Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

awaria zawieszenia pneumatycznego, pali bezpiecznik 40A w bagażniku

Elektryka
ODPOWIEDZ
Adamski8585
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 01 lip 2021, 01:12
Imię: Adam
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2012
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

awaria zawieszenia pneumatycznego, pali bezpiecznik 40A w bagażniku

Post autor: Adamski8585 » 19 maja 2023, 00:25

cześć, od jakiegoś czasu pojawia się u mnie błąd "awaria systemu pneumatycznego" a po jakimś czasie już na czerwono ten sam komunikat z informacją, że jazda samochodem tylko do 60 km/h
zauważyłem, że pali sie bezpiecznik w bagażniku 40 A ale nigdzie na żadnym schemacie nie jest on opisany.Obrazek jest to bezpiecznik nad kolumną D. Są tam nieoznaczone 4 białe bezpieczniki u mnie przepala się prawy dolny. Po wymianie bezpiecznika błędny znikają i na jakiś czas mam spokój.
Ktoś wie co to może być ?

jerry_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 05 lis 2010, 05:17
Imię: Jarek
Moje auto: Allroad C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: awaria zawieszenia pneumatycznego, pali bezpiecznik 40A w bagażniku

Post autor: jerry_ » 19 maja 2023, 09:00

Możliwe jest że gdzieś jest mała nieszczelność i podczas jazdy kompresor chodzi dłużej niż zwykle i przepala ten bezpiecznik.
Ja miałem podobnie, jechałem dość szybko i na desce zapaliło się na żółto. Dojechałem do domu i było już na czerwono awaria systemu. Jak pozniej doszedłem to podczas jazdy pojawiła się nieszczelność i kompresor chodził dłużej niż zwykle żeby to zniwelować bo jeszcze dawał radę aż przepaliło bezpiecznik i wtedy już wskoczyła awaria na czerwono bo kompresor nie mógł wystartować. Wymieniłem miechy, bezpiecznik o którego istnieniu nie wiedziałem :-) no i z racji wieku kompresor ( stary mam teraz i bedzie jako kompresor roboczy w garażu :-) ) Nieszczelność była przy zaworku, nie zawsze musi to być poducha.
Tak że ja na twoim miejscu poszukał bym czy nie ma gdzieś małej nieszczelności co zmusza kompresor do długiej pracy i po jakimś czasie przepala bezpiecznik.
To jedna z opcji.
jerry_

Adamski8585
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 01 lip 2021, 01:12
Imię: Adam
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2012
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Re: awaria zawieszenia pneumatycznego, pali bezpiecznik 40A w bagażniku

Post autor: Adamski8585 » 19 maja 2023, 09:04

jerry_ pisze:
19 maja 2023, 09:00
Możliwe jest że gdzieś jest mała nieszczelność i podczas jazdy kompresor chodzi dłużej niż zwykle i przepala ten bezpiecznik.
Ja miałem podobnie, jechałem dość szybko i na desce zapaliło się na żółto. Dojechałem do domu i było już na czerwono awaria systemu. Jak pozniej doszedłem to podczas jazdy pojawiła się nieszczelność i kompresor chodził dłużej niż zwykle żeby to zniwelować bo jeszcze dawał radę aż przepaliło bezpiecznik i wtedy już wskoczyła awaria na czerwono bo kompresor nie mógł wystartować. Wymieniłem miechy, bezpiecznik o którego istnieniu nie wiedziałem :-) no i z racji wieku kompresor ( stary mam teraz i bedzie jako kompresor roboczy w garażu :-) ) Nieszczelność była przy zaworku, nie zawsze musi to być poducha.
Tak że ja na twoim miejscu poszukał bym czy nie ma gdzieś małej nieszczelności co zmusza kompresor do długiej pracy i po jakimś czasie przepala bezpiecznik.
To jedna z opcji.
oo super informacja, dziękuję. W poniedziałek będę weryfikował. Napiszę jak coś znajdę. Zastanawia mnie tylko, czemu nie ma nić o tych bezpieczenikach. Ani w intrukcji od auta ani w necie. Są opisane wszystkie bezpieczniki tylko nie te.

Adamski8585
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 01 lip 2021, 01:12
Imię: Adam
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2012
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Re: awaria zawieszenia pneumatycznego, pali bezpiecznik 40A w bagażniku

Post autor: Adamski8585 » 05 cze 2023, 13:20

Problem rozwiązany. Padł kompresor od pneumatyki. Jak można zweryfikować czy to to ?

przede wszystkim palony jest bezpiecznik 40A. Podpinamy kompa i na żywo podczas jazdy obserwujemy temperaturę kompresora. Nie powinna być wyższa niż 90 stopni. U mnie dochodziła do 120 i wtedy palił się bezpiecznik. Wyeliminowalem problem z nieszczelnością obwodu ponieważ na wysokim ciśnieniu "Bary" nie spadały.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A7 4G (2010-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga