Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[TIP+Q] Dźwięk z okolic konwertera po wymianie.

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
MaksymilianV
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 31 mar 2021, 12:25
Imię: Maksymilian
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Chełm, Lubelskie

[TIP+Q] Dźwięk z okolic konwertera po wymianie.

Post autor: MaksymilianV » 06 paź 2021, 01:07

Witam.

Miałem problem z falującym konwerterem, a poza tym skrzynia chodziła idealnie, zdecydowałem się na jego regenerację w firmie KG Motus, na wersję wzmocnioną, pomyślałem, że kilkaset złotych nie zrobi mi różnicy a nóż będzie lepiej i wytrzymalej, w planach 300hp (więc sprzegło z zapasem) czyli tarcze obite kevlarem i grubsze oraz twardszymi sprężynami.
Konwerter działał aż miło... przez 500km, po 500km zaczął wydawać z siebie taki dźwięk (film z mojego auta - https://www.youtube.com/watch?v=iulF_R18QGU oraz drugi film z mojego auta https://www.youtube.com/watch?v=WNmdarkyYrM).

Zrzuciłem jeszcze raz skrzynie, konwerter odesłałem na gwarancję i przy okazji oddałem skrzynie na sprawdzenie do zaufanego zakładu z mojego miasta, nastąpiła wymiana panewek, uszczelniaczy, tarczek, do tego wiadomo nowy filtr, nowy olej.

Konwerter wrócił, podobno puszczał jakiś uszczelniacz w konwerterze i to był jego jedyny minus, wymienione i wrócił do mnie, skrzynia zrobiona, zamontowałem, odpaliłem i znów to samo :[ tylko troszkę ciszej, skrzynia zmienia biegi prawidłowo, jedynie trochę teraz faluje, co podobno ma się unormować i ułożyć (podobno nawet do kilkuset km).
Na ten moment zrobiłem tylko 80km, i zauważyłem, że był moment w którym nie było słychać prawie wcale w okolichac 40stego kilometra, a na ten moment po 80 kilometrach słychać cały czas.
Dodam, że nie zależnie czy jest na P, R, N, D czy S to ten dźwięk jest.

Dajcie znać czy macie jakieś pomysły co to może być, bądź już mieliście taką przypadłość, a może coś jest źle składane przy zakładaniu skrzyni do auta, bo już mam serdecznie dosyć <zalamka>

Pozdrawiam grupowiczów i liczę na waszą pomoc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga