprzedałem jazda za darmo prawie :D
2.7T Quattro - AJK teraz doprowadzam do porządku :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga